Marriage Guide online

Líčení na svatbu aneb slušivý základ nevěsty!

Text: Lenka Zelnitiusová

Každá nevěsta chce být ve svůj den tou nejkrásnější. Proto neváhejte svatební make-up přenechat odborníkům, ti promění váš look v dokonalý. Bude ladit nejenom s róbou a svatební kyticí, ale především slušivě podtrhne váš přirozený půvab.

Líčení na svatbu aneb slušivý základ nevěsty!Zobrazit galerii (4)
Foto: Pixabay.com

Přemýšlíte nad tím, že z hlediska úspory peněz se nalíčíte sama tak, jak jste zvyklá? Pokud nejste profesionální vizážistka, nebo nemáte kdoví jaký talent kouzlit s dekorativní kosmetikou, tak na tento nápad rovnou zapomeňte. Ve chvíli, kdy spatříte samu sebe na svatebních fotkách, byste tohoto řešení rázem litovala. Protože byste na nich působila jako nevýrazná „bledulka“.

Svatební make-up musí vydržet celý den a z hlediska focení by mělo být mnohem intenzivnější. Pokud nemáte žádné zkušenosti s líčením, bude pro vás rozhodně náročné najít slušivý, leč příhodný balanc. Příliš "zmalovaná" nevěsta totiž vypadá lacině a nevkusně.

„Vzhledem k tomu, že můj obličej byl kvůli akné jedna velká katastrofa, musela jsem před svatbou navštívit zkušenou kosmetičku. Díky její péči jsem zvládla ustát množení pupínků snad geometrickou řadou,“ svěřuje se Alena (27).

„I když se normálně nemaluji, tak o svatebním dnu jsem si to užila s plnou parádou a musím říct, že jsem si připadala jako princezna. Make-up, korektor, tvářenka i štětec umí hotové zázraky. Mám totiž dost výraznou nadváhu a díky konturování obličeje mi vizážistka opticky umazala alespoň pět kilogramů,“ vzpomíná na svůj svatební den Renata (32).

Mějte na paměti

Líčení na svatbu aneb slušivý základ nevěsty!
Foto: Pixabay.com

Líčení, róba i účes musí společně ladit, nikoliv se „hádat“ o pozornost, co z těchto možností bude více vynikat. Neváhejte prokonzultovat také vaši představu o tom, jak byste si finální styl líčení představovala. Dobrá vizážistka vyslechne vaše přání, nicméně finální verdikt přizpůsobí typu vaší pleti, jejím nárokům a také tvaru obličeje.

Několik týdnů před svatbou se věnujte péči o pleť. Usilujte o dokonalé každodenní odlíčení a vyčištění pleti. Pouze s odličovačem make-upu a očí si ale nevystačíte. Jakmile odstraníte líčidla, pleť vyčistěte k tomu určeným čisticím gelem, přetřete tonikem či pleťovou vodou a následně aplikujte hydratační séra nebo pleťové krémy.

Zamilujte si tolik oblíbený peeling, ten obrousí odumřelé částečky kůže a celkově projasní pleť. Pro znásobení její elasticity a mladistvého vzhledu se doporučuje užívat kolagen. Vsaďte také na nejrůznější pleťové masky. Ideální jsou ty čisticí, hydratační nebo vyživující.

Nezapomeňte na pravidelný spánek, dostatečný přísun neperlivé, neslazené vody a také zdravý jídelníček, ze kterého vyškrtnete mastné a sladké pokrmy.

Jak vypadá svatební make-up?

Líčení na svatbu aneb slušivý základ nevěsty!
Foto: Pixabay.com

Základ tvoří barevně sjednocená a na pohled matná pleť. O tento výsledek se postará báze pod make-up, korektor, rozjasňovač a správně zvolený odstín make-upu, který odpovídá barevnému tónu i podtónu pleti. Trápí vás širší nos nebo kulatý obličej? Stačí pár tahů štětcem a rázem může být všechno jinak.

Pleť by měla působit svěže bez lesklých míst. Proto si nechejte doporučit opravdu kvalitní pudr s dlouhou výdrží. Leskne se vám nadbytečně pleť? Vybavte se také savými pleťovými ubrousky, které odstraní přebytečný maz a následně můžete pleť jemně přepudrovat.

Řasenka i tekuté nebo gelové oční linky musí splňovat jedno společné kritérium, a tedy musí být voděodolné. Na slzy štěstí a dojetí je totiž během svatby opravdu spolehnutí.

Dle zdobnosti svatebních šatů se rozhodněte, jaké líčení bude tím vhodným. Vždy ale platí, že buď budou vynikat vaše zraky například díky kouřovému líčení, nebo rudé rty. Nikdy neusilujte o obojí, vypadá to nevkusně a lacině.

Co se vyplatí vědět a s čím počítat?

Líčení na svatbu aneb slušivý základ nevěsty!
Foto: Pixabay.com

Domluvte se s vizážistkou na zkoušce líčení, beze stresu a obav tak můžete vyzkoušet různé varianty svatebního make-upu až se doberete k finální podobě.

Do svatebního psaníčka si přibalte pudr, rtěnku, odličovací ubrousky, zrcátko, štětec a také tužku na oči, ať můžete v případě potřeby napravit nedokonalosti.

Netušíte, jaké barvy a odstíny rtěnky či očních stínů vám budou slušet? Rozhodněte se pro kurz barevné typologie, kde zjistíte opravdu nevšední a zajímavé informace.

Intenzivnější líčení vypadá na svatebních fotografiích o něco lépe, než to decentní.

 
 

Přečtěte si více