Marriage Guide online

Svatba v Los Angeles

Text: Filip Uhlíř

Hollywood, Beverly Hills či horké pláže ze seriálu Pobřežní hlídka. To a mnoho dalšího je Los Angeles - Město andělů, zkráceně L. A. Město hřejivého slunce a písečných pláží, které přes den nabízí zábavu i zahálku a po západu slunce ožívá oslnivým nočním životem.

Město Los Angeles je hned po New Yorku druhé největší v USA a první největší v Kalifornii. Stalo se domovem pro lidi z více než 140 států na Zemi, kteří mluví přinejmenším 224 jazyky a je tedy místem přímo kosmopolitním. 325 dní v roce tu svítí sluníčko a průměrné denní teploty se pohybují kolem 29° C. Z jedné strany jsou jeho břehy omývány Tichým oceánem, ze strany druhé je to coby kamenem dohodil do hříšného města zábavy - do Las Vegas. Už máte chuť podívat se tam aspoň na chvíli? A co takhle strávit v L. A. svůj svatební den?

Svatba v Los Angeles

Právě díky jeho sousedství s Las Vegas je Los Angeles přímo ideálním místem i pro rozlučku se svobodou v předvečer svatebního dne. Kde jinde by se dalo užít zábavy v takovém množství, jaké nabízí Las Vegas v podobě kasín, barů a nočních podniků? Takovéto loučení ovšem bývá zvykem hlavně pro pány. Něžnějším polovičkám většinou uspořádají soukromý večírek její družičky. Ten se nese v poněkud klidnějším duchu, než bývá pánské řádění a je vyhrazen čistě pro dámskou společnost. Ačkoliv i tady se občas jeden muž objeví... Budoucí nevěsta v tento večer dostává od svých přítelkyň dárečky, které si ale s jejich výběrem hlavu lámat nemusí. Většinou totiž už bývá zaregistrovaná v určitém obchodním domě, jenž nákup darů pohodlně zprostředkuje.

Svatby mají v Los Angeles společensky významné postavení a většinou bývají pojaty značně velkolepě. I přes to se ale dbá i na ty nejmenší detaily. Bohatá výzdoba a preciznost ve volbě stylu od písma na recepčních kartičkách, přes několika-patrový dort, až po limuzínu novomanželů- to je svatba v L. A. Důraz bývá stejně tak kladen i na bezchybný průběh obřadu samotného. Proto pravému svatebnímu dni předchází tzv. svatba nanečisto, kde si hostné i svatebčané zkouší příchod k oltáři, zasedací pořádek a ostatní organizační prvky, tak, aby v onen slavnostní den fungovalo vše bez zbytečných prostojů a zmatků, zkrátka „na jedničku“.

Svatba v Los Angeles

K oltáři je nevěsta doprovázena svými družičkami, které v onen den „D“ obléknou všechny stejné šaty. Podobně i ženicha doprovází jeho druzi, taktéž ve stejných oblecích. Obřad sám může probíhat buď v kostele, kterých je ve městě na výběr nepřeberné množství, nebo díky středomořskému podnebí přímo pod širým nebem. Své „ano“ tak můžete říci za hřejivých slunečních paprsků třeba na písčité pláži u mořského pobřeží, či v rozkvetlé zahradě plné opojně vonících květů ibišku a lilií. To ale není ani zdaleka vše, proč volit svůj velký den právě v tomto městě. Díky zdejšímu právnímu systému může být oddávajícím třeba Váš nejlepší kamarád. Stačí pouze, když si vyřídí licenci přes internet. Než si ale ženich s nevěstou navléknou snubní prstýnky, bývá ještě zvykem vyslovení svatebního slibu. Každý zvlášť tak přede všemi svatebčany svému protějšku vyzná lásku, vysloví úctu, slíbí věrnost… Nádherný zvyk, nemyslíte?

Co se tradic dotýká, zbývá zmínit ještě jeden zásadní rozdíl. A sice takový, že čerstvě oddaní novomanželé se v Los Angeles neúčastní svatebního veselí, tak jak tomu je u nás, v Čechách. Buďto hned z obřadu, či záhy po svatební hostině, odjíždí na společnou svatební cestu. Bujaré veselí, třeba až do ranních hodin, tedy zůstává čistě na svatebčanech, kterých bývá více jak několik desítek a o které je postaráno až do konce.

Svatba v Los Angeles

A jak že si splnit sen, mít svatbu v Los Angeles, když naše drahá polovička zrovna nepochází z Ameriky a nemáme nikoho, kdo by pomohl vše zařídit na místě? Protože přiznejme si, kdo z nás by byl ochoten už tak náročný den organizovat na dálku, napříč státy? I tady existuje řešení. V dnešní době už se najde mnoho svatebních agentur, které sami vše zařídí. Často mívají v nabídce tzv. svatební balíčky, kde mají předdefinováno několik dní zahrnujících výlety a návštěvy různých destinací a samozřejmě i samotný svatební den. V pohodlí kanceláře tak lze domluvit vše, po čem vaše srdce touží a co vaše fantazie a rozpočet dovolí. Od vyzvednutí na letišti, odvozu do hotelu, procházce třeba po národním parku až po konečný slavnostní obřad a následné večerní veselí, vše bude zařízeno a zorganizováno podle předešlé domluvy. Leckteré agentury také nabízí možnost natáčení celého obřadu webkamerou a přímý přenos pro vaše blízké, kteří s vámi jet nemohli. Agentura zkrátka zařídí vše a to do detailu. Od barevné škály květinové výzdoby a profesionálního fotografa a kameramana, přes zajištění svatebních šatů až po výběr luxusní limuzíny. Tak jak se vám líbí svatba v L.A.?

 
 

Přečtěte si více