Marriage Guide online

Jak svatebně vyzdobit auto

Text: Michaela Vadová
Jak svatebně vyzdobit auto

Na první pohled banální otázka. Na druhou stranu právě takové maličkosti, jako je krásná výzdoba konvoje aut svatebčanů a především auta ženicha a nevěsty jsou drobnosti, které činí svatební den nezapomenutelným. Jaké jsou současné trendy ve výzdobě aut čili ve svatební auto dekoraci? Inspirujte se a podívejte se na pár našich tipů, jak výzdobu vybrat.

Nejkrásnější výzdobu by mělo mít auto nevěsty, na druhém místě auto ženicha. Ale pokud si s výzdobou vyhrajete, může být celý svatební konvoj nezapomenutelný a dechberoucí.

První podmínka - výzdoba musí pevně držet. Jak na to?

Při připevňování svatebních doplňků na auta se využívají klasické aranžérské potřeby. Samozřejmě musíme myslet hlavně na to, abychom vůz nebo jeho povrch nepoškodili. Často se používají klasické průhledné přísavky na sklo nebo přísavky z transparentního silikonu. Připevnění je nenápadné a dostatečně stabilní. Další možností je přilepování speciálními samolepkami. Pokud chcete využít klasické šerpy, girlandy, pentle a mašle, stačí je pevně zavázat na vhodné místo.

Vybíráme ozdobné materiály – pevné, krásné, kvalitní!

K nejčastějším motivům řadíme květiny, které jsou buď živé, nebo látkové. Živá dekorace vyžaduje připevnění speciální auto podložky s aranžérskou hmotou, která se nechává nasát vodou. Květinová ozdoba vydrží svěží a krásná po celý svatební den i déle.

Látkové květiny jsou k dostání ve všech barvách a v různém materiálovém provedení. Používají se kvalitní materiály, jako atlas, satén, til a organza. Dekorační pentle, šerpy a mašle se dozdobují lesklými glitry, třpytkami nebo perličkovými korálky. V barvách vévodí bílá, růžová, ale hlavní slovo má samozřejmě celkový nádech pořádané svatby a přání nevěsty a ženicha.

Na kvalitě materiálů nešetřete. Právě jejich textura, zajímavé barvy a odlesky budou tou pravou originální ozdobou.

Všechny nápady sem!

Ozdoby na auto si můžeme opatřit buď jako jednotlivé prvky, které zkombinujeme podle svého přání, nebo se prodávají kompletní sestavy. A co v současnosti nejčastěji zdobí svatební vozy? Svatebním panenkám, které sedí na kapotě s do široka roztaženýma nohama, téměř odzvonilo. Ani se není čemu divit, protože se nejednou stalo to, že se panenčiny šatičky vlivem větru jaksi nafoukly a skončili na panenčině hlavě. V současnosti se více dbá na připevňování panenky, ale často se tato tradiční dekorace mění za něco naprosto jiného. Pokud přeci jenom chcete tuto klasiku, vyberte si opravdu krásnou panenku. Efektivně působí například panenka se zrzavými vlasy – pokud je i nevěsta zrzka a podobně.

Na prvním místě pomyslného žebříčku ve svatební auto dekoraci stojí květinové motivy a floristické vazby. Kytice barevně i stylem ladí s kyticí nevěsty. Rudé, růžové, žluté a bílé růže tak mohou nahradit kaly, slunečnice, kopretiny, sedmikrásky, lilie nebo další druhy květin. Vaše aranžérka vám jistě nabídne mnoho variant dekoračních buketů – stačí si jen vybrat.

Dalším trendem je tvar srdce a to buď plné srdce, které tvoří například květy růží, nebo květinový věnec ve tvaru srdce s volným středem. Srdíčka mohou být buď jednotné barvy, nebo může být každá polovina trochu jiná – jako romantický symbol nového spojení dvou srdcí novomanželů.

Kromě květinových srdíček si můžeme vybrat také srdce z ratanu nebo z pedigu s květinovou ozdobou nebo s mašlí a květinou.

Dva prsteny jsou dalším symbolem, který s květinovou přízdobou zdobí svatební automobily. Tato symbolika je tradiční a nabídne originální ozdobu.

Kloboučky tvoří ve výzdobě stálici. Ženichovo auto zdobí nejčastěji černý cylindr – opět doplněný květinkou, ale pozadu nezůstává ani auto nevěsty. Stylový je svatební slaměný klobouk v bílé barvě s květinami nebo věneček se závojem.

Plyšová zvířátka – pro někoho možná trochu infantilní, pro někoho originální, neotřelá auto dekorace. Na kapotách se projíždí roztomilí plyšoví medvídci se závojem nebo s cylindrem, ozdobená prasátka, nebo jiná zvířátka, související s příjmením novomanželského páru.

Kam s výzdobou?

Výzdoba na kapotě může být pevně připevněná girlandami nebo dekoračními pentlemi, ale může být také volně rozmístěna pouze připevněním dekoračních prvků. U kapoty se ale s výzdobou rozhodně nekončí. Pentlemi a tradičním myrtovým věnečkem se zdobí všechna malá okénka auta. Pokud hledáme něco originálního a jednoduchého, můžeme na okénka a na zadní okno použít bílý nebo barevný popisovač oken. Jeho křídový základ umožňuje snadnou omyvatelnost, takže se nemusíme bát pustit uzdu svojí fantazii.

Novinkou je výzdoba klik auta mašlemi a květinami. Díky nim získají také boční strany tmavých aut slavnostní nádech a výjimečnost.

Kdo bude zdobit?

Auto dekorací se zabývají profesionální firmy, které vám naaranžují auto přesně podle vašich představ. Na druhou stranu ze zdobení můžete vytěžit předsvatební aktivitu pro pár výtvarně zdatných svatebčanů. Je jen na vás, jestli budete mít dost odvahy tuto úlohu někomu svěřit.

Svatební SPZ

Svatební SPZ je speciálně vyrobená SPZ, která se šetrným způsobem připevňuje na klasickou SPZ auta. Můžete si vybrat z mnoha typů provedení. Speciální tabulku s nápisem NEVĚSTA nebo ŽENICH může doplnit také fotografie nebo tradiční srdíčko a další symboly. Pro společnou jízdu se využívá buď nápis NOVOMANŽELÉ, nebo jména či přímo příjmení nového páru. Opět můžeme tabulku doplnit fotografií, vybrat si barvu a druh písma atd. Sáhnout můžeme také po anglické variantě JUST MARRIED.

Ať už si vyberete z moderních nebo klasických auto dekorací, věřte, že na jejich výběru opravdu záleží. Luxusní i běžné auto totiž dokáží proměnit v krásný svatební vůz.

 
 

Přečtěte si více