Marriage Guide online

Svatební líčení podle Licy Arabadzi

Text: Apostolia Arabadzi

PR text Nahé líčení patří k nejkrásnějším svatebním trendům. Jak tento nadčasový a nestárnoucí svatební look vytvořit? Základ musí tvořit dokonalá pleť...

Svatební líčení podle Licy ArabadziZobrazit galerii (2)
Foto: Licy Arabadzi

Začněte s péčí o pleť

Každá nevěsta chce být ve svůj svatební den krásná, a proto je nejdůležitější začít se vším včas! Chcete-li mít ve Váš den D dokonalý make-up, začněte minimálně tři měsíce před svatbou, a to konkrétně s pravidelnou péčí o pleť. Pokud péči o pleť nebudete věnovat pozornost, riskujete, že vaše pleť nebude dostatečně hydratovaná a zbavena odumřelých buněk pokožky. Může se tedy stát, že váš make-up bude mnohem více vidět na povrchu a bude působit nepřirozeně.

Naplánujte si jednou za měsíc profesionální kosmetické ošetření pleti. Pokud jste v péči o pleť naprostý začátečník, kosmetička vám jistě poradí, jaký máte typ pleti, a jaká kosmetika je pro vás vhodná. Osobně doporučuji francouzskou kosmetiku Ericson Laboratoire s jejíž výsledky jsem velmi spokojena.

Nahé líčení

Jistě jste již zaslechli o současném trendu v líčení, tzv. „Nahém líčení“ (Naked make-up), jehož součástí je právě krásná pěstěná pleť. Podstatou je vytvořit s minimem produktů a stylingu přirozený make-up, který je svěží, moderní a skutečný! Make-up nám má pomoci zakrýt nedostatky pleti, nikoliv zcela změnit náš vzhled. Chcete být ve svůj velký den trendy? Nechte se inspirovat „nahým líčením“, které dominuje i na zahraničních týdnech módy.

Jak na to?

Aby Vám make-up déle vydržel, je důležité použít podkladovou bázi. Odstín make-upu musí být totožný s odstínem pleti. Pokud chcete dosáhnout efektu rozzářené pleti, můžete přidat do make-upu menší množství rozjasňovače. Doporučuji vyzkoušet Nars- Illuminator, Benefit-high beam, nebo Inglot –AMC face and body Illuminateur. Tyto produkty můžete aplikovat pro větší efekt samostatně na vrcholky lícních kostí, doprostřed linie nosu, nebo vykreslit srdíčko rtů.

Kruhy pod očima zakryjte tekutým rozjasňujícím korektorem a ostatní nedokonalosti pleti (pupínky, žilky apod.) můžete zakrýt korektorem tuhým. Perfektně vytrhané a upravené obočí stačí jen lehce vykreslit stínem. Skvělým pomocníkem vám může být GimmeBrow s kartáčkem od Benefitu, který chloupky vyplní i zafixuje. Na víčka naneste perleťový béžový stín, abyste oči rozzářili. Pro větší zvýraznění oka nakreslete tenkou linku pomocí hnědého stínu podél linie řas. Řasenku použijte ve svatební den voděodolnou, aby se Vám řasy nerozmazaly po pár slzičkách dojetí.

Dalším krokem je bronzer, který nanášíme na partie, které potřebujeme zužit, např. na spánky a pod lícní kosti. Spousta žen dělá chybu při aplikaci barevné tvářenky. Tvářenku nanášejte na jablíčka licních kostí, která vyniknou, když se usmějete.

Ve svatební den je důležité vše zafixovat transparentním pudrem, aby make-up déle vydržel a pleť se na fotografiích příliš neleskla. Já osobně preferuji transparentní pudr Prep+prime od Macu, nebo HD powder od Make-up For Ever. Pokud se vám pleť více mastí, vyzkoušejte matující transparentní pudr Porefessional od Benefitu.

Na závěr vklepejte pomocí prstů pro přirozenější efekt rtěnku s nude odstínem. Výbornou volbou jsou Cremesheen od Macu odstín Shy Girl, Maybelline odstín 725, nebo od Zoevy Lip Crayon-Nude Hero. Proč byste měla zvolit zrovna tento styl make-upu? Budete vypadat krásně, svěže, přirozeně a neriskujete, že se vám příliš výrazný make-up po několika hodinách rozmaže.

Více inspirace i informací najdete na facebookových stránkách Liar

 
 
Svatební líčení podle Licy Arabadzi

Přečtěte si více