Marriage Guide online

Ať je vaše veselka plná smíchu: Vsaďte na zábavné svatební hry

Text: Lenka Zelnitiusová

Svatební šaty máte vyřešené stejně tak jako tiskoviny, účes i květiny? Rozhodně věnujte pozornost také zábavě. Svatební hry dokonale vykryjí nudné prodlevy, které mohou nastat a především stmelí rodiny dohromady. Nemluvě o tom, že se nezapomenutelně pobavíte a nasmějete, a přesně o tom by měla svatba být.Tak vzhůru do toho!

Ať je vaše veselka plná smíchu: Vsaďte na zábavné svatební hryZobrazit galerii (4)
Foto: Pixabay.com

Svatbu dělá svatbou nejenom vhodně zvolené prostory, ale také vynikající jídlo, chytlavá hudba a k tomu parta skvělých lidí z řad rodiny, přátel a známých. Postrachem všech novomanželů je představa, že jejich velký den bude pro ostatní nudný a přijde jim snad nekonečný. Proto usiluje o to, abyste svatebčany zapojili do akčního a zábavného programu.

Samozřejmě velkou část v rámci zábavy obstará hudba, ale jenom na ní to nenechávejte. Neváhejte si s programem vyhrát, ať svatebčané koukají na drát a baví se ostošest. Věřte, že ta nejlepší svatba nekončí před půlnocí, ale pokračuje až do ranních hodin. Přinášíme vám inspiraci na zábavu a nápady na vydařené svatební hrátky.

Ještě než se dostaneme k vybraným tipům, je potřeba zvážit, kdo bude tou vhodnou osobou, která bude za průběh her zodpovědná. Snažte se zvolit toho, kdo nebude program unyle předčítat a komentovat, ale živě a temperamentně strhne svým projevem ostatní. Počítejte s tím, že vesměs chvíli trvá, než druhé po svátečním obědě naladíte na vlnu zábavy. V jejich projevu je totiž bude tišit jak plný žaludek, tak rovněž také stud a rozpaky být tím prvním, kdo vystoupí z davu, rozumějte stoupne od svatební tabule a vydá se k pódiu.

Pokud máte v plánu spíše menší svatbu, jistě to zvládne někdo z řad přátel, nebo třeba dvojice pověřených svědků, což bývá poměrně častá praxe. Co se týká velkých svateb, kdy se počet hostů pohybuje nad osmdesát a výše je rozhodně vhodnější vsadit na profi moderátory.

Hlavní téma svatebních her

Jen vy dva v hlavní roli!
Jen vy dva v hlavní roli! | Foto: Pixabay.com

Především jsou to hlavní aktéři svatby čili ženich a nevěsta, proto se nebojte věnovat hlavní pasáž jen sami sobě. Usilujte však o vtipné pojetí a klidně zbořte i zažité předsudky a vytáhněte nějakou tu perličku, kterou o vás jen tak nikdo neví.

Velmi oblíbené jsou tzv. novomanželské kvízy, ve kterých oba odpovídají na otázky, jež vykreslují charakter, povahu, záliby a také oblíbené věci. Nejlepší je psát tyto odpovědi veřejně na tabuli křídou nebo fixem, aniž by ti dva opisovali. A už teď vám může být nad slunce jasnější, že ne u všeho padne shoda.

Jaké otázky tady mohou padnout? Jak jste se poznali, kdo pozval koho na rande jako první, jaký film ten druhý naprosto zbožňuje, co naopak nesnáší, kde padla první pusa, jaké je oblíbené jídlo, barva, zkrátka cokoliv. Myslete však na to, že někdo musí odpovědi vtipně okomentovat, případně se doptávat, jak je možné, že se ženich či nevěsta v tom či onom spletli.

Poznání své drahé polovičky

Všechny všudypřítomné ženy a slečny si posedají na židle, sundají botky a ženich se zavázanými očima musí pohmatu podle nožky poznat, která z přítomných je jeho vyvolená. A vězte, že to není až tak úplně snadné a legrace kolem toho je velká spousta. Po té se samozřejmě role vymění a z přítomných mužských musí poznat nevěsta svého ženicha. A pouze a jenom u dolní končetiny zůstat nemusí, co třeba obličej nebo zadek?

Podvazek dolů

Podvazek je chloubou nevěsty
Podvazek je chloubou nevěsty | Foto: Pixbay.com

Tohle je pochopitelná zábavná hra výhradně pro ženicha, ale pokud nejste žárlivý pár, mohou si zasoutěžit i ostatní pánové. Úkol zní jasně: sundat ústy podvazek z nevěstiny nožky. A samozřejmě na čas!

Tombola nesmí chybět

Buď můžete chtít tombolu pojmout jako další finanční injekci, kdy si svatebčané zakoupí lístek, nebo vám půjde spíše o zábavu. Většina lístků nemusí být výherní, ceny nemusí být nijak dramaticky drahé, spíše šalamounské. Třeba takový přelet nad Alpami každému vytře zrak. Výherce bude za pomoci dvou statných mužů přenesen nad několika lahvičkami s Alpou. Podobně si můžete počínat také se zážitkem s Vysočinou, kde hmotnou cenou bude pochopitelně štangle stejnojmenného salámu. Mezi ty nejhlavnější ceny však patří tanec s nevěstou, ženichem, darování nevěstina podvazku či cokoliv na podobné bázi.

Hudba, prosím!

Tanec na svatbu zkrátka patří.
Tanec na svatbu zkrátka patří. | Foto: Pixabay.com

Tanec je součástí každé svatby a taneční hry rozhodně nesmíte vynechat. Všichni známe tu se židlemi. Během hudby se chodí kolem židliček a jakmile nastane klid, soutěžící se musí rychle na některou posadit. Židlí je pochopitelně méně než účastníků a nikdo neví, kdy hudba přestane hrát.

Inspirovat se můžete také další taneční hrou známou třeba z romantické komedie Zkus mě rozesmát, ve kterém soupeřila Jennifer Aniston s Nicol Kidman. Obě se svými partnery měly za úkol dostat kokosový ořech od trupu směrem vzhůru k obličeji bez použití rukou. Neváhejte se na milý snímek rovnou i podívat, učaruje vám a zároveň získáte skvělou inspiraci jak na to, abyste zvítězili. Zatančit si ale můžete i pod dřevěnou laťkou nebo koštětem. Dva dobrovolnici dřevěný předmět drží a ostatní je mají za úkol nejlépe ve dvou podtancovat. V páru to totiž bude mnohem náročnější a tím i zábavnější.

 
 

Přečtěte si více