Marriage Guide online

Svatební dort nahraďte cupcaky

Text: Lucie Bečvářová

Majestátní bílý marcipánový dort dnes už dávno není jedinou možností, čím nasadit korunu svatební tabuli. Čím dál tím více přichází do módy svatební cupcaky aranžované do dortové podoby. Popularitu si získávají hlavně díky snadnému servírování a konzumaci, která nevyžaduje složité krájení ani příbory pro svatebčany.

Svatební dort nahraďte cupcaky
Foto: Lucie Bečvářová

Svatební cupcake je malý svatební dortík pro jednu osobu, většinou plněný krémem a vždy zdobený polevou. Je tedy podstatně snazší spočítat, kolik jich bude na svatbu potřeba, než u klasického svatebního dortu, stačí znát přibližný počet hostů a podle toho naplánovat stojan na cupcaky. Podávání je snazší, nevyžaduje obřad s krájením a hosté mohou svatební dortíky plynule přenést na následnou zábavu.

Firmy nabízejí svatební cupcaky v nespočtu chuťových kombinací. Je tedy jenom na vás, zda se rozhodnete pro klasický cupcake s krémem nebo verzi potaženou marcipánem. Stejně jako klasické dorty, i cupcaky mohou být lehké a ovocné, nebo hutnější s čokoládovým krémem, tvarohem, lanýži či mascarpone.

Stejně jako s klasickými svatebními dorty, i u cupcaků můžete bez obav experimentovat. Horní patro stojanu můžete zabírat malý svatební dort na krájení jen pro novomanžele, cupcaky mohou být všechny stejné, nebo v různých designech (na střídačku, nebo každé patro jiné), které vytvoří dechberoucí dojem. V případě potahování marcipánem se dá experimentovat s barvami i tvary. Pro malé svatby se dá využít i XXL cupcake, který nabízí například brněnská Cupcakekárna – dort má okolo jednoho a půl kilogramu, skvěle tedy nasytí manžele a svědky.

Zdobení, bezesporu největší výhoda svatebních cupcaků, pokud přehlédneme chuť, bývá obvykle v podobě květů, čerstvého ovoce, jedlých perliček, mašliček nebo mřížek, čímž pomáhá dotvořit celkový kouzelný dojem z občerstvení. Nespornou výhodou cupcaků jsou také košíčky, ve kterých jsou pečeny – třeba takové červené s puntíky mohou rozzářit i jinak pouze bílý svatební stůl.

Stejně jako samostatně mohou být cupcaky i součástí dekorací na velkém dortu, případně posloužit jako zákusky na oslavě. Vypadají skvěle, pokud prvky jejich zdobení propojíte s dortem a celkovou výzdobou, nebo alespoň sladíte barvy – krém.

 
 

Přečtěte si více