Marriage Guide online

Jaké zvolit líčení na svatbu?

Text: Veronika Drdáková

Mnoho nevěst se jistě potýká s otázkou, zda se na svůj den D nechat nalíčit profesionálkou anebo zůstat u přirozeného líčení, které zvládnou samy. Poradíme vám, jak se rozhodnout!

Jaké zvolit líčení na svatbu?Zobrazit galerii (3)
Foto: Veronika Drdáková

Profesionální vizážistka vám zvládne na tváři vykouzlit cokoli. Není problém si ji tedy zaplatit od toho, aby vás jen lehce projasnila, nanesla řasenku a lesk. Častěji však služeb vizážistek využívají nevěsty, které si přejí mít takzvaný full-makeup, tedy plné líčení od podkladové báze až po fixační sprej.

Výrazné líčení od vizážistky

Jaké zvolit líčení na svatbu?
Foto: Veronika

Sníte o pronikavém pohledu u oltáře i na svatebních fotografiích? Vidíte se v tmavém kouřovém líčení s nalepenými řasami jak pro mrkací panenku a ostře konturovanými rty vyplněnými šťavnatým odstínem rtěnky? Na takový makeup si určitě najměte vizážistku. Profesionálky totiž přesně vědí, jak vytvořit svatební líčení tak, aby vydrželo po celý dlouhý a vyčerpávající den. Jedním z jejich triků je použití podkladové báze a následně také fixačního spreje. Díky těmto dvěma pomocníkům budete stejně dokonale nalíčená pár minut před svatbou i dlouho po svatební hostině.

Na jednu věc byste si však měla dát pozor. Pokud nejste zvyklá na silný a výrazný makeup, nevybírejte si ho ani na svatbu. Necítila byste se v něm dobře. A pokud ho normálně nenosíte, pravděpodobně jste bez něj stejně pro všechny krásnější. Nevystavujte svého nastávajícího, rodiče, kamarády a hlavně sama sebe údivu z té změny. Nemusela byste si pak vlastní svatbu vůbec užít.

Přírodní líčení, které zvládnete sama

Jaké zvolit líčení na svatbu?

Když se zasníte nad tím hlavním dnem, vidíte se někde v přírodě, na louce nebo u horské říčky s věnečkem z lučního kvítí a klidně i bosky? Určitě s tímto obrázkem ve vaší hlavě nekorespondují ostré linky a výrazné konturování tváře. Proto o tom vůbec nepřemýšlejte. Vykročte před oltář s trochou řasenky, tvářenky a s jemně zbarvenými rty. Pokud se vůbec nelíčíte, určitě zvažte najmutí vizážistky, která alespoň zvolí správný odstín makeupu a tváře vám lehce popráší zdravíčkem. Na fotkách bude sjednocená pleť působit skvěle! Jestli je však podklad a řasenka vaše běžná praxe, naličte se sama, určitě nic nezkazíte!

 
 

Přečtěte si více