Marriage Guide online

Triky, aby váš svatební makeup vydržel celý den

Text: Veronika Drdáková

Spousta nevěst se potýká s otázkou správných šatů, ale co makeup? I ten by vám mohl váš den nepříjemně překazit. Poradíme, na co si dát pozor a jaké produkty použít.

Triky, aby váš svatební makeup vydržel celý den
Foto: Veronika Drdáková

Možná vás to už párkrát napadlo, a pokud ne, myšlenku jsme vám do hlavy právě zasadili my. Jak s líčením ve svatební den? Jen málo žen má svou makeupovou rutinu tak dokonalou, že jim líčení vydrží od rána až do večera. Proto se společně podíváme na několik zásadních bodů, které vám otázku ohledně makeupu usnadní.

1. Voděodolná řasenka nebo umělé řasy

Ano, můžete plakat štěstím a dojetím a pak byste rozhodně nerada, aby vaše tváře křižovaly tmavé pruhy. Zdaleka to ale nemusí být tak vážné a voděodolnou řasenku můžete zvolit ve chvíli, kdy se obáváte opadané barvy z maskary pod očima nebo nepříjemných šmouh. Sníte-li o panenkovsky natočených řasách a ne a ne se vám povést, možná uděláte lépe, nalepíte-li si řasy umělé. Rozhodně si to ale nacvičte dopředu, není to tak snadné, jak se zdá.

2. Kvalitní báze pod makeup

Mezi hydratačním krémem a makupem dejte prostor pro vykonání své práce bázi. Zastupuje první a jeden z nejdůležitějších kroků, které mohou doopravdy mít vliv na výdrž vašeho líčení. Stačí ji nanést trošku lehkým poklepáním do pleti.

3. Matující pudr

Nezapomeňte svou perfektně upravenou pleť zafixovat matujícím a nejlépe transparentním pudrem. Volte ho raději než barevný, který by vám mohl zanechávat ošklivé mapky, jak by se postupně vytrácel nebo oxidací s podkladem.

4. Fixační sprej

Báze pod makeup, báze pod oční stíny, pudr, ale naprosté maximum pro výdrž svého svatebního líčení uděláte teprve tehdy, přestříkáte-li ho celé fixačním sprejem na makeup. Dnes už není problém takové spreje sehnat i v drogerii za pár stovek. Zavřete oči a jednoduše zmáčkněte rozprašovač. Vaše líčení se potom ani nehne.

5. Konturovací tužka a báze pod rtěnku

Pokud toužíte po stále dokonale upravených rtech, neměla byste zapomenout na jejich důkladnou přípravu. Začněte peelingem, pokračujte důkladnou hydratací (přebytek balzámu nebo oleje obtiskněte do papírového kapesníčku), poté naneste bázi na rty a po ní ještě celé rty vykreslete konturkou. Až teď můžete vybarvit své rty oblíbenou rtěnkou nebo leskem. My doporučujeme dlouho držící barvy na rty!

Tak a teď už se s vaším svatebním líčením nemůže nic stát!

 
 

Přečtěte si více