Marriage Guide online

Exkluzivní vůz na svatbu? Jedině Rolls-Royce!

Text: Petr Kollman

Pokud stále váháte, jaké zvolit svatební vozidlo, jistě nejreprezentativnějším vozem budou značky britské výroby. Mezi nejlepší řadíme vozy Rolls-Royce a Bentley. V České republice, je k pronájmu na výběr mnoho typů a modelových řad v různé cenové relaci, ale nejexkluzivnějším vozem, který bychom vám chtěli představit je vozidlo z limitované edice Rolls-Royce Silver Shadow Stretch Limousine. Vyrobeno jich bylo v USA pouze 7 kusů, zachovalo se jich 5 a dva tyto vozy jsou k pronájmu i s šoférem přímo v České republice!

Exkluzivní vůz na svatbu? Jedině Rolls-Royce!

Představujeme vám svatební vůz Rolls-Royce Silver Shadow Stretch Limousine. Byl vyroben v USA jako limitovaná edice pro potomka britského královského rodu, žijícího na Floridě. Již šestým rokem ho pečlivě restauruje pan Milan Koubek a aby vůz nebyl jen vystaven v muzeu a mohli si dopřát jízdu králů i "obyčejní smrtelníci", začal jej pronajímat na sváteční příležitosti.

Zeptali jsme se pana Koubka na pár detailů ohledně pronájmu tohoto skvostného vozu:

Pane Koubku, jak si mohu pronajmout tento speciální vůz, kdy ho rezervovat a jaká je cena?

Pronájem je možné si domluvit telefonicky, nebo emailem, doporučuji však s předstihem, aby se mohl vůz připravit. Cena za pronájem je pohybuje již od 3.500 Kč, v ceně je pak i určitý počet kilometrů. Důležitá je vzdálenost (vozy parkuji v Praze, nebo Táboře), takže cenu vždy domlouvám individuálně.

Jsou nějaká speciální pravidla, které je třeba dodržovat?

Na rozdíl od běžných amerických limuzín zde platí jistá omezení, je proto důležité, aby se s nimi případní zájemci seznámili ještě před svým rozhodnutím, a nebyli pak zklamáni či překvapeni. Tato pravidla vycházejí z historických zvyklostí, které ve dvacátých letech minulého století od britského královského rodu postupně převzali všichni majitelé vozů Rolls-Royce. Jejich plnění je pochopitelně zcela dobrovolné, a jen na majiteli vozu záleží, jaká pravidla stanoví on sám, v naprosté většině případů jsou však u každého z těchto vozů neměnná. Majitel tohoto vozu všechna tato pravidla dodržuje ortodoxně.

  • Klient i jeho případní spolucestující jsou vždy slušně oblečeni, a k tomu mají i úměrné chování.
  • Vůz je za všech okolností nekuřácký.
  • Ve voze se smí pít pravá skotská whisky, která je tam pochopitelně k dispozici v broušené karafě, dále pomerančový džus, a šampaňské s ledem v nerezové nádobě, také k dispozici.
  • Klient ani jeho spolucestující si nikdy neotvírají ani nezavírají dveře, to by bylo proti společenskému bontonu, dveře otevírá vždy řidič vozidla.
  • Kapota motorového prostoru se nikdy nesmí otevřít. Výjimkou je kontrolní prohlídka v autoservisu. Na veřejnosti se motor vozu Rolls-Royce ukazuje jen velmi vyjímečně. Důvodem je historicky daná pověst zcela bezporuchového vozu bez jakýchkoliv problémů. Otevřením přední kapoty by taková ceněná pověst mohla utrpět, a to žádný pravověrný majitel vozu Rolls-Royce nedovolí. Z téhož důvodu se vůz Rolls-Royce smí na vleku převážet pouze pod plachtou.
  • Klient se nikdy neptá na spotřebu ani na pořizovací cenu.
  • Opravdový Gentleman ani opravdová Dáma nikdy vůz Rolls-Royce nevlastní, protože si mohou dovolit si ho kdykoliv pronajmout. Tím dávají najevo své vysoké společenské postavení.
 
 

Přečtěte si více