Marriage Guide online

Svatební šaty ve stylu boho

Text: Nikol Maršálková

Konečně nastal den „D“. Nemyslíme tím den, kdy se vzdáváte své svobody a vstupujete do nové kapitoly vašeho života. Máme na mysli den, kdy máte plné právo cítit se jako princezna. Rozmazlování v podobě dokonalé manikúry, nádherného elegantního účesu a líčení, které se vám, buďme upřímné, zkrátka nikdy nepodaří napodobit. To vše provází váš princeznovský den. A jako správná princezna potřebujete tu správnou garderobu, že? Svatební šaty.

Svatební šaty ve stylu boho
Foto: Flickr

Moderní verze svatebních šatů

Robustní svatební šaty jsou pro svatby typické. Bílé róby upnuté na tělo, dlouhý závoj, všichni hned pochopí, že se tento den točí jen a jen kolem vás, protože to vy jste nevěsta. Vydržet ale v takových šatech dlouhé hodiny, od obřadu, focení až po hostinu, je mnohdy nadlidský úkol. Proto jsou poslední dobou stále více trendy svatební šaty ve stylu boho. Čistě bílé svatební šaty volného střihu, plně odhalenými zády, nebo zajímavými detaily, často splývající až k zemi si získávají stále více nevěst. A proč ne? Vždyť i princezny jdou s dobou, ne?

Boho styl = přirozenost

Tento styl jistě znáte. Boho, neboli bohémský styl zkrátka miluje každá žena, která se nechce vzdát pohodlných kousků, a přesto chce být trendy a originální. Boho styl poznáte především podle střihu, který bývá ve většině případů maxi, dlouhý, volný a neskutečně pohodlný. Je to ale také styl, který chce velkou dávku sebevědomí. Proč? Zkuste se nad tím trochu zamyslet.

Svatební šaty, které vídáme na modelkách a ve výlohách obchodů, jsou navrhovány tak, aby z vaší postavy udělaly ještě krásnější postavu a zakamuflovaly, co je potřeba schovat. Boho styl je v tomto odlišný. Nositelky takových šatů nepotřebují dodat na kráse, protože už krásné jsou. A kouzlo je v tom, že to už dávno vědí. Mějte ráda samu sebe a staňte se boho nevěstou.

Téma svatby podle šatů

Nebudeme si nic nalhávat, svatební šaty jsou na svatbě to nejdůležitější (no dobře, tak až po ženichovi), a proto je předem jasné, že jakmile najdete ty pravé šaty, o kterých víte, že vám byly předurčeny a jsou pro vás jako stvořené, vyřeší se tím spousta dalších svatebních zařizování. Téma svatby? Bohémská svatba. Místo? Rozhodně romantická zřícenina hradu v přírodě. Dekorace? Bezesporu do bohémského stylu, v přírodních tónech. (Mimochodem, víte o tom, že za bohémy byli označováni lidé, kteří si užívali života na plno a bez starostí? Netoužíte o svatebním dnu právě o tom samém?) Svatební dort? V jednoduchosti je krása. Pozvánky, styl focení svatebních fotek, hostina… Nechte se inspirovat přírodou.

A tak se z princezny stal bohém.

A žili šťastně až do smrti.

 
 

Přečtěte si více