Marriage Guide online

Svatební čokoládování

Text: Michaela Vadová

Milujete čokoládu? Pak si ji můžete mnoha způsoby dopřát i na své svatbě. Jak na to? Poradíme vám, jak si čokoládu užít od protistresových lahodných čtverečků pro nevěstu i ženicha až po čokoládovou fontánu na svatebním veselí.

Čokoláda patří k nejoblíbenějším sladkostem mnoha z nás. Proto sázkou na kakaovou stálici nemůžete na svatbě nic pokazit.

Čokoláda na nervy

Patříte mezi ty, kdo ať se snaží sebevíc, vždycky napínavější životní okamžiky prožívají s určitou dávkou stresu? Pro ženicha a nevěstu se v poněkud stresový může proměnit i jejich svatební den. Místo prášků na nervy je tady spolehlivé a zároveň jednoduché řešení – čokoláda. Kakaové složky totiž vynikají protistresovými i antidepresivními účinky. Čokoláda snižuje tvorbu látek, které v těle vyvolávají stres, a naopak dokáže pomoci k navození příjemných pocitů. A kdo se bojí přebytečných kalorií, ten ať se více rozjaří na večerním svatebním veselí.

Čokoládové jmenovky

Hledáte originální maličkost pro každého? Skvělým nápadem jsou malé čokoládky, na jejichž přebal se vytisknou jména všech svatebních hostů. Potom stačí už jen podle zasedacího pořádku rozmístit malé čokolády na místo, kam bude svatebčan usazen. Čokoláda může být příjemná sladkost ke kávě, nebo milý svatební suvenýr. Výhodou je možnost barevného sladění etikety s barvami slavnostní tabule.

Čokoládový dort

Svatební čokoládování

Kdo se rozhodne vsadit na svatební čokoládový dort, jistě potěší nejednoho svatebního hosta. K nejluxusnějším a chuťově neopakovatelným dortům patří ty s belgickou čokoládou. Čokoládový korpus se plní čokoládovo-smetanovým krémem a jako zdobení se kombinuje pravá belgická čokoláda s čerstvým ovocem – nejčastěji s jahodami. Oblíbené je také zdobení ruličkami z hořké, mléčné či bílé belgické čokolády. Za takový třípatrový, zhruba osmikilový dort zaplatíme nad 6.000 Kč.

Čokoláda pro hosty

Čím dál častěji se na svatbách počítá také se symbolickým dárečkem pro svatebčany na památku. Jednou z možností jsou tzv. svatební čokolády. Vyrábí se ve specializovaných firmách, nebo si je šikovnější páry vlastnící tiskárnu vyrábí sami. Potom stačí koupit lahodnou čokoládu, sundat původní přebal a vytisknout a slepit obal vlastní. Na obaly se píše poděkování za účast na svatbě, nebo iniciály nevěsty a ženicha spolu se svatebním datem.

Další oblíbenou možností, kterou se obdarovávají svatebčané, jsou belgické čokoládové pralinky nebo mandle v čokoládě. S množstvím to není třeba přehánět, jedná se jen o symbolickou pozornost na zub.

Čokoláda na rautu

Oblíbenou zábavou pro dospělé, ale také pro děti se stane čokoládové fondue nebo čokoládová fontána. Čokoládové fontány dokážou vytvořit jedinečnou luxusní atmosféru a to nejen díky svému vzhledu, ale zejména díky lahodnému požitku. Hlavní roli hraje opět belgická čokoláda. Fontánu si můžeme na svatební hostinu nebo na večerní raut pronajmout. Vybírat lze z několika velikostí – podle počtu osob na akci. Např. 86cm vysoká fontána zajistí čokoládovou zábavu pro 200 osob. Obsahuje 7,5 kg pravé belgické čokolády a za její pronájem na jeden den bez obsluhy zaplatíte až 6.000 Kč. Najdete ale také mnohem levnější varianty, nebo můžete na raut a na další oslavy fontánu zakoupit.

Svatební dar s vůní čokolády

Spokojíte-li se s minifontánou, můžete si ji pořídit za méně než 1.500 Kč. Také čokoládové fondue různých značek pořídíte poměrně levně – do 500 Kč, proto fontánky nebo fondue doporučujeme jako tip na příjemný a sladký svatební dar.

 
 

Přečtěte si více