Marriage Guide online

Boty na svatbu: pohodlné nebo elegantní? Jde i obojí!

Text: Irina Ruchkina

Už máte rozeslané pozvánky, zarezervovanou restauraci, objednaný dort a ve skříní na vás čekají ty nejkrásnější svatební šaty. Problémem se ale často stávají svatební boty — je jasné, že mají být krásné a elegantní, mohou ale být zároveň i pohodlné?

Boty na svatbu: pohodlné nebo elegantní? Jde i obojí!

Ten, kdo ani jednou neplánoval svatbu (nebo s tím alespoň nepomáhal) nemá ani tušení, jak to může být psychicky i fyzicky náročné. Většina svatebčanů je těsně před svatbou u konce s dechem, a tak potřebuje chvíli odpočinku. Dělá se vám zle při pomyšlení, že celý svůj velký den D budete muset “protrpět” na podpatcích?

Chvíle pohodlí si nemusíte vyčítat. Ano, klasické lodičky k tradičním svatebním šatům sice neodmyslitelně patří, jenže i ty mohou být pohodlné — stačí si jen zvolit o něco nižší podpatek. Pokud ale holdujete novým trendům, zkuste jiný, více neotřelý typ obuvi. Souboj pohodlí versus styl se tak vůbec nemusí konat!

Lodičky

Jak jsme již zmiňovali, lodičky jsou klasikou, a tak je v našem článku nemůžeme oželit. Klasické bílé nebo krémové: jsou krásné, navíc vám pevně obemknou nohu, takže se v nich budete cítit jistě. Mají ale jednu velkou nevýhodu — vysoký a často dost tenký podpatek. Pokud nechcete svůj svatební den protrpět a večer plakat únavou a bolestí, zapátrejte po lodičkách na nižším podpatku. Nebo zkuste jiný trik — pořiďte si speciální vložky do bot. Prodávají se kožené, gumové i silikonové a jsou i takové, co byly vyrobeny speciálně do bot na vysokém podpatku. Tu úlevu opravdu oceníte!

Sandále

Nechcete se v létě trápit v lodičkách? Zvolte vzdušnější sandálky! U tohoto typu obuvi podpatek není rozhodující — můžete sehnat sandále na vyšším nebo nižším podpatku, případně na zcela rovné podrážce. Vaší nožce uleví i třeba jen volná pata. Tento rok se velké oblíbě těší sandály s otevřenou špičkou, tak se po nich zkuste podívat!

Baleríny

Nedáte dopustit na eleganci a styl? Pokud ale nechcete strávit celý den na podpatcích, baleríny vám poskytnou výbornou alternativu klasickým lodičkám. Tento typ obuvi volí stále čím dál tím více žen nejen ve svém volném čase, ale také pro oficiální i slavnostní příležitosti. Existují v nespočtu barev i variacích, a tak si vybere opravdu každá!

Mokasíny

Pokud si při slově mokasíny ihned představíte botičky usedlých postarších paniček, jste pěkně na omylu. Z mokasín už se dávno stal modní trend — jsou nejen pohodlné, ale naprosto úžasně se hodí k ležérnímu i elegantnímu stylu oblečení! Mokasíny navíc patří k botám s bohatým zdobením, například vybrat si můžete třeba klasičtější elegantní bílé modely nebo také semišové či sametové mokasíny, které mohou zdobit výšivka či potisky.

Tenisky

Ano, chce to dost kuráže, modní trendy jsou ale neúprosné — tenisky k šatům jsou prostě hit! Samozřejmě, pokud máte klasické princeznovské šaty s vlečkou, tak k těm se tenisky nehodí. Jestliže se ale poohližíte po odvážnějším nebo originálnějším modelu šatů, zkuste je zkombinovat s teniskami a výsledek vás ohromí. Stačí jen drobet odvahy a schopnost vše sladit dohromady. Jen to vyzkoušejte a uvidíte samy!

 
 

Přečtěte si více