Marriage Guide online

6 tipů, jak vypadat dobře a svěže

PR text Podzimní počasí nám může dát pěkně zabrat. Od prvních mrazů po dřívější stmívání až po nedostatek energie. To všechno se může projevit na našem duševním rozpoložení i vzhledu. Jak se znovu cítit svěže, byť dlouhá zima klepe na dveře?

6 tipů, jak vypadat dobře a svěže

Zimní únava je pěkný prevít. Kromě dostatku spánku proti ní můžete bojovat i dalšími účinnými technikami, které vám pomohou oživit pleť, ale také se díky nim budete cítit o poznání lépe.

Pečujte o sebe

Péče o sebe je velmi důležitá. Nejen kvůli vzhledu, ale dodá vám také lepší pocit a zdravější pleť. Pro každého to ale samozřejmě může znamenat něco jiného. Někdo dá přednost kvalitnímu make upu , který mu pomůže cítit se dobře. Jiný zase nedá ránu bez pravidelné rutiny péče o pleť, kdy dodá pokožce ztracené živiny. Najděte si ten svůj rituál, který vám pomůže tohle období přečkat s grácií i radostí.

Spěte více hodin

Není čas ztrácet čas? Na odpočinek byste si ale vždycky čas udělat měli, ať už je jakákoliv část roku. Dopřát si 8 hodin spánku denně rozhodně není lenost, naopak. Pomůže vám to cítit se svěže, posílí vaši imunitu, budete produktivnější a odpočatější. Už žádné kruhy pod očima od nočního ponocování.

Někdy nedělejte nic

Kromě spánku si dopřejte i chvíli, kdy nemusíte nic. Nedá se to naplánovat vždycky, většinou ale najít způsob jde. Vědomé prožití malých okamžiků vám pomůže restartovat hlavu a na chvíli si uvědomíte i věci, které vám v běžných dnech unikají. Pozorujte noční oblohu, podzimní listí, poslouchejte muziku při cestě vlakem, nebo si vychutnejte jídlo jen tak, bez telefonu, televize nebo dalších rušivých vlivů.

Pohyb je klíč

Abyste nezakrněli, hledejte si možnosti pravidelného pohybu. Nemusí se jednat o hodiny ve fitku. Dobře vám udělá i podzimní procházka, jemná jóga nebo večerní plavání. Záleží, co vy sami preferujete. Pravidelný pohyb vám ale udělá dobře nejen na těle, ale i na duši.

Zajděte si na zkrášlovací proceduru

Máte po skončení letních sešlostí a grilovaček více času? Skvělé! Využít jej můžete na menší zkrášlovací rituály, které jste dlouho odkládali. Konečně můžete zajít ke kadeřníkovi, na kosmetiku, na manikúru nebo pedikúru, nebo na bělení zubů.

Posilujte imunitu

Ať už se jedná o otužování, saunu, nebo dostatek vitamínů a minerálů, vaší imunitě to pomůže v každém případě. Dbejte na dostatečný pitný režim a snažte se jíst vyváženě, aby vašemu tělu nic nechybělo. Odvděčí se vám lepší formou i větší energií. Hlavně vitamín D bude v tomto období více než potřeba.

 
 

Přečtěte si více