Marriage Guide online

Svatebním světem hýbe MARRYOKE

Text: Michaela Vadová

Název připomíná slovo karaoke, čili amatérský zpěv na hudební podklad populární písně. Pro Marryoke ale nemusíte mít ani špetku hudebního sluchu. Stačí mít chuť se pobavit, dobrého kameramana a snadno vytvoříte originální svatební vzpomínku. Marryoke je totiž speciální svatební videoklip ve kterém na playback zpívají všichni svatebčané.

Co je to Marryoke?

Jednoduše řečeno se jedná o svatební videoklip, který natočí nevěsta, ženich a ostatní svatebčané na vybranou píseň. Hraje známá melodie, slavný interpret zpívá, ale na videu zpívají svatební hosté.

V klipu mohou hlavní roli hrát novomanželé, ale fantazii při zpracování videa se meze nekladou. Správné Marryoke zahrnuje roztančené drůžičky, zpívající páry všech příbuzných, rodiče, prarodiče, zkrátka všechny přítomné, kteří jsou ochotní účinkovat v klipu. Zpívat na playback dokáže každý.

Natáčení a zpracování

Při natáčení videa se svatebčané mohou výborně bavit, nebo naopak vše brát vážně, humor odložit stranou s pokusit se o autentický videoklip. Natočená stopáž je sestříhána a přesně sesynchronizována podle vybrané písně. Hudební pasáže a mezihry v písni se často porkládají zajímavými záběry ze svatby.

Marryoke se velice brzy stalo populárním trendem svatebního průmyslu. Pokud nevíte, čím zabavit svatební hosty a pokud máte při ruce schopného kameramana, vyzkoušejte ho!

Začínáme

Začíná se výběrem písně, na kterou se bude svatební klip vytvířet. Ideální je, když si pár připraví zajímavou choreografii, nebo když zpěv písně doplňují gesta a pohyby. Někdy stačí pouze pantomimicky předvádět části textu. Píseň se rozdělí do několika malých sekcí, přičemž každý úsek může zpívat jiná skupinka svatebčanů. Pořízený materiál se sestříhá a přesně naroubuje na zvolenou píseň...a voila - zábavné svatební video je na světě.

Více či méně povedená Marryoke videa najdete na webu. Inspirujte se a dodejte si odvahu...

 
 

Přečtěte si více