Marriage Guide online

Svatební vizážistky

Text: Redakce MG foto PhotoBastýan

PR text Svatební vzhled podtrhující přirozenou krásu je pro každou nevěstu jednou z nejdůležitějších věcí dne D. Vizážistka Simona Bártová a kadeřnice Petra Pánková, které se kráse nevěst úspěšně věnují mnoho let a pracují v týmu, nám prozradily několik tipů ze zákulisí svatebních příprav.

Svatební vizážistky

Účesy

Podle Petry je důležité, aby účesy byly klasicky elegantní, při tom velmi svůdné, ale hlavně musí slušet. Svatební účesy jsou pro ni krásná a tvůrčí součást kadeřnického řemesla. Výčes musí mít logiku, snoubit technickou dokonalost zpracovaní s elegancí a půvabem nevěsty. Co se letos bude hlavně česat? Lehce načechrané výčesy, nespoutané vlny, asymetrické polovýčesy, romantické copy, hladké objemnější uzly. Odvážnější nevěsty láká stále častěji retro stylizace, zpět se vrací pokládaná vlna předválečného období, pin-up styl či vytupírované drdoly 60. let. I ty nejrozevlátější vzdušné účesy jsou rafinovaně fixovány a účes pak drží celý den, nejlépe až do rána. Stále větší roli hrají vlasové ozdoby – čelenky, spony, francouzské závojíčky a výrazně „fascinatory“, jak se jim roztomile říká.

Líčení

Podle Simony by vizážistka vždy měla respektovat osobnost nevěsty. Styl musí podtrhovat přirozenou krásu, mladší nevěsty se ale nemusí bát ani odvážnější, ale stále elegantní varianty líčení. Doporučením pro letošní sezónu jsou přírodní barvy – béžová, smetanová, meruňková, nugátová, kakaová, zlatavá. Rty svěží a šťavnaté – krásně vypadá melounová, jahodová, meruňková nebo lososová rtěnka. Pokud toužíte po výrazných rtech, sáhněte po sytější, třeba vínové nebo červené rtěnce v kombinaci s jemnými béžovozlatými stíny, tenkými tekutými linkami a dokonale vykresleným obočím. Tvářenka přirozeně modelující tvář v tónech losově růžové nebo broskvové může mít i módní zlatavý podtón. Posledním dotykem jsou něžné rozjasňující pudry či bronzery na lícní kosti, výsledek působí luxusně.

Zkouška

Důležitou částí svatebních příprav je zkouška svatebního účesu a líčeni. Dělají se obvykle asi měsíc před svatbou, takže výsledek budete moci okamžitě posoudit jako celek. Připravte se na spoustu otázek… Třeba na to, jak je váš partner vysoký, jakou budete mít kytici a připravte si fotografii svatebních šatů. Také se dozvíte, jak připravit své vlasy v den svatby a jak pečovat o pleť tak, aby byla v den svatby co nejsvěžejší. Můžete pozvat na zkoušku i kamarádku, která bude všechno fotit, abyste novou vizáž mohly náležitě konzultovat, porovnávat varianty a posoudit, jak bude vypadat líčení na fotografii. Nakonec můžete večer někam vyrazit! Účes i líčení by měly být dokonalé nejen na fotografii. Je hodně důležité, aby se nevěsta cítila krásně a zároveň pohodlně. Trvanlivost make-upu a účesu od rána do noci je klíčová – nevěsty si při obřadu někdy popláčou, neměly by umazat manžela rtěnkou při prvním polibku, přijímají dojatě gratulace celého příbuzenstva, pár hodin pózuji fotografům – někdy v lehkém deštíku, jindy v 30°C – a zbytek noci protančí. To vše musí absolvovat stále krásné a dokonalé. Jako vy.

 
 

Přečtěte si více