Marriage Guide online

Hlavní trendy ve svatebních šatech od světových návrhářů pro příští jaro

Text: Veronika Drdáková

I přes desítky a desítky tradičních svatebních šatů s korzetovým vrškem a nabíranou princeznovskou sukní tvarovanou obručí, světoví módní návrháři pro příští jaro také trochu experimentovali. Odešli od konvenční bílé a zařadili více sexy prvků.

(Ne)konečné vrstvy tylu

Bohaté tylové sukně zastupují ze všech světových trendů ve svatebních šatech pro rok 2018 asi tu nejtradičnější variantu. Ať už jsou ve vrchní části těla řešené trendy volánkem, véčkovým výstřihem nebo klasickým korzetem, rozevlátost, kterou jim dává právě lehký tyl, úplně mění pohled na konvenční svatební šaty.

Červená a černá

Zatímco do letošního roku se vymykaly zejména jemné pastely nebo pleťové odstíny šatů, jaro 2018 se návrháři nebáli jít ani do černé nebo červené. Například návrhář Reem Acra svou svatební kolekci z části naplnil právě černými šaty a k dalším (již bílým) modelům alespoň přidal kontrastní černé mašle. Nevšední, inovátorské a maximálně poutavé!

Jednoduše a sexy

Hlavní trendy ve svatebních šatech od světových návrhářů pro příští jaro
Foto: Houghton Pinterest

Byť právě dříve zmiňovaný korzet vytváří často ve svatebních šatech jediné odhalené místo celého modelu, značka Houghton klidně navrhla přes 15 svatebních šatů, ve kterých nevěsta zůstává více odhalená než zahalená a korzet k tomu vůbec nepotřebovala. Některé šaty připomínají sporou noční košilku, některé jen lehký materiál přehozený přes tělo. Tak či onak, pokud se chystáte třeba na svatbu na pláži nebo na louce a velké róby nejsou váš styl, jednodušší a více sexy model stojí za zvážení.

Jaké šaty by vyhrály u Vás? Sledujte Marriage Guide také na Facebooku pro další svatební inspiraci!

 
 

Přečtěte si více