Marriage Guide online

Druhá svatba, co vás čeká?

Text: Denisa Holanová

Napoprvé to nevyšlo, ale nevzdáváte se myšlenky, že sladké ANO vám podruhé štěstí přinese. Je před vámi druhá svatba. Co vás čeká, ještě než si opět stoupnete před oltář? Podíváme se na nejčastější dilemata nevěst.

Druhá svatba, co vás čeká?Zobrazit galerii (3)
Foto: pixabay.com

Podruhé v bílé

Vdáváte se podruhé, možná už dokonce s jedním až několika potomky v náručí. Do neposkvrněného děvčátka máte sice poněkud daleko, ale to by vás nemělo nikterak limitovat při výběru šatů. Panenskou symboliku nevinné bílé róby si zase tak doslova k srdci brát určitě nemusíte.

Usedlý kostýmek vraťte do skříně a nechte si ho třeba na pracovní pohovor. Pokud si bytostně toužíte znovu zopakovat pohádkovou atmosféru se vším všudy, klidně se vdávejte v bílých šatech i podruhé. Je to vaše svatba a je důležité, jak se budete cítit.

Svatební repete aneb ještě jednou a lépe

Koho pozvete na svatbu záleží na vás
Koho pozvete na svatbu záleží na vás | Foto: pixabay.com

Ošemetnou součástí druhých obřadů bývají taktéž svatebčané. Měla byste pozvat exmanžela? Nehodláte poslouchat poznámky své pratetičky o tom, že minule se ta svíčková rozhodně povedla víc? Vaše slovo je tím posledním i při výběru hostů. Pozvěte si všechny, v jejichž společnosti se cítíte dobře a svůj velký den s nimi strávit chcete. Máte-li přátelské vztahy se svým bývalým manželem nebo jeho matkou, která je vašim dětem tou nejlepší babičkou, jakou si mohly přát, jednoznačně by měli dostat pozvánku.

Tvoje děti, moje děti, naše děti

I pro děti je svatba velkým životním zlomem
I pro děti je svatba velkým životním zlomem | Foto: pixabay.com

Citlivě v tomto směru zacházejte zejména s dětmi, které si vy nebo partner do svazku z minulého manželství přivádíte. Potomky byste neměli postavit před hotovou věc, včas a opatrně je se svými plány seznamte, vaše svatba je zásahem i do jejich života. Možná se budete stěhovat, možná se váš protějšek nastěhuje k vám a možná si „jen“ budete měnit jméno. Dejte dětem čas, aby si na tyto novinky zvykly.

Nové příjmení patří mezi další témata, která jsou pro dvojnásobné nevěsty k zamyšlení. Možná si budete chtít nechat to dívčí, protože jste se k němu po rozvodu vrátila. Chcete se jmenovat stejně jako váš partner? Máte-li již z předchozího vztahu děti, možná pro vás bude připadat v úvahu nechat si dokonce obě příjmení, jak po bývalém, tak i po současném partnerovi, abyste se nejmenovala jinak než ony.

Druhá svatba bude jednoznačně jiná než ta první. Pravděpodobně méně okázalá, vstupovat do manželství budete s pragmatičtějšími představami. Už víte, že štěstí vám nezaručí drahé prsteny, ani záplava květin. Nezříkejte se ale žádných rituálů, ze kterých máte radost, jen kvůli tomu, že je to podruhé. Spojují dva zamilované, kteří spolu chtějí zůstat. A nezáleží na tom, zda se najdou na první pokus.

 
 

Přečtěte si více