Marriage Guide online

Jak se vyhnout chybám při svatebním líčení? Nepokazte si svůj nejkrásnější den!

Každá z nás sní o krásné svatbě ve stylu princezny z pohádky. Hlavou se nám honí i ty nejmenší detaily ohledně našeho vzhledu, vždyť přece v den D musíme být ta nej!

Jak se vyhnout chybám při svatebním líčení? Nepokazte si svůj nejkrásnější den!

Krásu a kouzlo svatebního dne není těžké pokazit třeba i špatným líčením. V tomto článku vám prozradíme, jak se jim vyhnout.

1. Pozor na podcenění přípravy

Odborníci říkají, že o líčení musíte začít přemýšlet ihned po zakoupení svatebních šatů. Udělejte si zkušební líčení, abyste mohla posoudit, jestli vám vyhovuje vybraný typ líčení, použité techniky, barvy a textury. Nezapomeňte, že vaše líčení musí harmonizovat i s účesem.

2. Nemíchejte různobarevné tóny

Celý svatební make-up by měl být v jedné barevné škále. Líčení očí by mělo být v harmonii s barvou rtenky. Odborníci doporučují volit barvy jemnějších a klidnějších odstínů.

3. Příliš jasné až agresivní líčení škodí

Příliš výrazné konturování, husté umělé řasy, několik vrstev tekutého make-upu a hodně třpytek zatíží celé líčení, to pak bude vypadat uměle. Svatební líčení se vyznačuje klidnými odstíny a technikami zaměřenými na zdůraznění vaší přirozené krásy a předností tváře.

4. Ne výraznému obočí

Ano, obočí je rámem obličeje. Ale ve svatebním make-upu se doporučuje ho nalíčit přirozeně pomocí pudru a zafixovat gelem. Příliš výrazné obočí ubírá na kráse.

5. Svěřte se do rukou expertů

Chcete se nalíčit sama? My bychom doporučovali obrátit se na specialisty. Profesionální vizážistka nejenže splní vaše přání, ale také poradí a navrhne líčení, které se nejlépe bude hodit k vašemu barevnému tónu a typu obličeje.

6. Kosmetické procedury těsně před svatbou?

Před jakoukoliv důležitou oslavou, zejména před svatbou, se nedoporučuje provádět žádné procedury, jako například bělení zubů, chemický pleťový peeling, mechanické čištění pleti atd. Všechny beauty procedury proveďte několik týdnů před svatbou. Většina kosmetických procedur vyvolává zčervenání a podráždění pleti, které nezakryje žádný tekutý make-up.

7. Neupravujete své líčení? Chyba!

Vezměte si s sebou do kabelky kosmetiku, pomocí které rychle upravíte vaše líčení, pokud to bude nutné. Po ruce musíte mít rtěnku, korektor, termální vodu a samozřejmě matující ubrousky. Vše, co potřebujete do svatební kabelky, najdete zde https://makeup.cz/brand/134061/.

8. Dávejte pozor na ruce

Možná, že název posledního bodu zní trošku divně, ale ve skutečnosti je to užitečná rada: snažte se co nejméně dotýkat se obličeje. To stejné platí i pro účes. Dotek může nejen narušit váš make-up, ale i přenést bakterie na obličej.

 
 

Přečtěte si více