Marriage Guide online

Jak nalíčit nevěstu? Návod krok za krokem

Text: Pavla Dočkalová

Každá nevěsta chce být ta nejkrásnější na světě. Dlouhé měsíce se připravuje na svůj velký den, aby měla slušivé šaty, perfektní účes a nezapomíná ani na svůj face-look. Ve většině případů se s přípravou make-upu svěří do rukou odborníků. Jen 5% statečných si stoupne před zrcadlo samo. Obavy, že se dílo nezdaří podle představ, jsou však ve většině případů naprosto zbytečné. Milé skoro manželky, chce to ODVAHU!

Jak nalíčit nevěstu? Návod krok za krokemZobrazit galerii (4)
Foto: pixabay.com

Namalovat se vlastními silami není nadlidským počinem. Stačí k tomu běžné zkušenosti z každodenního líčení a představa, jak byste chtěla ve „svatebním gala“ působit. Tahle informace by byla zásadní i pro kosmetického profíka. Zapomeňte na extravaganci a výrazné barvy. Líčení pro nevěsty nesmí přebít vaši přirozenou krásu, má upoutat pozornost na oči a skrýt drobné pleťové nedostatky. Pamatujte, že krásná žena je jen ta, která se krásně cítí...

Vsaďte na preciznost!

Romantika a panenská čistota jsou společným jmenovatelem kýženého vzhledu nevěsty 18+. Prvním předpokladem svěžího obličeje je dostatečná hydratace. Minimálně týden před obřadem aplikujte na kůži vyživující masku a krémujte i několikrát za den. V den svatby usedněte před toaletní stolek s dostatečným předstihem a nedejte se nikým rušit. Základní vrstva pod make-up patří matující podkladové bázi, která zabrání, aby se pleť nadměrně potila a vy jste se po celý den nepřirozeně leskla nebo nedej bože přímo roztékala. Pak naneste pomocí houbičky make-up, jenž má být o tón tmavší, než přirozená barva kůže.

Vyvarujte se efektu voskové figuríny

Jak nalíčit nevěstu? Návod krok za krokem
Foto: unsplash.com

S aplikací nespěchejte, vše pečlivě rozetřete a počkejte až pokožka nános vstřebá. Nenanášejte silnější vrstvy, neboť ty se pak shlukují v místech mimických nerovností a nevěsta vypadá jako vosková maska. Velmi kladnou odezvu má užití světlejšího korektoru pod oči, díky němuž se střed obličeje prosvětlí. Vše zafixujte sypkým pudrem, který zahladí póry, vrásky či případné jizvičky po akné. Pro zvýraznění tváří poslouží bronzový pudr v kuličkách, který funguje i jako tvářenka a nanáší se na lícní kosti po směru od hrotu nosu. Celý základ make-upu nechte před následným zdobením odpočinout a zastříkejte ho fixačním sprejem.

Vyberte si pouze jednu partii

Druhým krokem k dokonalému líčení je výběr stěžejní oblasti, která přitáhne pozornost. Přimlouváme se, aby se jimi staly oči. Rtům, které se budou v průběhu dne nesčetněkrát líbat, postačí místo rtěnky lesk.

Krášlení očních partií začněte obočím. Nejprve je kartáčkem pročešte a pak použijte vosk a stínování. Hned poté pozornost přemístěte k víčkům a očním stínům. Aby stíny dobře držely a mrkáním nepracovaly, je vhodné podložit je korektorem nebo speciální bází pod oční stíny. Výběr barvy by měl korespondovat s barvou očí a vlasů.

Jak nalíčit nevěstu? Návod krok za krokem
Foto: pixabay.com
  • BLOND - blondýnky s modrýma očima budou zářit v pastelových barvách. K očím skvěle padne fialové, růžové, vínové, olivové nebo modré tónování. Odvážným nevěstám lze doporučit odnož stříbrné nebo šedivé.
  • ZRZKY - rusovlasé ženy mají jistý úspěch se všemi variacemi hnědé, oranžové, béžové a zlaté barvy.
  • BRUNETY – hnědovláskám sluší kouřové líčení v kombinaci s modrou, šedivou nebo zelenou. Je téměř nezbytné doladit efekt použitím černé tekuté linky.
  • ČERNOVLÁSKY – ženy s tmavými vlasy si mohou dovolit cokoliv. Mějte ovšem na paměti, že pro kýžený rozjasňující efekt nejlépe poslouží světlé stíny, s triumfální růžovou a barvou slonovinové kosti.

Není nad přírodní řasy

Přestože hitem posledních měsíců jsou umělé řasy, určitě se shodneme, že v přirozenosti je skutečná krása. Na řasy použijte kvalitní voděodolnou řasenku, která se nedrolí, řasy prodlouží, natočí a opticky zvětší jejich objem.

Oční linky zažívají renesanci

Byly módní v 60. a 70. letech minulého století. Dnes se bez nich neobejde žena, která chce mít uhrančivý pohled. Díky vestavěnému aplikátoru s tekutým barvivem je možno vést sebetenčí linku jedním tahem a přesně kopírovat temeno víčka.

Rtěnka si (ne-)bere dovolenou

Jak už jsme zmínili, výrazná rtěnka nemá u svateb zrovna na růžích ustláno, byť v posledních měsících není zcela vyloučeným jevem. Blondýnkám a brunetám je doporučován pouhý lesk s růžovým nádechem. Červené, cihlové a fialové rtíky u nich mohou působit lacině až vulgárně. Navíc se při každém, byť letmém polibku obtiskuje a k dokonalému efektu se musí aplikovat opakovaně. Úplně jiné "kafčo" jsou ale rty u tmavších a exotických typů žen. Přirozená tmavost očního okolí (obočí, řasů, pigmentace) přímo vybízí ke kontrastu ve spodním díle obličeje, proto je zde rudá rtěnka plně na místě. V neposlední řadě je třeba zmínit, že syté barvy sluší plnějším tvarům rtů.

Jak nalíčit nevěstu? Návod krok za krokem
Foto: pixabay.com

Obecně platí pravidlo, že by se budoucí mladá paní měla ve svůj „velký den“ cítit přirozeně a zůstat sama sebou. Pakliže není žena zvyklá líčit se pravidelně a pořádně neví, co jí sluší, rozhodně není na místě experimentovat. V okamžiku prvních pochybností je nasnadě kontaktovat odborníka. Tím je v případě svatebního líčení profesionální vizážista. Jeho služby se liší, co do obsahu i do ceny. V případě pouhého dekorativního poradenství si nachystejte pár stokorun. V okamžiku, kdy se mu svěříte do péče celá, od A až do ZET, se vaše peněženka (s nutným zkušebním dnem) prohne o pár tisícikorun. To ale za pocit „vystajlované“ DOKONALOSTI rozhodně stojí. Není od věci zmínit, že v obdobném duchu by měly být zkrášleny i družičky, svědkyně a matka nevěsty a ženicha.

 
 

Přečtěte si více