Marriage Guide online

Pánská svatební obuv – Co se vyplatí vědět před koupí?

Jestliže chystáte v letošní svatební sezóně veselku, bude to chtít do vašeho outfitu zakomponovat i trendy pánské boty. Jestliže nejste zrovna módní guru, nemusíte si zoufat. Na následujících řádcích vám povíme, podle jakých důležitých parametrů svatební boty pro muže vybírat, aby byly nejen módní, ale také odolné. Čtěte a inspirujte se s námi!

Pánská svatební obuv – Co se vyplatí vědět před koupí?

Podle jakých parametrů vybírat svatební boty pro muže?

Svatební boty pro muže mohou mít mnoho podob. Teď se zaměříme na to, jak tyto boty vybírat. Důležitým ukazatelem kvality obuvi je její podrážka. Pánské svatební boty by měly být protiskluzové a dobře odpružené. Díky tomu bude podrážka vhodně tlumit dopady mužských chodidel při kontaktu se zemí. Pánské boty na svatbu by měly být dále i prodyšné. V obuvi bude ženich nejspíše celý den a jeho chodidla by tak měla dostatečně dýchat. Barva z pánské svatební obuvi by se neměla v žádném případě odírat. Také je vhodné, aby měla pánská svatební obuv precizně zarovnané švy, nikde nesmí nic trčet nebo překážet. Boty pro muže pak musí být vyrobené z odolného materiálu. Na trhu jsou pánům k dispozici stylové svatební boty ze syntetických i z přírodních materiálů. V posledních letech vedou na plné čáře kousky z přírodní kůže. A není se vůbec čemu divit. Jsou totiž vysoce módní, ale také odolné a v neposlední řadě jsou i tzv. udržitelné. Pánské svatební boty z kůže i v imitaci můžeme nakupovat např. v kamenném obchodu CCC. Tady si přijde na své každý ženich.

Jak vybrat správnou velikost pánské svatební obuvi?

Důležité je i to, abychom zvolili správnou velikost pánské svatební obuvi. Pokud budeme nakupovat svatební pánské boty na e-shopu, měli bychom si k tomu obstarat i klasický krejčovský metr. Pomocí něj pak změříme vnitřní stélku jiné boty, která nám dobře padne. Naměřený údaj musíme dále porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mají totiž nuance v číslování. Díky správnému měření a pečlivému porovnávání se snáze vyhneme nežádoucím reklamacím. A řekněme si to upřímně, o ty vůbec nestojíme. Velikostní tabulka je většinou přehledně přiložena na stránkách e-shopu. Jinak tomu není ani u oblíbeného prodejce CCC, kde je velikostní tabulka jednotlivých výrobků uvedena přímo u produktů.

Jak o svatební boty pro muže pečovat, aby nám vydržely sloužit delší časové období a ne jen na svatbě?

O svatební boty pro pány pak musíme i vhodně pečovat. Díky tomu budou slušivé na svatbě, ale také na společenských akcích po ní. Ke kožené svatební obuvi si nejlépe obstarejte také impregnaci, ochranný krém v neutrální barvě a hodit se vám bude jistě i čistící pěna, pasta nebo gel. Impregnace chrání svatební boty pro muže před deštěm. Ochranný krém v neutrální barvě zvládne zahladit rýhy a předcházet oděrkám. Speciální čistící prostředek pak vypomůže v té situaci, když si boty na svatbu umažeme. Nejen boty, ale také obuvnické pečující prostředky mohou pánové nakupovat na e-shopu nebo v kamenné prodejně CCC. Díky tomu si můžete v této prodejně vkusně doladit váš svatební oblek patřičnou obuví v trendy designu.

 
 

Přečtěte si více