Marriage Guide online

Svatební šaty roku 2014 „Diamond of the Universe“

Již dvanáct let probíhá zajímavá soutěž, jejímž cílem je vybrat svatební šaty roku. Pro rok 2014 vyhrála toto prestižní ocenění svatební róba značky Janásová & Jílková. Krása krajek a ručně aplikovaných kamenů Swarovski oslovila odbornou porotu i sympatie publika.

Soutěž

Soutěž svatební šaty roku se konala v Karlových Varech v hotelu Pupp. Na svá místa zasedla odborná porota, večerem provázel Jan Čenský a také diváci se kromě zábavy a požitků ze záplavy překrásných šatů aktivně účastnili coby porotci v kategorii cena publika.

Jaké jsou vítězné svatební šaty

Šaty jsou ušité především z rafinované krajky, kterou doplňuje romantický satén. Celý model zdobí ručně aplikované kameny Swarovski. Dominantou šatů se stala vlečka, kterou lze – stejně jako krajkové rukávy – snadno odepnout. Šaty tak získávají nejen na kráse, ale jsou také vskutku praktickým modelem. Jak bude výsledný model šatů vypadat, záleží výhradně na nevěstě.

Luxusní aplikace, třpytivé kameny, podmanivý střih - na modelu se pracovalo zhruba 400 hodin a tak není divu, že obě návrhářky by model ocenili na částku cca 500 000 Kč.

Oceněné návrhářky

Kreativní tým, který vytvořil vítězné svatební šaty, tvoří Miriam Janásová a Kateřina Jílková. Miriam Janásová získala cenu pro nejlepšího mladého módního návrháře pro rok 2012 v soutěži Fashion Academy, ale za svůj splněný sen považuje finále soutěže Miss Earth 2012. V této soutěži vytvářela celkovou garderobu pro Miss Earth 2012 Terezu Fajksovou a jeden z těchto modelů získal na této soutěži titul druhých nejkrásnějších šatů světa.

Kateřina Jílková je známá modelka, ale mnoho let se věnuje také navrhování. Své zkušenosti a úspěchy z role modelky chce promítnout do své módní tvorby.

Šaty prezentuje Tereza Fajksová – vítězka soutěže Miss Earth 2012 a pózuje na překrásném zámku v Lednici.

  • Foto: Miroslav Šmikmátor
  • Návrhářky: Miriam Janásová a Kateřina Jílková
  • Vizáž: Ester Tesaříková
  • Kadeřník: Jana Brychnačová
  • Model: Miss Earth 2012 Tereza Fajksová
Svatební šaty roku 2014 „Diamond of the Universe“
Svatební šaty roku 2014 „Diamond of the Universe“
Svatební šaty roku 2014 „Diamond of the Universe“
 
 

Přečtěte si více