Marriage Guide online

Jak na svatbu zakrýt tetování?

Text: Michaela Vadová

Tetování zažívá vydatnou éru a kdekterá nevěsta má jedno i více tetování. Na druhou stranu je svatební obřad jednou z příležitostí, kdy konzervativnější nevěsty zvažují možnost zakrytí vytetovaného obrázku na paži, rameni, v dekoltu nebo na krku. Jak správně a efektivně zamaskovat tetování vám prozradíme v tomto článku.

Jak na svatbu zakrýt tetování?

Tetování

Tetování je obrovský boom a fenomén, který umožňuje sebevyjádření, podtrhuje originalitu osobnosti. Vybraný symbol či obrázek má pro majitele či majitelku hlubší význam, někdy se k němu pojí i emoce nebo lidský příběh…a naopak, někdy je důvodem k lítosti.

Typ šatů

Máte-li tetování, pak dobře volte druh svatebních šatů. Zakrývat tetování budete nejčastěji u korzetových šatů s odhalenými rameny a zády. Tetování na rukou a na rameni budete řešit u šatů bez rukávu…a jestli se nehodláte vdávat v roláku, čeká vás drobné tělesné retušování… a v hlavní roli dočasného skrývání bude samozřejmě make-up.

Profesionální přípravky

Jak asi tušíte, trocha pudru tetování nezakryje. Možná vás ale překvapí, že produktů s vysokou krycí funkcí je na trhu více. Buď najdete speciální produkty k zakrývání tetování, nebo se můžete poohlédnout do lékařské branže, která pracuje se zakrýváním a maskováním jizev. Než začnete – zjistěte si vám dostupné možnosti. Obecně se doporučuje investovat do korektoru s hutnější konzistencí. Ideálně je zakoupit si hned tři – jeden v odstínu vaší kůže, jeden o tón světlejší a druhý o dva tóny světlejší. Kombinací všech docílíte přirozeného efektu.

Profesionální produkty k zakrytí vám mohou nabídnout i přímo v tetovacím studiu. Tyto produkty jsou založeny na bázi alkoholu a jejich velkou výhodou je odolnost vůči vodě. Smyje je pouze alkoholový čistič. Přesto se aplikují v několika vrstvách, aby byl efekt co nejpřirozenější. Běžný make-up se může opotřebovat – počítejte proto s případným obnovením krycí vrstvy.

Nezapomeňte: tetovaná pokožka se od netetované liší. Dokážete sjednotit odstín, ale textura bude zblízka vždy poznat. Nečekejte zázraky, ale na svatební fotografie a klid prababiček to zajisté postačí.

Požádejte o pomoc

Budete-li mít profesionální svatební make-up, nezapomeňte se kosmetičce svěřit také s projektem zakrývání tetování. Pokud ne, požádejte o pomoc kamarádku či družičku – zvláště některé partie sama ošetřit korektorem nedokážete.

Postup zakrývání tetování

První vrstvu tvoří nejsvětlejší korektor, který může být až o dva tóny světlejší, než vaše pleť. Snažte se korektor aplikovat přímo na tetování a nezatěžujte okolní pokožku.

Druhou vrstvu vytvoří mírně světlejší odstín korektoru. Ujistěte se, že se perfektně rozetřel do předchozí vrstvy.

Následuje vrstva korektoru v přesné barvě vaší pleti (při vybírání korektoru nezkoušejte korektor na obličeji, ale na místo, kde máte tetování – barva pokožky těla se může od barvy pokožky pleti lišit.). Korektor rozetřete do ztracena, aby nebyl znatelný přechod zakrytého a nezakrytého místa. Použijte tedy přípravek na tetování i na jeho okolí.

Poslední krok spočívá v přepudrování celého místo a zafixování krytí. Korektory i pudr si zabalte do kabelky, abyste případně mohla krycí vrstvu obnovit.

 
 

Přečtěte si více