Marriage Guide online

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty

Text: Pavla Dočkalová

Každá nevěsta touží po tom být krásná. Dlouhé měsíce před plánovaným obřadem věnuje zvýšenou pozornost svému zdraví, kondici, kosmetickým záležitostem a výběru šatů s doplňky. Jeden z prvotních dojmů, kterými nevěsta na své okolí působí, je její účes. Dokonalá vizáž nevěsty se tak neobejde bez kvalitní kadeřnice.

Nejoblíbenější účesy pro nevěstyZobrazit galerii (13)
Foto: pexels.com

Přestože finální vlasová úprava je vždy tak trochu sázkou do loterie a záleží na mnoha faktorech (jako kvalita vlasů, hormonální změny, povětrnostní podmínky, zkušenosti kadeřnice, aj.) není dobré péči o vlasy podcenit. Výběr účesu by neměl být unáhlený, měl by odkazovat na módní trendy, respektovat strukturu vlasu, přirozenou barvu, optimální růst, ale rovněž i na tvar obličeje. Volba účesu by měla ladit i ke střihu a délce šatů.

Účes jako modelka

Prvotní impuls, jak vybrat svůj svatební účes, většinou vychází z módních časopisů. Žena hledá líbivou tvář a obvykle ji nachází v katalogu prestižních kadeřnictví nebo na módních portálech. Je třeba si uvědomit, že účes na hlavě modelky byl vytvořen, nafocen a retušován v téměř sterilním prostředí. Vrcholná díla složitých drdolů, tupírovaných ofinových patek, kombinovaných clip-in pramenů a vlnitých ondulací jsou sice krásná na pohled, ale je složité je udržet po celý den v perfektním stavu.

Svatební účes by měl být v první řadě pohodlný a měl by vám slušet. Více, než na bezejmenné modelky, se doporučuje soustředit na výběr kadeřnice, která má s nevěstami zkušenosti a dokáže poradit. Dobrá kadeřnice se totiž pozná podle toho, že nebude chtít za každou cenu vyhovět vaší představě beze zbytku. Pokud by vám vybraný účes nelichotil, řekne vám to a navrhne další řešení. Svůj názor navíc podloží pádnými argumenty.

Jak vybrat kadeřnici

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/weddinginclude.com

S kadeřnicí byste si měly padnout do noty, protože spolu strávíte nemalý čas. Oslovit ji a domluvit si první osobní schůzku, na které si kadeřnice osahá vaše vlasy a domluvíte se co a jak, je vhodné nejméně dva měsíce předem. Počítejte s tím, že během těchto dvou měsíců se uvidíte častěji. Nejprve je nutné zvolit střih a barvu.

Rozhodně se vyhněte experimentům typu zesvětlování nebo ztmavování o více než dva odstíny. Snahy stát se z brunety blondýnou nebo z blondýny černovláskou nechte prosím na jindy. Rovněž byste se měly držet při zemi, co se týká výrazného zkracování nebo naopak umělého zásadního prodlužování. Konzervativní přístup se dvojnásobně vyplatí.

Zkoušky nanečisto

Počítejte s tím, že zvolený účes si bude muset kadeřnice vyzkoušet. Zhruba měsíc před samotným obřadem vás podle potřeby ostříhá (prostor několika týdnů slouží k odstranění ostrosti střihových hran), zhruba týden před obřadem kadeřnice obnoví barvu a lesk. Pak již nic nebrání tomu, aby se zkoušelo foukání a česání. Je třeba míti na paměti, že v případě aplikace závoje nebo živých květů na finále účes zabere více času i zručnosti.

Je možné využít služeb kadeřnice pouze na svatební den a jednu zkoušku předem. V tomto případě volte takový salón, který se na svatební účesy specializuje a má s nimi velké zkušenosti.

Svatební účesy vsází na objem a lesk. O ty se postarají kosmetické přípravky, natáčky nebo trvalá ondulace headlines, která se ale nehodí pro každého. Umí pomoci tvrdým vlasům, ale jemné může naopak poškodit. Proto je důležité naslouchat pokynům kadeřnice, která pro vaši hlavu zvolí to nejoptimálnější řešení. Stejnou službu totiž dokáže udělat i kvalitní tužidlo a velké natáčky.

Profi styling

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/liliaflower.com

Profesionální vyfoukání a styling vlasů by měl mít dvojitý efekt – být slušivý a maximálně pohodlný. Do vašich vlastních vlasů se dají zakomponovat příčesky a prameny clip-in vlasů, které dokáží decentně prodloužit stávající délku. Kvalita těchto doplňků je dnes nerozeznatelná od přirozených vlasů.

Z hlediska designu jsou mírně na ústupu složité drdoly, které byly „in“ po celé dvě desetiletí. Dnes se do popředí dostává uvolněný boho styl, který přeje vlasům rozpuštěným, navlněným loknám a spleteným francouzským copům. Krátké vlasy bývají modelovány do rošťáckého rozcuchu nebo naopak sčesány a gelovány v duchu účesů první republiky. Stačí si jen vybrat.

Kolik zaplatíte?

Ceny svatebního účesu se odvíjí od složitosti, renomé i profesionality. Ostříhání a obarvení v rámci předsvatební přípravy by se nemělo vymykat běžnému ceníku. Zkouška svatebního účesu se závojem nebo fascinátorem může přijít na 1000 – 2000 Kč a česání a styling v den svatby na 3000 – 6000 Kč.

10 inspirací pro váš sváteční den:

1. Boho ležérní elegance

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/weddingforward.com

2. Nedbalá elegance

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/soflyme.com

3. Romantické lokny

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/soflyme.com

4. Clip-in

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/cumcoco.com

5. Francouzské krásky

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/conveydeal.com

6. Styl smart casual

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/beneconnoi.com

7. Sexy hříva

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/weddinginclude.com

8. Tupíráček

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/theundercut.com

9. Pixie

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/theundercut.com

10. Krátkovlásky

Nejoblíbenější účesy pro nevěsty
Foto: pinterest/weddingforward.com
 
 

Přečtěte si více