Marriage Guide online

Vsaďte na líbánky v Portugalsku

Text: Adéla Vavřačová
Vsaďte na líbánky v PortugalskuZobrazit galerii (2)
Foto: Thinkstock

Plánujete velkou svatbu se vší pompou a za přítomnosti bezmála stovky hostů, nebo byste raději jen se svědky zašli na radnici? Ať už přislíbíte věrnost a lásku svému snoubenci kdekoliv a jakkoliv, hlavní je pořádně naplánovat svatební cestu! Dny plné rozmazlování si náležitě užijete třeba právě v Portugalsku, zemi neomezených možností, jež slovo shon vůbec nezná! Nalaďte se na atmosféru portugalských měst, lenošte na plážích omývaných Atlantickým oceánem, popíjejte dobrá portugalská vína.

Líbánky v Portugalsku jsou tou správnou volbou, pokud milujete lahodné víno, dramatické scenérie a gurmánské zážitky. Těšit se můžete na nádherné písčité pláže obklopené rozeklanými pískovcovými útesy, tradiční rybářské vesničky, historická města, bohatou přírodu, rozmanitou portugalskou kuchyni, historické hotely s luxusními lázněmi… Jen málokterá země totiž může nabídnout tolik skvělých zážitků a požitků a ještě k tomu v neuvěřitelně vysoké kvalitě!

Poznejte Portugalsko v celé své kráse! Stačí zvolit správné datum.

Portugalsko je pověstné celoročně příznivými klimatickými podmínkami. Léto je tady suché a horké, jako stvořené pro příjemné osvěžení v moři. Pokud dáváte přednost procházkám po pláži nebo po městě, příjemné teploty a slunečné počasí vám nabídne období jara a podzimu. Líbánky si ale vůbec nejlépe užijete v období mezi červencem a zářím. Počasí je v té době velmi teplé a suché.

Vyrazte do ulic a bavte se až do rána!

Až budete chtít líbánkám dodat trochu šťávy, vyrazte za bujarou zábavou a veselím do ulic Portugalska, které je svým nočním životem proslulé po celém světě. V Lisabonu zajděte do čtvrti Bairro Alto. Strmé uličky jsou posety moderními bary, restauracemi a kluby. I když neodolatelný šarm tato čtvrť získala především díky tradiční portugalské hudbě fado, na své si přijdou i vyznavači alternativní kultury. A nezapomeňte, ty nejlepší večery končí až za svítání! Na rozdíl od restaurací totiž místní kluby zavírají nejdříve v 6 hodin ráno. Velmi rušný noční život si naplno užijete také v oblíbeném přímořském letovisku Lagos.

Taky už se začínáte těšit? Zjistěte, co všechno vás v Portugalsku čeká.

Své (gurmánské) líbánky začněte v okouzlujícím Lisabonu, městě s jedinečnou atmosférou a přátelskými obyvateli. Metropole Portugalska je sama o sobě okouzlující a příjemná. Pro sladké nicnedělání jsou jako stvořené okouzlující secesní kavárny, fado bary i útulné restaurace. Po dobrém jídle a pití se pak nechte pozvat na procházku úzkými dlážděnými uličkami zdobenými pestře malovanými dlaždicemi.

Vsaďte na líbánky v Portugalsku
Foto: Thinkstock

Nejen Lisabon, jež byl po tisíciletí vnímán jako brána do tehdy neznámých exotických končin, ale i celé Portugalsko poznáte a oceníte nejlépe z paluby lodi. Nechte se zlákat k výletu lodí po řece Douro, po níž se svážejí na lodích vinné hrozny portského vína z údolí Douro Valley do Porta, kde se z nich následně vyrábí víno. Nepatří sice k nejslavnějším evropským řekám, ale určitě si vás brzy získá. Během přibližně dvoudenní plavby poznáte vznešená venkovská sídla i vskutku jedinečné zámky. No řekněte sami, nezní to romanticky? Není divu, že údolí řeky patří k nejpůvabnějším částem Portugalska.

Vaše chuťové pohárky se budou v Portugalsku tetelit blahem! Obzvlášť tady totiž platí, že láska prochází žaludkem! Ale pozor, jak říká portugalský průvodce António Pedro Nobre: „oběd bez masa pro Portugalce neexistuje“. Na dietu tedy raději rychle zapomeňte. Vyzkoušet všechny portugalské delikatesy se vám asi nepodaří, ale můžete se o to alespoň pokusit. Ochutnejte vynikající kozí a jehněčí sýry, které jsou chloubou portugalské kuchyně. Ty nejlepší vyrábí ve městech, jako je Serpa, Evora či Nisa. Za čerstvými mořskými plody se vydejte na portugalské pobřeží, jehož velkou část tvoří střídající se skaliska a dlouhé písečné pláže, na něž se valí vlny Atlantského oceánu. Za návštěvu určitě stojí i větrné a skalnaté pobřeží Peniche, známé pro své dlouhé písčité pláže i stejnojmenné městečko. Pokud chcete na líbánkách zažít trochu adrenalinu a dobrodružství, můžete tady rovnou vyzkoušet sporty typu surfing, windsurfing a kite surfing.

Při plánování těch nejúžasnějších líbánek je vždy dobré mít v záloze alespoň pár prověřených tipů. Pokud stále váháte a přemýšlíte, zdali vyrazit právě do Portugalska, přijměte prozatím alespoň pozvání na kouzelný eurovíkend do Portugalska . Projedete se proslulou žlutou tramvají, zažijete oslavu patrona Lisabonu, sv. Antonína. Navštívíte historické Porto, místo zrození stejnojmenného vína, nebo si užijete pohodu na pláži. Tuto zemi mořeplavců, vína a slunce si prostě nemůžete nezamilovat! Tak ať žijí portugalské líbánky!

 
 

Přečtěte si více