Marriage Guide online

Svatební líčení podle Licy Arabadzi

PR text Nevíte si rady se svatebním make-upem? Jak si jej udržet, jak se nelesknout a jaké produkty vám dobře poslouží, se dozvíte v naší speciální svatební make-upové poradně. Na vaše otázky odpovídá Lica Arabadzi.

Svatební líčení podle Licy Arabadzi

Šupinky z pudru

Mám smíšenou pleť s klasickou mastnou a lesklou T-zónou nosu a čela. Na svatbu chci tuto oblast zapudrovat, abych se neleskla na fotkách, ale i po použití kvalitního pudru se mi začnou na čele tvořit drobné šupinky z pudru. Moc často se nelíčím, tak nevím, kde je chyba…

Tento problém mívá více žen. Problém je pouze ve špatném zvolení produktů. Některé make-upy, které bývají vhodné pro smíšenou a mastnější pleť, v sobě mají více pudrové složky. Může se tedy stát, že po pár hodinách co máte make-up na obličeji, vám vytvoří šupinky. Pokud navíc použijete nevhodný pudr, ještě reakci pleti umocníte. Pokud se vám pleť více mastí a leskne, doporučuji zkusit make-up Fluid Finish Lasting Velvet od značky SENSAI, který je matující, ale pleť nevysuší, díky vysokému obsahu hydratačního hedvábí. Vše nakonec zafixujte transparentním pudrem, ale stačí opravdu jen lehce a soustřeďte se především na místa, která se vám více mastí. Já nedám dopustit na transparentní pudr HD make up for ever.

Pocení a make-up

Co mám udělat, když se nervozitou trochu zpotím, nebo když se budu lesknout?

Každé nevěstě před svatbou radím, aby si koupila matující ubrousky. Koupíte je skoro všude, v DM, ale i parfumeriích jako je například Douglas. Cenově se pohybují od 40 Kč – 400 Kč. Stačí vám klidně ty levnější. Ubrousek pouze přiložíte na místo, které se vám leskne, nebo kde jste se zpotila a ubrousek veškerou mastnotu i vlhkost pohltí, ale přitom neporuší váš make-up.

Fixace

Doporučujete na svatbu fixační spreje?

Fixační sprej určitě použít můžete, opět bych řekla, že záleží na zvolení produktu a na technice, jak jej použijete. Musí se aplikovat z dostatečné vzdálenosti od pleti (kolem 30 cm) a potom jej nechte na pleti zaschnout. Určitě není vhodné jej rozmazat prsty apod. Já mam dobré zkušenosti s fixačním pudrem od MAKE UP FOR EVER.

Koho oslovit?

Vizážistku, nebo kosmetičku?

Ideální je zvolit určitě šikovnou a zkušenou vizážistku, která vám zároveň umí poradit, jak se správně starat před svatbou o pleť. Ideálně vám i doporučí kosmetičku, kterou můžete před svatbou navštívit. Já nedám dopustit na francouzskou značku péče o pleť Ericson Laboratoire, kterou používají opravdu profíci ve svém oboru. Svatba je jednou za život a každá nevěsta chce vypadat krásně nejen na obřadě, ale zároveň i na svatebních fotografiích.

Tetované líčení

Co permanentní make up na svatbu?

Myslím, že permanentní make-up pouze za účelem, aby vám vydržel na svatbě, je zbytečný. Šikovná vizážistka správným zvolením produktů docílí, aby vám make-up opravdu vydržel po celý svatební den.

Jak najít svůj styl make-upu

Na zkoušku má nevěsta přijít spíš nalíčená nebo nenalíčená? Má ukázat kosmetičce svůj vlastní make-upový styl?

Na zkoušku to nechávám zcela na klientce. Některé ženy se nenalíčené necítí a to naprosto respektuji. Není problém, aby nevěsta při domlouvání zkoušky poslala fotografii, jak by si make-up představovala. Nebo to stačí jen popsat slovně. Zkušená vizážistka vycítí, co po ní žena chce a v jakém make-upu se bude cítit krásná.

 
 

Přečtěte si více