Marriage Guide online

Chyby při svatebním líčení

Text: Michaela Vadová

Poradíme vám, jak se vyhnout nejčastějším kosmetickým chybám, které nevěsty často dělají. Není to nijak složité – stačí se podívat na pár našich tipů. Určitě nebudete litovat! ​

Chyby při svatebním líčení

Svatební den je jeden z nejvýznamnějších dnů partnerského života. Pro nevěstu by tento slavnostní den měl být skutečným zážitkem. Aby všechno bylo dokonalé, krásné, okouzlující a perfektní, snaží se každá nevěsta o maximum. Zkrášlující procedury, výraznější make-up, slavnostní šaty, velkolepé květiny. Nebojte se investovat do svého dne, abyste byla spokojená a hlavně šťastná nevěsta. Ale pozor, v některých situacích platí, že méně je někdy více - aneb, jakých nejčastějších chyb se nevěsty při cestě za zkrášlením dopouští?

1. Bronzová kráska nebo indiánská nevěsta?

Mnoho nevěst se bojí, že ve světlých šatech bude jejich neopálená pleť vypadat příliš mdle a bledě. Pokud právě není počasí na opalování, máte mnoho dalších možností, jak získat bronzové opálení do svatebních šatů. Horší je, že mnoho nevěst má opalovací alternativy nevyzkoušené a jejich první výsledky návštěvy solária nebo experimenty se samoopalovacími krémy si nechají na poslední chvíli. Nepovedené opálení se potom nedá odstranit a nevěstina pleť může působit oranžově, příliš tmavě a skvrnitě. Nejen, že se takto nemůže nevěsta cítit 100% ve své kůži, ale také na fotkách bude i přes nejrůznější snahy o zamaskování opalovacího fiaska vypadat barva její kůže nepřirozeně.

Naše rada je jednoduchá: opalovací techniky raději vyzkoušejte s dostatečným časovým odstupem. Málo kdo plánuje svatbu na poslední chvíli. Pokud víte, že vaše pleť bude ve svatební den spíše světlá, začněte na svém vysněném odstínu pracovat již dříve. Jestli se vám nepovede trik se samoopalovacím krémem, budete mít dostatek času, aby nežádoucí výsledek zmizel. Nebojte se, určitě najdete cestu, jak dosáhnout krásného odstínu pleti, který bude ve svatebních šatech působit fantasticky. Jen toto hledání nenechávejte na poslední chvíli. Nevyplácí se to!

2. Obočí

Také úpravu obočí nenechávejte na poslední chvíli a už vůbec ne přímo na svatební den. Po vytrhávání nebo po úpravě obočí voskem bývá pleť zarudlá nebo podrážděná. Pokud nechcete na svých svatebních fotkách opuchlé obočí, myslete na jeho úpravu včas!

3. Nalepovací řasy - pohodlně nebo vůbec

Na svůj svatební den vynechejte experimenty s nalepovacími řasami. Pokud s nimi nemáte zkušenost, nebo jste v nich nikdy v životě netrávila čas celého dne a celého večera - určitě si jejich nošení vyzkoušejte dopředu.

Naše rada: pokud s nošením umělých řas nejste na 200% v pohodě, raději je vynechte a nahraďte je speciální prodlužující řasenkou v několika vrstvách. Nezapomeňte, že řasenka by měla být čerstvá – kupte si novou a opět ji pár dní před svatbou vyzkoušejte.

4. Třpyt a blesk

Svatební fotografie patří k nejkrásnějším vzpomínkám. Každá nevěsta chce vypadat krásně a s ohledem na intenzivní focení by se měl zvolit i make up. Co to znamená? Na fotkách vypadají lépe matné plochy.

Naše rada: vyhněte se příliš třpytivým očním stínům či tvářenkám. Lesklé a třpytivé částečky odráží blesk a na fotkách to nemusí dopadnout nejlépe.

5. Zapomeňte na experimenty

Příliš mnoho make upu může potlačit nevěstinu přirozenou krásu. Vyhněte se experimentům a ve svatební den nechte vyniknout sebe a ne svůj výrazný oční make up.

Naše rada: rozhodně si před svatbou naplánujte zkoušku svatebního líčení. Pokud od zkoušky uběhla delší doba a vy jste se např. opalovala, zkontrolujte ještě před svatebním dnem, zda zvolený odstín make upu je stále přirozený pro vaši pleť. Také korektor, kterým se maskují tmavé kruhy pod očima, by neměl být příliš světlý. Příliš světlý odstín korektoru totiž způsobí to, že nevěsta bude vypadat jako polapený koloušek Bambi.

6. Příprava – spinkat, bumbat

Ačkoliv před svatbou mají budoucí novomanželé nervy na pochodu, není nic lepšího, než se na svůj svatební den pořádně vyspat. Spánek prospěje vaší pleti a dodá vám více klidu i energie zároveň. Před spaním by nevěsta měla použít výživný krém a oční krém, aby ráno byla její pleť v nejlepší a nejkrásnější možné formě.

Další radou odborníků je řádně dodržovat před svatbou pitný režim, aby pleť působila zdravým dojmem. Nejde o to, vypít den před svatbou několik litrů tekutiny, ale dát si pozor na pitný režim s dostatečným předstihem. Blahodárné účinky se projeví na kráse nevěsty.

 
 

Přečtěte si více