Marriage Guide online

Když milujete koně a on miluje vás

Text: Lenka Zelnitiusová

Koně, příroda a venkov. Nechejte promítnout vaše zájmy také do svatebních příprav. Svatbu si přizpůsobte na míru představám a vašemu já. Díky tomu se stane váš den D neopakovatelným. Jak pro vás, tak pro svatební hosty.

Když milujete koně a on miluje vásZobrazit galerii (6)
Foto: Cindylottesphotography.com

„Pocházím z vesnice, kde chov zvířat patřil ke způsobu života. Odmalička jsem tělem i duší koňák. Adam neváhal ani vteřinu a sám přišel s myšlenkou, že se vezmeme tam, kde se cítím jako doma - totiž na venkově,“ vzpomíná Laura (28) z Plzně.

„Rodiče provozují dřevěný srub s výtečnou restaurací. Když došlo na svatbu, neměli jsme o čem přemýšlet. Na obřad jsem přijela na svém koni a svatbu jsme pojali v kovbojském stylu. Veselka zrcadlila nás dva, byla vyloženě nekonvenční,“ vysvětluje Karolína (33) z Prahy.

Svatba s koňmi, kde ji realizovat?

Když milujete koně a on miluje vás
Foto: Layers Photo

Vytipujte si veškerá místa v blízkém okolí, která přicházejí v úvahu. Ranče, farmy, mlýny, statky, penziony, hřebčíny a westernová městečka. V současné době snoubenci využívají také pronájmy celých objektů, kde si vše zařídí ve své režii.

V hlavní roli koně

Když milujete koně a on miluje vás
Foto: Cindylottesphotography.com

Stáje s vůní slámy, ržání koní a krása ušlechtilých zvířat promění svatbu na jedinou svého druhu. Co takhle přijet k oltáři v koňském sedle? Nevěsta v bílých šatech na hnědáku a ženich v obleku na bělouši, koho nenadchne kontrastní varianta, svolí k té klasické jako z pohádky. Stačí si vzpomenout na Popelku ve svatebkách na Juráškovi.

Jako novomanželé můžete odjet ze scény v koňském povozu. Myslete na výzdobu, ať ladí s květinovým aranžmá veselky a rovněž se svatebními barvami. V zimním období preferujte sáně. Pro děti domluvte jízdu na ponících, budou radostí bez sebe.

Svatební focení s koňmi patří mezi žádané, rozhodně právem. Fotky vypadají úchvatně, ať už na koni či vedle něj. Proberte, o jaké pózy máte zájem, případně si na schůzku s fotografem přineste inspiraci z Pinterestu. Toužíte po fotkách na koni avšak bez sedla? Pro dobrý pocit si pod svatební šaty natáhněte legíny. Za každých okolností se snažte být v klidu. Zvíře váš neklid vycítí. Koně ve slavnostním výstroji bude mít na starost vodič, případně asistent. Pomůže vám s nasednutím a postará se o klidný průběh při focení, atd.

Tip: Pokud koně máte v oblibě a zároveň s nimi běžně nepřijdete do styku, vydejte se ještě před svatbou a následným focením na projížďku. Nejlépe s koněm, který vám bude na svatbě k dispozici. Získáte jistotu a zmírníte nervozitu.

Na co si dát pozor?

Když milujete koně a on miluje vás
Foto: Pinterest.com

V případě, že se rozhodnete pro svatbu na statku v prostředí koní a domácích zvířat, rovnou zapomeňte na večerní ohňostroje a petardy. Ohlušující rány mohou nasekat paseku, opatrně i se slavnostními fanfárami. V rámci focení si odpusťte blesk.

Inspirace ve stylu Divokého Západu

Když milujete koně a on miluje vás
Foto: Bridalmusings.com

Kovbojové, šerifové s kolty proklatě nízko, laso se smyčkou, kam se podíváš a saloony jako z westernů. K této příležitosti je jako stvořená svatba ve stodole se stylovým posezením na slámě, kam se hosté od svatební tabule rozutečou na kus řeči v soukromí. Jezdecké boty s cinkajícími ostruhami, kostkovaný šátek, mini kaktusy v květináčích jako rostou v Texasu, nebo koňské podkovy ve smyslu zdobných prvků. Místo klasických zákusků podávejte jablečný koláč, sušenky s marmeládou a nesmí chybět kořeněné kousky sušeného masa (jerky). Nevěsta vklouzne do krémových šatů, linii pasu zvýrazní hnědým páskem a ženich zase do kožených kalhot a křiváku s třásněmi. Na hlavu si narazí klobouk.

Móda, dekorace i dort pro koňáky

Když milujete koně a on miluje vás
Foto: Cindylottesphotography.com
  • Jaké zvolit svatební šaty? Poohlédněte se spíše po jednoduchých a splývavých šatech, ať se vám na koně dobře nasedá. V současné době volí nevěsty také lidový kroj. Ženich vsadí na ležerní outfit, klidně i bez saka. Motýlek ze dřeva a hravé kšandy k tomu.
  • Jaký účes? Rozpuštěné vlasy s jemnými vlnami, případně uvolněný cop zdobený květinami.
  • Dekorace musí být. Dřevěné sudy, bedýnky, krajka, svícny, svíčky a režný provázek.
  • Svatební kytice volá po lučných květinách. Zapomeňte na elegantní kaly nebo strelície. Nadchnou kopretiny, makovice, slunečnice či hortenzie.
  • Svatební dort ve tvaru podkovy přijde vhod.
 
 

Přečtěte si více