Marriage Guide online

Tipy na nezapomenutelnou svatbu

Text: Michaela Vadová

Zapište si všechny své nápady a nebojte se je realizovat. Nemusíte se pustit do všeho, ale i pár změn dodá svatbě faktor výjimečnosti… a nemusí být ani finančně náročné. Pro inspiraci přinášíme další dávku nezapomenutelných svatebních tipů.

Tipy na nezapomenutelnou svatbu

Oddávající

Pokud máte možnost, vyberte si podle svého oddávajícího či vhodného kněze. Jestli nechcete na svatbě slyšet pronesená klišé, ale něco osobnějšího, sjednejte si schůzku a poraďte se o obsahu slavnostní řeči. Samozřejmě, že v některých případech něco výjimečného není možné, ale proč se nepokusit? Zkuste do řeči zakomponovat kus vlastního příběhu nebo trochu decentního humoru. Uvidíte, že nevšední obřad bude krokem správným směrem.

Vsaďte na plynulost

Nepříjemnou částí svatebního dne může být přechodná doba mezi koncem svatebního obřadu a začátkem hostiny. Pokud právě tento interval bude na vaší svatbě možnou komplikací – vyzrajte na něj. Zajistěte příjemný mezikrok, mezi obřadem a hostinou. Připravte miniraut, speciální koktejly nebo jiné originální pohoštění, které hosty mile překvapí. Většina vyprahlých hostů bude ráda, že se osvěží a občerství ještě před cestou na svatební hostinu. Originální může být ochutnávka vína a jednohubky, nebo zajistěte malý program v místě obřadu, který všechny pobaví. Malý kvíz, hádanky, vtipné čtení nebo malá komentovaná prohlídka o místě obřadu potěší.

Přeprava

Na velkých vesnických i městských svatbách fungují autobusy, které vás také mohou inspirovat. Jedna z družiček se může na chvíli stát příjemnou letuškou a zpříjemnit cestujícím přesun. Pokud máte svatbu ve městě, které většina svatebčanů nezná, můžete je nechat po cestě seznámit s krásami města.

Nejluxusnější variantou je zajištění dopravy pro všechny tak, aby každé auto mělo svého řidiče. Cestující pak mohou klidně konzumovat alkohol a užívat si svatební den bez omezení.

Vsaďte na originální dekoraci

Květiny ve vázách jsou bezva dekorace, ale existuje nekonečno dalších způsobů, jak můžete výzdobou své svatby přispět k nezapomenutelnému zážitku pro vás i pro ostatní svatebčany. Někdy stačí využít přírodní materiály a získáte jedinečnou a dostupnou výzdobu. Polštáře mechu, inspirace některou z pohádek, nápisy ve stylu pop art – nelitujte času na hledání stylu, který vám sedne!

Zasedací pořádek

Dlouhý stůl plný neznámých tváří? Uspořádání stolů do tvaru písmene U nebo T, aby všichni seděli se všemi a zároveň nikdo s nikým? Pohrajte si s uspořádáním svatební tabule. Možná pro vás bude vhodnější rozdělení do malých ostrůvků nebo jednotlivé stoly oddělit. Uspořádání do dvou řad a nevěsta se ženichem uprostřed u vlastního odděleného stolu – zkrátka nebojte se zamyslet také nad tímto prvkem svatební hostiny. I uspořádání stolů může být naprosto originálním detailem. Čím lépe zasedací pořádek naplánujete, tím více usnadníte přirozenou konverzaci mezi hosty. Naše rada zní: nebojte se kreativního posazení hostů…

 
 

Přečtěte si více