Marriage Guide online

Vezmeme se v týdnu, nebo o víkendu? Den svatby naplánujte pečlivě

Text: Eliška Jindrová

Přemýšlíte nad organizací svatby během pracovního týdne, nebo raději preferujete osvědčený víkend? A co takhle kompromis v podobě pátečního obřadu? Před finálním zamluvením termínu zvažte hlavní výhody a nevýhody, které s sebou daný den v týdnu nese. Jaké to jsou?

Vezmeme se v týdnu, nebo o víkendu? Den svatby naplánujte pečlivěZobrazit galerii (3)
Foto: Pixabay.com

Svatba během pracovního týdne

Obřad v úterý nebo třeba ve čtvrtek už dávno není pasé. Stále více snoubenců totiž láká pěkná řádka „bonusů“, které s sebou svatba během pracovního týdne přináší. Tyto tři patří mezi nejdůležitější:

1. Jinak beznadějně obsazená svatební místa jsou bez problémů k mání.

2. Dodavatelé mají volnější ruce.

3. Daleko lépe se vyjednávají slevy.

Chcete se vzít na vysněném zámečku, statku nebo mlýně, kde se standardně dělají rezervace klidně na více než rok dopředu? Během týdne máte daleko větší šanci na volnou skulinku, a to i v případě, že svatbu plánujete hodně narychlo. Také jinak vytížení fotografové, cateringové firmy nebo kapely a DJ mají více času právě ve všední dny, kdežto během víkendů už často na nové zakázky není kapacita. Řada svatebních lokalit i dodavatelů navíc nabízí během pracovního týdne na své služby výrazné slevy, a tak ještě můžete ušetřit.

Není ale všechno růžové. Pokud se chcete vzít od pondělka do čtvrtka, některým svatebním hostům můžete pěkně zavařit. Na váš velký den si totiž musí vzít dovolenou. Samozřejmě to pro vás rádi udělají, ale čím více hostů plánujete pozvat, tím větší šance je, že někdo zkrátka nebude moci dorazit. Dejte jim proto vědět s co největším předstihem a svatební oznámení rozešlete alespoň 4 měsíce dopředu.

Svatba v pátek

Vezmeme se v týdnu, nebo o víkendu? Den svatby naplánujte pečlivě
Foto: Pixabay.com

Páteční veselka prakticky kombinuje výhody svateb v pracovním týdnu i víkendových obřadů. Stále platí menší obsazenost oblíbených lokalit a volnější kapacita svatebních dodavatelů. Za největší výhodu se dá považovat možnost dostatečné „rekonvalescence“ po náročnější svatební párty před pondělním nástupem do práce. Máte hned dva celé pohodové dny na to si pořádně odpočinout, a hlavně vstřebat všechny zážitky.

Samozřejmě i v pátek musíte počítat s nutností vzít si volno, řada zaměstnanců ale bývá v tento den trochu benevolentnější. O to více, když si obřad naplánujete až na odpoledne. Počítejte ale také s tím, že na některých místech se koná další obřad hned v sobotu. Proto si raději ověřte, zda náhodou nemusíte druhý den ráno „vyklidit pole“.

Svatba o víkendu

Vezmeme se v týdnu, nebo o víkendu? Den svatby naplánujte pečlivě
Foto: Unsplash.com

Sobotní svatby patří stále mezi ty nejoblíbenější. Nikdo si nemusí brát dovolenou, další den se nevstává do práce, silnice bývají volnější a svatební místa, dodavatelé a koordinátoři jsou plně k dispozici. Dalo by se říci, že sobota s přesahem do neděle jsou nejpohodovějšími dny v týdnu s termínem pro svatbu.

Se zamluvením vysněného místa pro váš obřad během víkendu (a o to víc v hlavní svatební sezóně) ale rozhodně neotálejte. Snadno vám ho vyfoukne někdo jiný. Počítejte i s tím, že víkendová veselka vás vyjde ze všech dnů v týdnu nejdráž.

Při plánování termínu vašeho dne D si nechejte poradit od majitele lokality nebo svatební koordinátorky, kteří mají s organizací svateb bohaté zkušenosti. Vezměte v potaz také množství času, který máte k dispozici pro veškeré zařizování, a "zamluvte si" své svatební hosty včas.

 
 

Přečtěte si více