Marriage Guide online

Rady a tipy na svatební účes

Text: Pavla Růžičková

Podstatnou součástí svatebního dne je svatební líčení a svatební účes. Vlasy jsou u žen korunou krásy a vedle šatů nevěsty je proto účes velmi důležitý!

Rady a tipy na svatební účesZobrazit galerii (3)
Foto: Hair and Makeup by Steph by Pinterest

Svatební účes musí vydržet nejen během obřadu, ale přes celý den i večer a být krásný na fotografiích. Svou nezměněnu podobu a tvar až do brzkých ranních hodin vydrží ale jen tehdy, bude-li dobře provedený. Pojďme se tedy společně podívat na pár tipů, jak takový správný svatební účes připravit.

Výběr svatebního účesu

Při výběru správného svatebního účesu je rozhodující zejména tvar hlavy, délka vašich vlasů, jejich množství a kvalita.

Tvar obličeje dělíme na: oválný tvar obličeje, trojúhelníkový, kulatý a čtvercový.

Kvalitu vlasů pak zda jsou husté, řídké, tvrdé, moc jemné, rovné, kudrnaté či nepoddajné.

Je třeba vnímat i fakt, zda vám při drdolu nevyniknou odstávající uši nebo dlouhý nos, který hravě vyřešíte bohatší ofinou. Dobrý kadeřník by měl vyslyšet přání nevěsty, ale i poradit s dobře vypadajícím účesem, který se z vašich vlasů dá udělat.

TIP: Svatební účes musí stylově ladit i ke svatebním šatům. Čím jednodušší jsou šaty, tím složitější si můžete dovolit svatební účes, a samozřejmě naopak. Důležitý je také výběr doplňků do vlasů, jako štrasové čelenky, kytičky a vlásenky.

Nejoblíbenější svatební účesy

Mezi nejoblíbenější svatební účesy stále patří ty klasické, které se jednoduše nikdy neomrzí. Velmi jednoduchý a nadčasový účes je drdol.

Rady a tipy na svatební účes
Foto: Pinterest

Vypnutím vlasů do libovolného tvaru nebo spuštěním pár pramínků vlasů. Oblíbeným účesem je i svázání časti vlasů do ohonu. Zvlněné vlasy lze upnout na hlavě tak, aby tvořily krásný objem. Dobrou volbou je i úplně hladký drdol. Mezi velmi krásné svatební účesy patří zapletená koruna. Základem je přibíraný účes, který lemuje obvod hlavy nevěsty. Klasickým svatebním účesem je také takzvaná vánočka formou propletení sepnutých vlasů ve spodní části hlavy připomínající drdol. Krásné jsou i rozpuštěné zvlněné vlasy s bohatým objemem.

Zkouška svatebního účesu

Stejně jako je důležitá zkouška svatebních šatů a svatebního líčení, je zcela nezbytná zkouška svatebního účesu. Vaše vlasy mohou být tak nepoddajné, že vámi vybraný účes nepůjde vytvořit tak, aby zůstal neporušený po celou dobu svatby. Každý typ vlasů je úplně jiný. Pro zkušeného kadeřníka by neměl být problém z vlasů vytvořit téměř jakýkoliv vámi zvolený svatební účes. Přesto je nutné myslet i na to, že některé vlasy stejně splynou i po hodině, protože jsou tak jemné, že vlna na nich nevydrží.

TIP: Na kvalitní účes je nutné dohodnout si termín v dostatečném předstihu přibližně alespoň 1 až 2 měsíce před termínem vaší svatby.

Zkouškou se vyhnete zbytečným nedorozuměním a budoucímu zklamání. Kadeřník si ověří kvalitu vašich vlasů a možnostmi, co se z nich dá vytvořit. Pak můžete společně zvolit, jaký svatební účes je pro vás ve svatební den nejideálnější.

Výběr kadeřníka pro svatební účes

Cena za svatební účes je úměrná kvalitě služby a nákladům na účes. Propracovanější a složitější účesy, nebo účesy s výplněmi, síťkami a příčesky jsou určitě dražší. Je třeba také zjistit, co je přesně potřeba udělat s vlasy. Zda je potřebujete obarvit a ostříhat, nebo chcete jen vytvořit svatební účes. Každý kadeřník také svatební účesy nedělá. Jiný vám zase jen přijde udělat účes, ale vlasy vám nenabarví. Pokud už máte představu, jak by váš vysněný svatební účes měl vypadat a máte k dispozici obrázek či fotografii, pošlete ji předem kadeřníkovi, nebo ji vezměte na zkoušku sebou. Vyhnete se nedorozumění a kadeřník bude vědět, jak daný typ vámi požadovaného účesu vytvořit.

Pokud nemáte svého svatebního kadeřníka, tak Marriage guide doporučuje Honzu Kořínka.

TIP: jednoduchý svatební účes z ponožky

Rady a tipy na svatební účes
 
 

Přečtěte si více