Marriage Guide online

Čím se jezdí na svatbu?

Text: Michaela Vadová

České nevěsty rozhodně nepatří k nudným a neoriginálním stvořením. Když jde o výběr svatebního vozidla, náhle se i křehké slečny zajímají o auta… a nezůstávají pouze u aut. Mnoho nevěst si chce jízdu ve svůj svatební den naplno užít a zároveň touží příjemně překvapit své okolí. Jak to udělat? Podívejte se, čím vším se jezdí na svatební obřad a nechte se inspirovat odvahou, vtipem i romantickým pojetím.

Čím se jezdí na svatbu?

Čím přijet na svatbu? Každá nevěsta má otevřeno mnoho možností.

Auto jako první možnost

Nejčastěji české nevěsty jezdí na svatbu osobním automobilem. Samozřejmě není auto jako auto. Buď můžete zapátrat mezi vlastními zdroji a vyzdobit jeden z luxusnějších domácích vozů, nebo se podívejte do nabídky půjčoven aut. Možná vás šíře nabídky příjemně překvapí a to od retro kousků přes veterány až po luxusní limuzíny. Taková jízda pro vás i pro všechny svatebčany bude nečekaným zážitkem a vy si dopřejete opravdu maximální V.I.P. pocit.

Pokud se bojíte řídit cizí, neznámé nebo příliš luxusní auto, zajistěte si k dispozici profesionálního řidiče. Nejen, že se nebudete muset starat o řízení vozu, ale profík vám navíc může pomoc např. s otevíráním dveří i s vystupováním z auta.

Na co dát při vybírání pozor?

Při vybírání auta, ve kterém pojede nevěsta, nesmíte zapomenout myslet na základní věc - co nejpohodlnější nastupování a vystupování nevěsty ve svatební róbě. Právě přesun do auta a z auta může být pro svatební šaty riskantní záležitostí. Nikdo nechce platit zničené šaty, ani si hned na začátku obřadu natrhnout část drahé sukně či spodničky. Proto právě při volbě svatebního auta myslete především na pohodlí nevěsty.

Náš tip:

Nezapomeňte také na to, že ve svatebních šatech s bohatými spodničkami se vám bude cestovat mnohem lépe, když bude v autě plně funkční klimatizace.

Vybrali jste si jízdu kabrioletem?

Kabriolet nebo historický veterán v tomto provedení je skvělou volbou. Pamatujte si ale, že nevěsta by měla zvážit, jak daleko a jakou rychlostí na svatební obřad pojede. Pokud je místo příliš vzdálené, pak je rychlejší jízda riskantní pro její vypracovaný účes. Vyberete-li si kabriolet, určitě bude lepší dopravovat se jen na kratší vzdálenost a přiměřenou rychlostí, která nezničí ani nenaruší nevěstin svatební look.

Kočár pro princezny

Jaký styl svatební dopravy vykouzlí nezaměnitelnou pohádkově romantickou atmosféru? Odpověď je jednoduchá – je to kočár tažený koňmi. Zvláště vhodná je tato varianta pro všechny, kdo se berou na zámku, v hradu nebo v zámecké zahradě. Krásně na fotografiích vyzní také kočár tažený koňmi v historickém centru města.

Některé agentury, které zajišťují půjčování svatebních kočárů, nabízí možnost historických kostýmů pro lokaje a další milé drobnosti. Při zajišťování svatebního kočáru si nezapomeňte objednat bohatou dekoraci, kterou agentury většinou nabízí. Samozřejmostí je za kočár zapřáhnout koně, kteří budou zvyklí na městský provoz.

Náš tip:

Abyste neobjednávali zajíce v pytli, doporučujeme si vždy kočár předem prohlédnout.

Originální veterán

Milujete historické vozy? Pak se na svatbu nechte přivézt svatebně vyzdobeným veteránem. Fantasticky vypadá na fotkách všeho druhu. Oblíbené jsou kabriolety (v dešti je ideální, pokud máme k dispozici stahovací střechu), vozy startované na kliku, historické kousky tradičních i neobvyklých aerodynamických tvarů. Vždy při vybírání dbejte na dobrý technický stav vozu. Přeci jenom je potřeba velká míra spolehlivosti, aby vás vůz opravdu dovezl až na místo konání svatby. Jízda vás jakoby přenese v čase do dob minulých a bude nezapomenutelným zážitkem.

Náš tip:

Pokud si nejste jistí, zajděte včas do půjčovny veteránů a jízdu si na vlastní kůži vyzkoušejte předem.

Limuzína snů

Vysnili jste si luxus nejvyšší třídy? Pak vsaďte na svatební limuzínu. Velkoprostorový vůz nabídne luxusní komfort pro nevěstu, ženicha i pro jejich blízké. Ať už si vyberete svatební bílou nebo tradiční černou eleganci, opět si můžete být jistí nezapomenutelným zážitkem. Limuzíny jsou naprosto originální, reprezentativní a své ušlechtilé linie dávají nejen na obdiv všem přihlížejícím, ale nádherné tvarování prvků interiéru, maximum prostoru a pohodlí nabídnou také jedoucím svatebčanů.

Když stačí jen dvě kola

Páry, které vášnivě milují cyklistiku, se také na svatební obřad dopravují touto ekologickou cestou. A pokud patříte mezi nadšence a jste pro každou legraci, opatřete si dvoukolo. Ať už na něm dorazíte na obřad, nebo na něm začnete společnou jízdu životem, bude vypadat senzačně na fotografiích a bude příjemným originálním osvěžením svatebního veselí. Jen opět – pozor na nevěstiny šaty nebo závoj.

Vášeň motorkářů

Milujete silné stroje? Pak si nenechte ujít příležitost přijet na svou svatbu na motorce. Nadšeně se mohou připojit také vaši přátelé a vytvoříte tak dokonalý motorkářský svatební průvod.

Náš tip:

Pokud motorky miluje pouze jeden z páru, můžete lišácky situaci vyřešit a přijet na svatbu na retro motorce se sajdkárou.

Další nápady a inspirace

Dnes jsme se zaměřili na více méně tradiční dopravní prostředky, ovšem není výjimkou, že nevěsta – vášnivá hasička přijede na svatební obřad za zvuku sirény v hasičském voze, v silném kamionu, nebo že zvolí úplně jiný způsob dopravy. Na svou svatbu můžete přiletět balónem, nebo - pokud to prostředí dovolí, připlujete na lodičce.

Zvolený dopravní prostředek je zkrátka na přání a více méně i na životním stylu nového páru. Přejeme šťastné a zábavné vybírání.

 
 

Přečtěte si více