Marriage Guide online

Svatba na svatého Valentýna

Text: Alena Klimková

Den svatého Valentýna, který připadá na 14. února, je po celém světě oslavován jako svátek všech zamilovaných. V tento den však nemusíte člověku, kterého milujete, vyznávat pouze lásku a věnovat mu dárek od srdce. 14. únor je ideálním termínem svatby. Jak tedy docílit toho, abyste na svatého Valentýna zažili ten nejromantičtější den svého života?

Svatba na svatého ValentýnaZobrazit galerii (7)
Foto: Unsplash.com

Proč se brát na svatého Valentýna? Pokud si také řeknete, že vůbec nejde o špatný nápad, rozhodně nebudete prvním párem, který k tomuto kroku přistoupil. Svátek všech zamilovaných je mezi nastávajícími nevěstami a ženichy velmi oblíbeným dnem, během kterého stvrdí svou lásku a společně vstoupí do manželství.

Valentýn a svatební tradice

Svatba na svatého Valentýna
Foto: Pexels.com

Že k tomuto nejromantičtějšímu dnu v roce svatba zkrátka patří, dokazují i tradice dodržované v některých zemích světa. Například na Filipínách se během svátku svatého Valentýna konají hromadné svatby desítek až stovek párů. V asijském Singapuru se zase traduje, že svatba, která se koná na Valentýna, vnese do společného manželského života více lásky a štěstí, než kdyby se konala v jiném dni.

Plánujete i vy svatbu na svatého Valentýna? Poradíme vám, na co se můžete zaměřit, abyste tento den prožili co nejromantičtěji. Ostatně máte spoustu možností, jak romantiku začlenit do každičkého detailu svého velkého dne.

Svatební barva: V hlavní roli červená

Svatba na svatého Valentýna
Foto: Pinterest.com

Barvou, která je typická pro svátek svatého Valentýna, je červená. Právě proto není od věci, když se bude prolínat celou vaší svatbou. A to od svatebních oznámení přes šaty družiček až po svatební tabuli. Nemusíte přitom sázet na sytě červenou, která by mohla působit příliš tvrdě. Na své svatbě zvolte jemnější odstíny červené, k nimž patří zejména karmínová nebo vínová. Přistoupit můžete rovněž k růžové.

Svatební kytice a květinové doplňky

Svatba na svatého Valentýna
Foto: Pinterest.com

Co se svatební kytice týče, i do ní můžete včlenit květy v barvách svátku svatého Valentýna. Vyjímat se v ní budou například růže či pivoňky v červených odstínech. Svou svatební kytici zkuste rovněž oživit ozdobnou stuhou. Nádherně bude vypadat například stuha ve vínovém odstínu.

Nemusíte zůstávat pouze u svatební kytice. Valentýnskými barvami květů můžete oživit také svou květinovou čelenku, ženichův vývazek či květinové náramky družiček. Květinami ve valentýnských barvách vyzdobte také svůj svatební vůz. Od květinářky si nechte na auto konkrétně vytvořit květinovou ozdobu ve tvaru srdce.

Svatební šaty a lodičky

Svatba na svatého Valentýna
Foto: Pinterest.com

Pokud se vaše svatba koná ve svátek svatého Valentýna, nemusíte se jako nevěsta rozhodnout pouze pro sněhově bílé svatební šaty. Buďte stylová a oblékněte se do romantických krajkových šatů, které mají velmi jemnou růžovou barvu. V případě, že se nechcete bílých svatebních šatů vzdát, vklouzněte do lodiček v decentním odstínu červené. Velmi romanticky působí zejména lodičky s otevřenou špičkou.

Svatební výzdoba: Valentýnské barvy a srdíčka

Svatba na svatého Valentýna
Foto: Pinterest.com

Že se s partnerem berete 14. února, může být patrné také z vaší svatební výzdoby. Svatební tabuli proto klidně laďte do valentýnských barev. Odstíny červené či růžové budou sedět ubrusům, prostírání, návlekům na židle i květinové výzdobě. Aby červené nebylo přespříliš, kombinujte ji s čistě bílou barvou. Nezapomeňte zkrátka na vyváženost, a to v rámci svého celého svatebního dne.

Není rovněž od věci, kdy svatební tabuli doplníte o decentní dekorace s motivy srdíček. V místnosti, v níž pořádáte svatební hostinu, by nemusí chybět ani jedno velké srdce – ať už svítící neonové, nebo vyvázané z květin červených, růžových či fialových barev. Tato moderní valentýnská dekorace všem zúčastněným dosvědčí, že se vaše svatba opravdu koná 14. února. Do svatební výzdoby zkuste zařadit také srdíčkové girlandy, a to v libovolných odstínech červené.

Svatební hostina s nádechem červené a růžové barvy

Svatba na svatého Valentýna
Foto: Pinterest.com

Svátek svatého Valentýna můžete včlenit přímo také do své svatební hostiny. Připijte si růžovým šumivým vínem, ve kterém bude čerstvá jahoda. Požádejte cukrářku, aby vám svatební dort oživila drobnými srdíčky, anebo vám rovnou upekla obrovský dort ve tvaru srdce. O červenou a růžovou barvu můžete doplnit také své svatební cukroví, které se bude nádherně vyjímat na vaší svatební valentýnské tabuli.

Možností jak zahrnout den svatého Valentýna do vlastní svatby máte zkrátka spousty a je jenom na vás, jakým způsobem svou valentýnskou svatbu pojmete. 14. únor však nemusí představovat pouze vhodný termín ke svatbě. Tento nejromantičtější den v roce je rovněž vhodnou příležitostí k zásnubám. A právě jako datum zásnub si svátek svatého Valentýna v Česku vybírají stovky zamilovaných párů. I to je řešení!

 
 

Přečtěte si více