Marriage Guide online

Svatba ve vinici

Text: Veronika Horáková

Páry se obvykle berou v kostele, nebo na radnici. V poslední době ale stále více snoubenců vymýšlí, jak si svůj výjimečný den strávit jinak. A tak se stále více lidí bere třeba v přírodě. Na jižní Moravě je trend svateb ve vinohradu, nebo stodole. Jsou i specializované svatební agentury, které se zaměřují právě na tento mnohdy "rustikální", či "boho" styl svateb.

Svatba ve viniciZobrazit galerii (5)
Foto: Vinařství SALABKA - Praha Trója

Svatba v uzavřené místnosti, kde v pozadí hraje hudba z přehrávače, totiž působí příliš stroze a neokázale. Naopak obřad ve vinohradu, v romantickém prostředí malebné krajiny, nabízí neopakovatelný zážitek. K tomuto trendu navíc přispěl i fakt, že si mladí lidé stále více hledají cestu k vínu, které se stává součástí jejich zdravého životního stylu.

Pozor na počasí

Svatba ve vinici
Foto: Salabka, Vinařství U Kapličky

Mezi nejoblíbenější místa patří bezpochyby malebná Pálava na Břeclavsku. Směle může konkurovat vinicím ve Francii nebo Itálii, kam mnoho Čechů rádo jezdí. Svatba ve vinohradě ale skýtá jisté riziko. Snoubenci by měli pečlivěji vybírat termín, protože počasí je zrádné. Nejvhodnějším měsícem je srpen, kdy skoro neprší. Naopak v červenci je větší pravděpodobnost, že svatebčany zkropí déšť.

Svatba ve vinici
Foto: Salabka, Vinařství U Kapličky

Problémy můžou nastat také kvůli horku. Proto se doporučuje naplánovat obřad spíše na večer. Některá vinařství ale mají krásné prostory přímo u vinohradu, kam se případně ukrýt. Ideální je velký vinný sklep s letní terasou, ze které je vidět přímo do vinice.

Dva favority máme, osobně jsme vyzkoušeli Vinařství SALABKA v Praze, ze kterého je výhled na celou metropoli, skvělý servis a výtečná kuchyně! Pokud chcete zvolit spíše Moravskou oblast, doporučujeme pak Vinařství U Kapličky, které se nachází poblíž Brna, v oblasti Pálava. Toto jsou bezpochyby nejlepší vinařství na svatbu v ČR. Pro menší svatby pak můžete zvolit i menší rodinné vinné sklípky.

Svatba ve vinici
Foto: Salabka, Vinařství U Kapličky

Velká vinařství navíc mají vinný sklep spojený většinou s ubytováním, takže tam jde přespat. Mnohdy je atmosféra srovnatelná s apartmánem někde na zámku. Jídlo se dá přivést nebo objednat přímo od vinařství. Kuchyně bývá také k dispozici.

Svatba ve vinařství je v České republice trendy, a proto doporučujeme rezervaci raději s předstihem!

Svatba ve vinici
Foto: Salabka, Vinařství U Kapličky
 
 

Přečtěte si více