Marriage Guide online

Nezapomenutelná svatební hostina krok za krokem

Text: www.caterings.cz

PR text Každá nevěsta chce, aby byl její svatební den nezapomenutelný a pokud možno originální! Aby tomu tak bylo v tom dobrém slova smyslu, je potřeba si ohlídat pár věcí. Při plánování mějte na paměti, že je to jen a jen váš den a nenechte si do plánů mluvit od nikoho z příbuzných či známých.

Nezapomenutelná svatební hostina krok za krokemZobrazit galerii (4)
Foto: www.caterings.cz

Než dojde k vaší vysněné hostině, čeká vás mnoho rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že hostina není jedinou položkou na programu svatebního dne, začněte s jejím plánováním předem a všechno si zapisujte, foťte nebo ukládejte. Připravit si můžete i harmonogram příprav nebo požádat o pomoc profesionály, kterým sdělíte svou představu a necháte je všechno zařídit.

Místo

Místo je první věc, ve které musíte mít jasno. Od toho se totiž bude odvíjet spousta dalších věcí. Chcete mít hostinu venku nebo uvnitř, budete ji pořádat doma nebo v restauraci? V rozhodování hraje velkou roli počasí, tedy i roční období, kdy svatbu pořádáte. V létě je potřeba zajistit prostory, kde se vám přichystané jídlo nezkazí a také party stany pro případ deště.

Nezapomenutelná svatební hostina krok za krokem
Foto: www.caterings.cz

Program

Program svatební hostiny bývá citlivou záležitostí. O to víc v případě, že se snoubenci rozhodnout vyhnout se tradicím jako je vzájemné krmení polévkou, únos nevěsty a tak podobně. Ať budete postupovat tradičně nebo ne, měly by být součástí hostiny slavnostní projevy tatínka nevěsty a svědků. Ty mohou proběhnout těsně po sobě nebo zvlášť mezi jednotlivými chody.

Čas mezi chody můžete využít pro program připravený přáteli a svědky. Domluvte se však s nimi předem na tom, co chcete a co ne. Oni by měli vaše přání respektovat. Předem si připravte i hudební doprovod k hostině, který vás nebude rušit, ale zároveň bude navozovat příjemnou atmosféru.

Jako poslední z chodů přijde na řadu dort a jeho společné krájení. Často se trochu odkládá, to proto, že po obědě bývají všichni dost přejedení. Nebojte se krájení dortu nechat na pozdější odpoledne, kdy osazenstvu trochu vytráví a společně s odpolední kávou dort jistě uvítají víc než hned po obědě.

Nezapomenutelná svatební hostina krok za krokem
Foto: www.caterings.cz

Svatební menu

Když je řeč o hostině, nesmíme opomenout sestavení samotného menu. Kompletní menu závisí na vašich preferencích, na počtu hostů a vašem rozpočtu. Promyslete si, kolik chodů chcete servírovat a jaké menu se bude hodit k celému pojetí svatby. Chcete klasiku se svíčkovou nebo něco lehčího a moderního? Každopádně do sebe musí jednotlivé chody zapadat a celkově ladit. S tím by vám měli velmi dobře poradit profesionálové, u kterých budete jídlo objednávat.

Nezapomenutelná svatební hostina krok za krokem
Foto: www.caterings.cz

Při plánování nesmíte zapomenout ani na výzdobu na stolech a také v místnosti, kde se bude stolovat. Ta by měla také zapadat do celého konceptu, což je dobrá zpráva. Nemusíte si s ní dělat hlavu zvlášť, zkrátka vyplyne z celkového pojetí svatby.

 
 

Přečtěte si více