Marriage Guide online

Seznam těch nejlepších svatebních agentur

Text: Petr Kollman, Karin Hanzlíková

Svatební agentura je služba, která nám dokáže naplánovat naši svatbu na klíč od A do Z. Svatební agentury tvoří profesionálové, kteří mají již stovky svateb za sebou a na jejichž služby se můžeme v klidu spolehnout.

Seznam těch nejlepších svatebních agentur

Jelikož v ČR vznikne každoročně přes 100 nových svatebních koordinátorek a agentur a člověk oboru neznalý se může nechat snadno ošálit webovou prezentací, rozhodli jsme se vám představit největší výběr svatebních agentur, které mají dlouholeté zkušenosti a kvalitou jsou na nejvyšší možné úrovni. Nemusíte se tedy bát tyto svatební agentury v klidu oslovit, Marriage guide je pro vás vybral a udělil jim speciální ocenění. Tady jsou!

1. Prague Weddings

Prague Weddings je nejstarší svatební agenturou v České republice. Již 20 let ji vede zkušený Martin Dobeš. Prague Weddings se specializuje na zahraniční a smíšené svatby v Praze a na svém kontě jich má více než 1400! PragueWeddings pořádá největší podzimní svatební veletrh SVATEBNÍ EXPO, kurzy pro svatební koordinátory a současně provozuje svatební portály: Svatby.cz, Mistonasvatbu.cz a mnoho dalších, které pomáhají budoucím nevěstám při výběrech a tipech na svatební den. Martin Dobeš se ve svém volném čase věnuje své rodině, rád běhá, je milovníkem dobrého jídla a vína.

Na trhu: 20 let

Počet realizovaných svateb: 1400

2. White Agency

White Agency se zaměřuje především na organizaci svateb a eventů od roku 2005. White Agency založila Petra Gatek a se spolumajitelkou Evou Keilwerth si zakládají na osobním přístupu ke každé nevěstě. Všechny svatby mají svůj osobitý styl, smysl pro detail a odráží v nich vkus každého klienta. White Agency je členem Little Black Book, nejznámějšího svatebního blogu plného inspirace Style Me Pretty. Svatební agentura White Agency má sídlo v Praze a Londýně a působí jak na českém, tak i zahraničním trhu. Ve White agency rádi cestují, ochutnávají nová jídla a sledují novinky nejen v oblasti svateb a eventů. Neustále hledají nové lokace, inspirují se a prověřují nové partnery/dodavatele na vaši svatbu. Pravidelně navštěvují světové konference svatebních agentur a mezinárodní svatební veletrhy. Jsou řádně zapsanou společností a mají zákonná pojištění odpovědnosti k pořádání akcí.

Na trhu: 12 let

Počet realizovaných svateb: 400

3. Exclusive Weddings in Prague

Exclusive Weddings in Prague se specializuje na luxusní svatby zaměřené především na zahraniční a smíšené páry. Majitelka Ing. Andrea Hanušová Hamanová má za sebou více než 500 svateb a zaměřuje se především na jedinečnost každé svatby. Důležitá je zde elegance, krása a luxus. Zaměřují se na svatby v Praze, České republice, ale i v zahraničí. V Exclusive Weddings in Prague jsou hrdí na svoji mezinárodní pověst, mají tu čest spolupracovat s předními českými, ale i zahraničními dodavateli, kteří sdílejí jejich vášeň pro vysoký standard služeb a důraz na detail a dokonalost. Spolupracují např. s takovými hotely, jako jsou Four Seasons Prague, Mandarin Oriental Prague, Augustine a Luxury Collection Hotel a dalšími exkluzivními svatebními místy v Praze. Exclusive Weddings in Prague jsou hrdým členem Little Black Book na Style Me Pretty a jsou jedinou certifikovanou svatební společností Českého systému jakosti, Evropského fondu pro regionální rozvoj. Andrea začala svou kariéru v plánování kongresových akcí před více než patnácti lety. V současné době Andrea a její úžasný tým jsou nejlépe známé pro své kreativní nápady, perfekcionismus a smysl pro detail. Bez ohledu na počet hostů jsou svatby elegantní, individuální a nezapomenutelnou událostí. Sama majitelka mluví anglicky, německy a částečně italsky. Ve svém volném čase se věnuje především rodině, ráda běhá, věnuje se vodním sportům a inspiruje se ve svatebních magazínech.

Na trhu: 17 let

Počet realizovaných svateb: 600

4. Creative Weddings

Creative Weddings je svatební agentura sympatické Jany Kalhousové, která se svým týmem mladých kreativních spolupracovníků jméno agentury energicky naplňuje. Svatby jsou pro ně zároveň i koníčkem, stále vymýšlejí nové nápady a zlepšení, točí vlastní videa a navrhují barevné a stylové koncepty. Zaměřují se na svatby v Praze a ve středních Čechách. Často jsou jejich klienty dvojjazyčné páry. V rámci přípravy svatby vám vypracují individuální plán a návrhy realizací a vaši svatbu doplní vždy něčím navíc, ať je to nápad s celkovým tématem svatby, svatebními novinami, dárky pro děti, individuálním designem jmenovek a svatebního menu, drobnými upomínkovými předměty pro svatebčany nebo kornoutů s okvěními lístky. Myslí na všechno a umí nabídnou servis od návrhů a realizace tzv. save the date (před-oznámení) až po náhradní taneční obuv pro unavené nohy. Creative Weddings má na svém kontě mnoho svateb, mimo jiné i svatbu Agáty Hanychové s Jakubem Prachařem.

Na trhu: 6 let

Počet realizovaných svateb: 150

5. Wedding Design

Wedding Design je svatební agentura se sídlem v Pardubicích a majitelkou je skvělá Markéta Fryčová, která říká, že nemá ráda zaběhnutá klišé. Miluje osobitost a nikdy od ní neuslyšíte, že jsou zvyklí dělat něco podle zaběhnutých kolejí, když vy to zrovna chcete jinak! Samozřejmě používají kroky nutné k precizní organizaci, mají naučené sledování každého detailu, píší harmonogramy svatebních dnů, ale nepracují podle šablon. Tak jako každá nevěsta, tak i ženich a jejich rodiny jsou jiné a člověk, který vyrostl v přírodě se nikdy nebude cítit dobře v zámeckém prostředí, kde mu budou servírovat jídlo na stříbře a za zády hrát smyčcový kvartet. Takový člověk ocení nádherně osvětlenou stodolu, pochutná si na šťavnaté grilované kýtě a zapije ji u dřevěného stolu skvělým pivem. Weddin Design říká, že bere každou svatbu jako výzvu, kdy pozná svého klienta a pomůže mu vynaložit jeho peníze tam, kde to má pro něj ten správný význam. Heslo Wedding Design je: „Jsme tu proto, abychom byli o krok napřed….“ Markléta Fryčová vydala i svou vlastní publikaci "SVATBA", která vám napoví, jak organizaci svatby zvládnout s elegancí a úsměvem na rtech! Otevřela zakázkový svatební ateliér Femme Fatale, kde Vám ušijí svatební šaty z kvalitních materiálů a látek přímo na míru a je pravidelnou pořadatelkou módních přehlídek na největším svatebním veletrhu v hotelu Diplomat Prague.

Na trhu: 10 let

Počet realizovaných svateb: stovky

6. Adam & Eva Wedding Services

Již v roce 2005 vznikla svatební agentura Adam & Eva, která poskytuje špičkové služby v oblasti svatebního plánování a všem, co k tomu patří. Mezi největší reference svatební agentury Adam & Eva je plánování a příprava několikadenní královské svatby, ale zkušenosti mají i se zajištěním hostiny pro Vládu ČR, či Kancelář prezidenta republiky. Poskytují i tzv. Wedding Coaching, což je zajímavá služba pro ty, kteří si svou svatbu chtějí naplánovat sami, bude jim totiž k dispozici Wedding Coach, který jim poradí a pomůže léty ověřenými radami a zkušenostmi.

7. Báječná Svatba

Svatební agentura Báječná svatba vznikla v roce 2006 a zorganizovala více než 250 svateb. Agenturu založila Světlana Uldrichová, která v roce 2006 úspěšně absolvovala zahraniční školení a získala certifikát pro profesionální svatební koordinátory. Následně začala budovat svatební agenturu Báječná svatba, která dnes patří k předním společnostem ve svatebním oboru. Báječná svatba pořádá svatby jak pro domácí, tak i zahraniční klientelu. Specializuje se na originální svatební design, kdy je kladen maximální důraz na detail, eleganci a propojení všech prvků svatby. Pro každou svatbu je navržen jedinečný design, s ohledem na vkus a finanční možnosti klienta. Agentura spolupracuje s nejlepšími dodavateli v oboru, neustále rozvíjí nové nápady a trendy. Světlana hovoří anglicky a španělsky, zajímá se o svatební trendy, gastronomii, módu, interiérový design.

Na trhu: 11 let

Počet realizovaných svateb: 270

8. Svatební agentka

​Svatební agentka se sloganem „Vaše pravá ruka, když máte na levé prstýnek,“ je agentura založená na Moravě Mgr. Janou Kubáčovou. Působí po celé ČR, pobočku má i v Praze a na kontě už stovky českých i zahraničních párů. Jejich cílem je zorganizovat každou svatbu tak, jako by to byla jejich vlastní. A dle reakcí klientů se jim to také daří. Jejich „zážitkové svatby“ mají úspěch a zaručí, že z vaší svatby budou hosté odjíždět s nadšením a maminky s nově nabytou důvěrou v práci svatebních koordinátorů. Udělají zkrátka vše, co vám na očích uvidí. Od poradenství až po svatbu na klíč!

Na trhu: 12 let

Počet realizovaných svateb: stovky

 
 

Přečtěte si více