Marriage Guide online

Svatební líčení, aneb jak být krásná, ale stále svá!

Text: Lucie Holásková

Každá nevěsta řeší to, jak se na svatbu nechá nalíčit. Líčení bývá různé - podle stylu svatby, podle tipu nevěsty (pleť, barva očí a vlasů apod.). V tomto článku vám přinášíme 6 užitečných tipů, jak na svatební líčení.

Svatební líčení, aneb jak být krásná, ale stále svá!

1. Profesionální péče vizážistky

Pokud si na svatební líčení netroufáte sama a chcete, aby váš make-up byl perfektní, můžete si zaplatit služby svatební vizážistky, která k vám dorazí ráno v den ,,D" a zkrášlí vás. Jsou ale věci, na které je třeba si dát pozor. Určitě to znáte - vizážistky líčí nádherně, podle trendů, ale vy se v daném make-upu nebudete cítit dobře a hezky. Doporučujeme tedy dohodnout si zkušební den, kdy si s vizážistkou odzkoušíte několik druhů líčení a podle toho se rozhodnete pro jedno.

2. Musíte to být stále vy

Ať už se rozhodnete pro vizážistku, či pro domácí líčení, nezapomínejte, že jste to stále vy. Líčení by z vás nemělo udělat někoho jiného, kým nejste. Přece jenom i váš partner vás už určitě zná i nenalíčenou a taková se mu (věřte, nebo ne) líbíte.

3. Domácí líčení

Také se můžete rozhodnout pro variantu, kdy se nalíčíte sama. Výhodou je zcela určitě to, že se znáte a víte, co vám sluší a co ne - nebo při nejmenším, v čem se cítíte dobře. Pozor ale na stress, kdy ráno budete mít pocit, že nestíháte, líčení vám nepůjde a vše si rozmažete. Určitě doporučujeme, stejně jako u volby vizážistky, udělat si zkušební trénink předem.

4. Zrádné počasí

Myslete na to, že bude třeba horko. Nenanášejte na sebe vrstvy make-upu, pod snahou zakrýt nedostatky pleti. Roztečený make-up není sexy. Stejně tak tomu je, bude-li deštivé počasí. Voděodolná kosmetika je pro tyto případy zázrak!

5. Emoce

Je dobré vzít v úvahu také slzy dojetí, novomanželský polibek, pusy na líčko od gratulujících svatebčanů a podobně. Neslíbatelná rtěnka a voděodolná řasenka jsou tedy na místě!

NÁŠ TIP: Nemáte-li neslíbatelnou rtěnku, ale klasickou, naneste rtěnku na rty a obtiskněte je do ubrousku. Poté rty zapudrujte, naneste novou vrstvu rtěnky a opět obtiskněte do ubrousku. Barva tak vydrží déle a rtěnka se nebude tak moc obtiskávat.

6. Jistota je jistota

Svatební make-up toho musí spoustu vydržet - jak již bylo řečeno, slzy, polibky, většinou horké počasí atd. Používejte tedy kvalitní kosmetiku. Chcete-li mít ale jistotu, doporučujeme fixační sprej na váš make-up, který zajistí, že make-up vydrží spousty hodin, nebude se smývat, ani vsakovat do pokožky. Pro jistotu s sebou na hostinu vezměte i svou kosmetickou taštičku, kdyby přišel čas na ,,přepudrování se".

Věříme, že každá z vás, milé nevěsty, bude ta nejkrásnější!

 
 

Přečtěte si více