Marriage Guide online

Originální žádost o ruku, na kterou nezapomenete

Text: Nikola Zatloukalová

Svatba je den, na který nikdy nezapomenete. Mnozí se domnívají, že je to ten nejdůležitější den v životě. Tuto domněnku je třeba brát trochu s rezervou, protože takovému dni předchází ještě den, bez kterého by žádná svatba nebyla, a to zásnuby.

Originální žádost o ruku, na kterou nezapomenete
Foto: Petr Pělucha

Narozeniny nebo výročí - to je pasé

Po několika společných let plné lásky a porozumění se tak nějak očekává, kdy přijde ten den, kdy se konečně vyslovíte a požádáte svou drahou polovičku o ruku. Všichni kolem vás se berou, nebo už dokonce mají děti. Jen vy stále nic. Život je tak najednou jedno velké čekání na vaší společnou další kapitolu, která vás posune dál. Každý slavnostní den, ať už jsou to narozeniny nebo výročí, vás jistě napadá myšlenka, zda se od vás teď neočekává, že požádáte svou partnerku o ruku. Takové velké gesto se v tak důležité dny dá předpovědět. Upřímnost nade vše - není lepší, aby proběhla žádost o ruku v den, kdy je nejméně očekávaná? Kdy si dáte opravdu práci s tím, aby bylo vše dokonale vymyšlené a stala se z žádosti o ruku vzpomínka, kterou budete oba milovat a opatrovat po celý život?

Originální žádost nemusí být drahá

Fantazii se meze nekladou. Finančním možnostem ale bohužel ano. Můžeme vám poradit originální žádost na Hawaii či na Maledivy. Tamní prostředí ještě dopomůže k dokonalé atmosféře, díky které proběhne žádost o ruku sama od sebe. Jsme ale realisté, a proto víme, že takovou dovolenou a žádost o ruku si může dovolit málo kdo z nás. A proto musíme vymyslet něco jiného….

Málo je někdy více

Každý pár má zažitou nějakou tradici, kterou milují, ať už ji dodržují jakkoliv dlouho. Každoroční společný výlet do ZOO, víkendové válení v posteli, sobotní ranní káva ve vaší milované kavárně, nebo třeba vyšlápnout na vrchol Sněžky? Po několika letech začínají takové tradice ztrácet své kouzlo, ale přesto se na ně pokaždé těšíte. A právě proto jsou takové příležitosti jako stvořené k žádosti o ruku, kterou nikdo nečekal. Chce to jen být trochu kreativní.

Milujete ZOO? V dnešní době není vůbec těžké dohodnout individuální prohlídku. Vidět zvířata z blízkosti pečovatelů, prohlédnout si výběh slonů, nebo osobně nakrmit tuleně? Neuvěřitelný zážitek, pro který bude žádost o ruku třešničkou na dortu. Stejně tak se dá oživit i víkendové válení v posteli. Nechte svou milovanou trochu přispat a mezitím vymyslete plán. Nakupte balonky, růže, které posypete kolem postele, muffiny ve tvaru písmen, které budou skládat větu: “Vezmeš si mě?” a samozřejmě výbornou kávu, bez které si vaše snoubenka jistě neobejde. Z obyčejného rána se tak stane ráno, které budete milovat napořád.

Prosím, hlavně nečerpejte inspiraci v amerických romantických filmech. Takové žádosti o ruku jsou už dávno profláknuté a nemají v sobě špetku kreativity a snahy. Nesnažte se nikoho kopírovat. Snažte se vymyslet něco, co bude příjemné vám, i vaší budoucí snoubence. Jedině tak proběhne žádost o ruku tak, jak má. A vy se tak třeba dočkáte svého “ANO”. Držíme palce!

 
 

Přečtěte si více