Marriage Guide online

Krátké svatební šaty - výhody a nevýhody

Text: Lucie Bečvářová

Ne každá nevěsta je fanynkou nadýchaných rób a ne každá se bude jako princezna cítit úplně ve své kůži. Svateb v krátkých šatech v posledních letech přibývá. Sice se nejedná o úplně klasickou volbu svatebního outfitu, na druhou stranu ovšem skýtají krátké šaty spoustu výhod!

Praktičnost a pohodlí

Krátké šaty na svatbu mohou být jednoduchý bílý krajkový model víly s lehkostí motýlích křídel, anebo velikánská kolová sukně podobně těžká, jako u dlouhé róby. Nelze jim ale upřít, že se v kratších šatech dá mnohem snáze ohybovat, odpadává tu problém věčného přidržování vlečky i nadzvedávání sukně – a na toaletu před obřadem si zvládnete odskočit bez asistence tří družiček.

Peněženka v suchu

Pokud si nebudete přát krátké autorské šaty světoznámých návrhářů, můžete se těšit, že na výrobě nebo koupi pravděpodobně něco ušetříte, protože látky se na sukni spotřebuje zkrátka míň, i když bude bohatá.

Stejně tak vám finančně ulehčí absence popůlnočního modelu – v krátkých šatech správné velikosti zvládnete bez problémů slavit až do brzkých ranních hodin a nebudete muset pár hodin po obřadu prchat svlékat těsný korzet a těžké obruče.

Investujte do bot

Na co bude ve vašem případě zaměřena speciální pozornost, jsou doplňky, nohy a s nimi přirozeně boty. Zatímco u nevěsty s vlečkou spolknou šaty pozici „hlavní šperk“, krátké šaty naopak dávají mnohem více prostoru. Můžete se tedy rozšoupnout při výběru lodiček, případně zvolit nevšední model, který upoutá pozornosti víc než šaty samotné. Myslete ale na pozornost ohledně bot i při výběru páru, do kterého se budete převlékat na oslavě. Vydržet celý den na podpatcích je jistě bolestivé pro většinu z nás, ovšem zatímco nevěsta v dlouhých šatech na hostině může nenápadně vklouznout do oblíbených kecek nebo pantoflíčků, v krátké sukni je těžko schováte.

Nadčasové retro

Krátké šaty budou na svatbě poutat pozornost tak jako tak, protože za nevěstou v krátké sukni se otočí každý. Máte tedy velkou svobodu ve výběru – ať už to bude retro, pin up šaty, nebo antická něžnost, získáváte stejnou svobodu jako nevěsta v dlouhých, s tím rozdílem, že v krátkých se budete zdát nad slunce originální, ať nakonec sáhnete po čemkoliv.

Kde navíc krátké šaty skvěle zazáří, je tematická svatba – ať už to bude barva nebo styl, svatební album bude vypadat úžasně a nevěsta uprostřed rodinného kruhu s vykukujícími koleny dodá svatbě šťávu.

Krátké svatební šaty - výhody a nevýhody
 
 

Přečtěte si více