Marriage Guide online

Svatební líčení podle Licy Arabadzi

Text: Apostolia Arabadzi

PR text Aktuálním trendem svatebního líčení je půjčit si barvy od královny květin - orchideje. Barva roku 2014 má v sobě harmonii odstínů od světlé lila až po purpurovou...

Péče o pleť

Svatební sezona je v plném proudu, a proto přicházím s dalšími tipy a trendy na měsíc červen. V minulém článku jsem již zmiňovala, jak důležitá je péče o pleť. Prvním krokem každého make-upu by měla být vždy správná péče o pleť. Další kosmetiku, kterou jsem si oblíbila, je kosmetika značky Sensai. Hlavní složkou japonské značky Sensai je hedvábí Koishimaru, která má opravdu blahodárné, hydratující účinky na pleť.

Barva roku 2014

Fialová barva obecně patří do top 5 nejoblíbenějších svatebních barev. Letos byla dokonce vyhlášená barvou roku 2014 (PANTONE - Color of the Year 2014) a to konkrétně odstín „Radiant orchid“. Odrůdu této orchideje tvoří barevné odstíny od světlé lila až po tmavě purpurovou. Tyto fialové odstíny krásně ladí k bílé i smetanové barvě, a proto jsou skvělou volbou na svatební obřad. Na druhou stranu je fialová barvou, která vyvolává téměř největší kontrast mezi názory. Já osobně jsem nikdy nebyla této barvě moc nakloněná, ale nechala jsem se barvami „Radiant orchid“ inspirovat a z výsledku jsem byla překvapená!

Jak na to?

Pokud máte skvěle vytvořený základ na svatbu, kterého dosáhnete pomocí báze pod make-up, make-upu, korektorů a fixačního pudru, můžete začít s barvičkami. Nezapomeňte upravit obočí, které tvoří výraz celého obličeje.

Myslím, že téměř každá žena najde doma paletku stínů, která obsahuje fialové barvy. Pokud opravdu žádné nemáte, můžete zkusit paletku od YSL Surrealiste, nebo Maybelline Lavender Smokes. Já preferuji stíny od Inglotu. Mají krásně syté barvy a díky freedom systému si můžete poskládat svoji vlastní paletku.

Svatební líčení podle Licy Arabadzi

Světlý smetanový stín aplikujte na celou plochu pohyblivého víčka a vykreslete jím i vnitřní koutek oka pro rozjasnění. Středně fialovým stínem vykreslete do ztracena očnicový oblouk (záhyb oka) a stín naneste i přes spodní linku. S nejtmavším purpurovým odstínem fialové se už jen soustřeďte na vnější koutek horního víčka pro tzv. efekt „cat eye“ neboli „kočičí oko“. Pro větší dramatičnost oka můžete za pomocí nejtmavšího stínu obtáhnout horní linku víčka a nakonec použijte řasenku.

Fialové oči skvěle doplní meruňková tvářenka i rtěnka. Modelce jsem aplikovala Chachatint od značky Benefit. Jedná se o produkt 2v1, který můžete vklepat prsty jak na rty, tak na tváře. Pro větší intenzitu lze produkt vrstvit. Já však doporučuji nevěstám jemnější intenzitu. Tento tekutý pigment se krásně vpije do rtů i tváří a vydrží opravdu dlouho.

Další skvělou volbou je lesk v tužce z letní kolekce Summer Escape 2014 od značky Elizabeth Arden v odstínu Coral Reef. Do této barvy jsem se naprosto zamilovala. Rtěnka v oranžových odstínech je dalším žhavým trendem léta. Pokud však preferujete výraznější odstín rtěnky, zkuste např. Bit of Berry od značky Maybelline. Na obrázcích můžete vidět obě varianty.

Říkáte si, zda by vám právě tento trend slušel? Obecně se dočtete, že fialové barvy sluší například ženám se zelenýma nebo hnědýma očima. Já si myslím, že škála barev je opravdu široká a pokud zvolíte správný odstín fialové, bude slušet právě Vám.

Více informací i inspirace najdete zde

 
 

Přečtěte si více