Marriage Guide online

Krátké vlasy nevěstám sluší

Text: Pavla Dočkalová

Nevěsta, coby princezna z pohádky. Taková představa o vlastní svatbě drží většinu děvčátek od útlého dětství. Vědomy si neurozeného původu, chtějí se princeznám podobat alespoň v roli nevěsty. Bohatě řasené šaty, závoj lehký jako vánek a splývavé dlouhé vlasy. Ikonický obraz, jenž se vryje do paměti...

Krátké vlasy nevěstám slušíZobrazit galerii (6)
Foto: etsy.com, pinterest

Ne každé slečince se ale její sen vyplní. Přestože jsou stylisté i oděvní salony na požadavky romanticky laděných nevěstinek připraveni a jsou schopni je téměř okamžitě vybavit všemožnými doplňky - ala cukrlátko, stále více žen si načančaný styl v průběhu zkoušek rychle rozmyslí. Rozpor snu se skutečností v pravém slova smyslu zažívají nevěsty, mající nějaké to kilo navíc, ženy krátkovlasé a typově sportovního ražení.

Krátkovlásky to (ne-) mají jednoduché

Krátké vlasy nevěstám sluší
Foto: freshideen.com, pinterest

Přestože vysoká móda krátkým účesům přeje a návrháři z přehlídkových mol avizují další zkracování, v reálu nebývají snoubenky z krátkých střihů nadšené a mají v mysli obavy, že bez bohaté hřívy, cudného drdolu nebo kadeřavých kudrlin nebudou před oltářem dosti žádoucí a sexy. V mozku zabliká výstražný vykřičník a dilema je na světě: prodloužit vlasy uměle nebo snad maskovat chybějící chloubu příčeskem? Nutné není ani jedno!

Krátké vlasy nosí sebevědomé, emancipované ženy. Bylo by tak s největším podivem, kdyby tuto psychickou rovnováhu právě před svým velkým dnem ztratily nebo cíleně potlačily. Dokonalý účes netvoří délka ani počet spon, ale kvalitní vlas a především střih. Mistři mezi kadeřníky vědí, jak s budoucí adeptkou na sezdání v „short“ verzi pracovat a jak z ní vykouzlit neodolatelnou bohyni.

TOP svatební účesy

Krátké vlasy nevěstám sluší
Foto: happyweed.com, pinterest

Základním pravidlem pro zdařilý „look“ je svěřit se do rukou kadeřníka beze strachu. Ve volbě účesu zbytečně neexperimentovat, ale ani se zbytečně nedržet při zemi. Sportovně laděným ženám s atletickou postavou sluší pixie účesy (vlasy na spáncích a zátylku jsou nepoměrně kratší než na vrcholu hlavy), a to ať ve variantě mírného rozcuchu nebo nagelované. Na paty jim šlapou retro účesy první republiky s dominující skládanou vlnou. Velmi módní jsou pak i účesy „skřítek“ s ofinou nahoru a podholenými temeny. V neposlední řadě, do dalšího dějství svého kralování letos míří vlasová asymetrie, kterou není možné opomenout ani při slavnostním stylingu. Dlouhé patkové ofiny jsou prostě „IN“ za každé situace.

Krátké vlasy nevěstám sluší
Foto: short-haircut.com, pinterest

Ženám plus size padnou postupně sestříhané foukané ondulace, lehce zvětšující svůj objem a do módy se rovněž vrací takzvané tupíráčky, při nichž se vlasy na vrcholu hlavy intenzivně a opakovaně vyčesávají tak dlouho, dokud proporčně nezhoustnou. Účesy se inspirují střihy 60tých let, jimž vévodila sexbomba Brigitte Bardot.

Hlavní slovo mají doplňky

Krátké vlasy nevěstám sluší
Foto: freshideen.com, pinterest

Nevěstám s krátkými vlasy lichotí výrazné vlasové doplňky, jako jsou živé nebo umělé květiny, čelenky, kloboučky, girlandy nebo čelní síťkové přízdoby. Krátké účesy jim umožní intenzivně vyniknout a přitáhnout pozornost na vrchní díl tělesné skulptury. Pořídit je můžete ve vlastní režii (jsou cenově dostupné) a nebo se je vypůjčit u vlasových stylistů či v půjčovně šatů. Ladit by měly s šaty i svatební kyticí.

Závoj v nemilosti?

Krátké vlasy nevěstám sluší
Foto: freshideen.com, pinterest

Jediným hendikepem, který může krátkovlasá nevěsta pocítit, je obvyklá intolerance standardních závojů. Nejenže na krátkých konečcích vlasových pramenů špatně drží sponky a hřebínky, které závoj uchycují, ale nepříliš povzbudivý je i výsledek vizuální. Závoj krátkovlasé nevěsty opticky rozšiřuje a působí jako „pěst na oko“. Pakliže se budoucí mladá paní nehodlá pokrývky hlavy vzdát, velmi dobrou alternativou je decentní klobouček nebo originální fascinátor.

 
 

Přečtěte si více