Marriage Guide online

Svatební stylistika podle Petry Měchurové

Text: Petra Měchurová

PR text Komplexní služba, kterou Salon Petra Měchurová nabízí nejen svým klientkám a klientům, ale vám všem, kteří jste učinili ono úžasné životní rozhodnutí spojit svůj život ještě pevněji s někým druhým. Onomu slavnostnímu dni předchází spousta příprav a zařizování a právě proto na základě našich zkušeností vznikly Svatební ateliéry, které Vám s mnohými starostmi pomohou. Výhodou služby je její profesionalita a také flexibilita -- lze ji objednat jako komplexní balíček či jen její jednotlivé části. Vše záleží jen na Vás a Vašich konkrétních potřebách.

I když třeba jen zatím víte, že se chcete vdávat, ale nevíte, kde začít, přijďte za námi. Budeme se snažit Vám pomoci se vším a hlavně víme, kde začít. Rádi Vám zprostředkujeme toho pravého člověka, který vám pomůže s jednotlivými částmi příprav. Poradíme v našem oboru i zajistíme externí profesionály na další služby.

Máte již vybrané datum? Přijďte hned! Neboť místo obřadu, hostiny i oslavy se musí rezervovat dlouho dopředu. Šaty je třeba řešit alespoň půl roku dopředu, to samé platí pro služby kadeřníka, zejména pokud budete chtít cokoliv měnit, respektive uzpůsobit vaše vlasy vysněnému účesu. Účes lze začít řešit nejdéle tři měsíce dopředu, ale mějte na paměti, že jeho podobu ovlivňují doplňky, závoj atd.

Do svatby zbývají 3 měsíce -- to již opravdu všechno hoří. Ale nebojte, jsme tu my a naše zkušenosti a stanovený harmonogram. Každopádně čtvrt roku před slavnostním dnem je třeba mít připravené všechny ostatní věci jako pozvánky, fotografa, kameramana. Je třeba začít řešit jídlo, dort, koláčky, seznam se svatebními dary, rezervaci auta/limuzíny, květiny, svatební cestu atd.

V prvé řadě je potřeba si ujasnit celkový koncept a postupně i jednotlivé detaily. Jak by měla svatba vypadat, děláme ji pro sebe nebo také pro naše rodiče? Tak se postupně vytříbí celý koncept, místo i jak má svatba vlastně vypadat. S tímto vám mohou pomoci například svatební agentury, ale konzultace se stylistou a kadeřníkem je určitě důležitá.

Pokud již máte přesnou představu svého vysněného dne, my navrhneme několik účesů, z kterých si můžete vybrat ke své plné spokojenosti. Pokud máte svatební koordinátorku, můžeme komunikovat přímo s ní či se stylistkou a najít pro Vás ten správný účes i styl svatby.

Účes lze udělat se závojem i bez, lehce extravagantní nebo velmi uhlazený, klasický. Samozřejmě umíme účesy, kdy má nevěsta během obřadu závoj, který však později odloží. Po obřadu se do vlasů například doplní ozdoba a nevěstě tak vydrží účes celý den. Vlasy lze také prodloužit, částečně rozpustit apod.

Finální úpravu vlasů je možné provést přímo v Salonu Petra Měchurová, a to i spolu se službami vizážistky i stylistky, nebo po dohodě u nevěsty doma. Svatební ateliér není jen pro nevěsty, ale je určen i mužům. Pánům doporučujeme přijít alespoň 3 měsíce před svatbou. Nejen pro seznámení se s kadeřníkem, ale také pro včasný výběr střihu a celkové podoby účesu. Aby byl finální výsledek dokonalý a mohly se splnit ženichovy představy, může být například potřeba, aby vlasy pro zvolený střih dorostly. Samotný finální střih pak stačí absolvovat zhruba týden před svatbou.

V rámci našich ostatních Ateliérů dlouhodobě spolupracujeme se žádanými stylistkami a vizážistkami.

Špičkový profesionál(ka) z oblasti módy Vám tak nejen pomůže vybrat ty správné svatební šaty, ale také s Vámi zajde do těch nejlepších svatebních salonů, obchodů, nebo navštívíte návrháře případně půjčovnu. Svatební šaty si také můžete nechat ušít -- ale ne jen na svatbu. Po svatbě je totiž například možné takové šaty upravit a můžete je tak používat i pro další příležitosti. Spolu se šaty je třeba dopředu vybrat i doplňky, aby vše včetně účesu dokonale ladilo.

Vizážistka zvolí pro Vás ten nejvhodnější make-up, který bude vypadat skvěle celý den a za všech okolností, abyste byla dokonalá na všech svatebních fotografiích. Vizážistu je vhodné zajistit dopředu, samotná zkouška se však doporučuje zhruba tak týden před dnem D. V rámci kosmetického poradenství Vám rádi zajistíme vizážisty, kteří se Vám také kompletně postarají o pleť a poradí s vytrháním obočí či co dělat, aby pleť ve svatební den vypadala dokonale a jen zářila.

Salon Petra Měchurová

 
 

Přečtěte si více