Marriage Guide online

Candy bar: Sladká svatební záležitost!

Text: Lenka Zelnitiusová

Candy bary jsou na svatební hostině čím dál populárnější. A není se čemu divit. Vypadají skvěle, jsou praktické a hlavně se trefíte do vkusu těm nejnáročnějším mlsounům. Pokud tak trochu stále váháte, zda do sladkého baru máte jít, rozhodně není o čem. Mrkněte na následující řádky a dejte zelenou inovaci, která bude pro svatebčany ztělesňovat nevšední a chutné zpestření.

Vyhradit prostor pouze a jenom sladkostem zní jako skvělý nápad. Stůl plný laskomin všeho druhu na různých tácech a několikapatrových stojáncích vypadá naprosto lákavě.

Cupcakes místo svatebního dortu

„Vzhledem k tomu, že naše rodiny nejsou na sladké, tak jsem za menší variantu candy baru byla rozhodně ráda. S manželem máme velký respekt k jídlu a neradi jím plýtváme a zkušené cukrářky nám udělaly skvělý rozpočet na zákusky. Dali jsme kopačky klasickým svatebním koláčkům a časté variantě svatebního dortu tak, jak jsme zvyklí. Dort totiž suplovaly mini dortíčky akorát do ruky. Navíc odpadlo krájení dortu, což jsem jako nevěsta rozhodně ocenila,“ vysvětluje Gabriela (34).

Využijte ovoce a ozdobte jím candy bary

Candy bar: Sladká svatební záležitost!
Foto: shutterstock.com

„Kdybych se vdávala podruhé, tak bez candy baru ani ránu. Zamilovaly si ho především děti, kterým jsme nechali připravit sladké pohoštění na míru. Nechyběly lízátka, ovocná i čokoládová, bonbóny, brownies a menší verze cupcakes. Mysleli jsme pochopitelně i na ovoce. Z hroznového vína, malin a jahod jsme nechali vytvořit ovocnou pyramidu. Vodní melouny jsme nechali umělecky vyřezat a výsledek všechny přítomné ohromil,“ usmívá se spokojeně Karolína (28).

Z jakých zákusků můžete vybírat?

Barvy makronek jsou jenom na vás
Barvy makronek jsou jenom na vás | Foto: Pixabay.com

Než se finálně rozhodnete a pošlete do cukrárny objednávku, rozhodně trvejte na ochutnávce, ať sami víte do čeho jdete, a za co zaplatíte. Přihlížejte také době konání svatby, v horkém létě si odpusťte krémové zákusky s čokoládovou polevou. Zbytečně budete nervózní, že se veškerá nádhera rozteče.

Trefou do sladkého a jasnou volbu představuji právě cupcakes. Tyto milé bábovičky totiž můžete ozdobit na několik způsobů. Vláčné těsto nechat potáhnout fondánem či marcipánem, nebo ozdobit krémem a po té ozdobit fondánovými nebo cukrovými doplňky, lentilkami nebo do nich zapíchnout veselá zapichovátka. Velmi oblíbené jsou v současné době francouzské makronky z mandlové mouky a ušlehaných bílků s jemnou náplní. A samozřejmě nesmíme opomenout na nápadité cake pops. Jak je z anglického názvu patrné, jedná se o mini dortíky na špejli. Základ lízátka totiž tvoří dortové těsto, čokoládová poleva a všelijaké cukrové zdobení. Děti jim propadnou na plné čáře a bez upatlání.

Dále vás nadchnou čokoládové brownies, cookies, donuty, ovocné špízy v čokoládě, muffiny, svatební perníčky, ovocné košíčky, citrusové tartaletky nebo mini verze italských dezertů jako je smetanová panba cotta s višnovým, borůvkovým, nebo malinovým přelivem či tiramisu.

Nechcete babičku s dědečkem ošidit o klasické svatební zákusky? Vsaďte na mini verze likérové špičky, laskonky, kávového zrna, kremrole, indiánka, marokánky, plněné rolády, punčového řezu a dalších.

Dekorace musí být

Candy bar: Sladká svatební záležitost!
Foto: shutterstock.com

Prvně si ujasněte, v jakém pojetí si candy bar vlastně představujete a rozhodně usilujte o to, aby jeho barvy ladily se svatební výzdobou. Růžová, tyrkysová, vínová, nebo snad osvěžující mint odstín?

Tácy, podtácky, podnosy, etažéry a stojany na donuty si zařiďte v požadovaném množství. Přijdou vhod také skleněné dózy na bonbóny, pralinky, lentilky nebo ořechy v polevě. Pro lepší přehlednost je polepte, ať každý ví, co kde najde než nadzvedne víčko. Myslete na dřevěné nebo jiné ozdobné desky s nápisy, balónky naplněné heliem, brčka, papírové krabičky, vlaječkové girlandy, závěsné rozety, vtipné zápichy a tomu podobné.

Máte v plánu svatba ve stylu vintage? Vhod přijdou různá zrcadla ve zdobném rámu, romantické ptačí klece, vázy s květinami, papírové boxy s mašlí, nebo krabičky na sladký popcorn.

Berte v potaz diety i potravinové alergie

Lehoučký cheesecake nadchne i zapřísahlého dietáře
Lehoučký cheesecake nadchne i zapřísahlého dietáře | Foto: Pixabay.com

Myslete samozřejmě na různé diety a potravinové intolerance, zvláště pak tehdy, pokud hostů s daným problémem je více. Mezi ty nejčastější patří alergie na lepek, mléko a ořechy. Velmi populární jsou rovněž veganské dezerty. V tomto směru můžete vsadit na mangový nebo třeba nevšední dýňový cheesecake.

„Bezlepkovou variantu zákusků jsme nechali cukrářkou označit barevným praporkem. Svatebčané byli nadšení, že jsme na ně nezapomněli.“ Klára (36)

Nápad pro milovníky slaných dobrot

Sýry prokombinujte s fíky.
Sýry prokombinujte s fíky. | Foto: Pixabay.com

Pokud spíše preferujete slané dobroty, můžete tento kout pojmout třeba ve francouzském nebo středomořském stylu. Prémiové sýry všeho druhu nakrájené na mini trojúhelníčky spolu s kuličkou hroznového vína, kolečka sušené uzeniny, prosciutto, krevety, oříšky nebo cokoliv, co vás napadne. Třeba i tolik oblíbené slané jednohubky nebo menší chlebíčky na francouzské bagetě.

Tipy na závěr

Čokoládová fontána překvapí mnohé.
Čokoládová fontána překvapí mnohé. | Foto: Pixabay.com
  • Kolik zákusků? Počítejte cca 4 - 5 zákusků na osobu. Pokud chcete dávat výslužku domů, navyšte počet. Od této zvyklosti se ale pomalu upouští, ať si hosté pochutnají na svatbě. Proto na ni mimo jiné jsou.
  • Candy bar doplňte o dezertní talířky, případně příbory, ubrousky, prostírání.
  • Svatební koláčky se vám na svatbách už dávno zajedly? S klidnou duší je vypusťte a vsaďte třeba na efektní čokoládovou fontánu, nebo sýrové fondue.
 
 

Přečtěte si více