Marriage Guide online

Rady a tipy na svatební líčení

Text: Pavla Růžičková

Během svého velkého svatebního dne chce každá nevěsta vypadat skvěle, a proto je svatební líčení tak důležité. Všechny jsme se ale nenarodily s dokonalou tváří a pletí, a často na sobě kriticky hledáme i nacházíme chyby. Make-up a svatební líčení dokážou udělat zázraky. Zakrýt vše, co chceme a podtrhnout to, co má vyniknout. Existuje množství vyzkoušených dobrých rad od odborníků, co dělat a také nedělat, aby vaše svatební líčení bylo skvělé.

Rady a tipy na svatební líčeníZobrazit galerii (3)
Foto: Pinterest

Co se při líčení vyplatí dodržet

OČI:

Zvýrazněte svoje oči nanesením světlejšího korektoru v jejich okolí a vaše pleť se rozzáří. Zakryje tmavá místa i kruhy pod očima. Budete pak působit svěže a odpočatě.

BARVY:

Svatební líčení potřebuje barvy kompenzující bílou barvu šatů. Je velký rozdíl mezi každodenním oblečením a svatebními šaty, a stejně tak musí být odlišné i svatební líčení. Vaše pleť musí vypadat hladce a sjednoceně.

OBOČÍ A ŘASY:

Soustřeďte se na přirozeně působící pleť a decentní obočí, které zvláště u blondýnek příliš neztmavujte, mělo by být jen o stupínek tmavší nebo stejné jako vaše vlasy. Pomohou i dlouhé, husté řasy. Světlejší odstín pod spodní linií obočí zvýrazní celkové líčení a opticky zvětší oči. Světlý odstín ve vnitřních koutcích vaše oči opticky oddálí od kořene nosu a rozzáří váš pohled.

Jakmile splníte tyto základní faktory, možná se rozhodněte to tak i ponechat, jste-li přírodní typ. Nahé líčení je taky možností. Doporučujeme ale i doplnit celkový vzhled.

Co zvýraznit u svatebního líčení?

Rady a tipy na svatební líčení
Foto: Pinterest

ŘASY:

V poslední době se hodně rozmáhají permanentní řasy. Jejich údržba je ale velice složitá a dost ničí přirozené řasy. Při použití nekvalitního lepidla také riskujete zánět spojivek. Je třeba si nechat určitě poradit u odborníků a nedívat se jen na cenu a chtít ušetřit.

Pokud se rozhodnete dopomoct si k uhrančivému pohledu umělými řasami, zvažte, zda je budete chtít mít i pak. Jedná-li se jen o jeden den, domluvte se s vizážistkou na tom, že si je opravdu pak budete chtít sundat a nečekat až to začne průběžně odpadávat samo. Opravdu pěkně udělané permanentní řasy, které vypadají skvěle vlastní údržbou i po měsíci, jsou dost ojedinělé.

RTY:

Pokud vytvarujete a mírně doladíte obočí a zvýrazníte řasy, musíte vyplnit i rty. Rudá rtěnka ale není ideální, zvolte tlumenější odstíny.

Na co si dát pozor u svatebního líčení?

Rady a tipy na svatební líčení
Foto: Pinterest

MAKE UP:

TIP: Make-up nanášejte nejen na obličej, ale i na krk, dekolt a ramena, pokud je to třeba a jsou odhalená.

Vyhněte se viditelnému kontrastu mezi obličejem a zbytkem těla, docílíte tak přirozeného vzhledu.

TIP: Sjednotit tón pleti můžete fixačním sprejem na make-up. Ve filmovém průmyslu jej profesionálové používají poměrně často.

Aby vše drželo na místě a make-up se vám neroztékal, použijte podkladovou bázi pod make-up. Samozřejmostí je voděodolná řasenka a stíny nanášené na podkladovou bázi pod oční stíny. Krémové oční stíny se často slévají do rýh při mrkání, proto je buď vynechejte, nebo nanášejte na primer.

Co raději nedělat

Pokud si líčení zkoušíte dopředu, nedělejte to pod zářivkou a umělým osvětlením. Na denním světle vypadá líčení úplně jinak. Umělé osvětlení totiž nepůsobí nijak lichotivě, dost zkresluje a celkový dojem z líčení se pak na denním světle nemusí shodovat se skutečností, kterou jste pod zářivkou doma viděla vy.

Určitě nepodléhejte módním trendům, které k vám neladí. Fotografie z vašeho svatebního dne vám zůstanou na celý život. S odstupem se často na minulá rozhodnutí nedíváme jako na dobrý nápad.

TIP: Méně je někdy více, proto odložte pozlátka a přehnaně blýskavé věci, moc tmavé barvy a zvolte něco nadčasově jednoduchého.

Světlé barvy, jednoduchá linka na očích a kontrastní rtěnka z vás rozhodně udělá nadčasovou svatební krásku!

 
 

Přečtěte si více