Marriage Guide online

Svatba s vůní moře, aneb když je moře daleko

Milujete vodu? Ne každý má to štěstí brát se u moře, ale mnohé toto téma fascinuje. Svatby s odstíny modré barvy a s dekoracemi z mušliček jsou krásně letní velmi originální. U nás jsou alternativou svatby v blízkosti vodních ploch, přehrad a řek. Hledáte inspiraci na svatbu na molu?

Svatba s vůní moře, aneb když je moře daleko

Altánek na ostrůvku uprostřed vodní plochy, fotografie s nevěstou a ženichem, kteří na sebe cákají, překrásné prostředí hradů a zámku s vodním příkopem…i u nás máme mnoho variant, jak si udělat vodou inspirovanou svatbu.

Doplňky

Mušličky a škeble krásně doplní svatební stůl. V lastuře větší škeble si můžete nechat přinést snubní prsteny. Svatební ubrus může být modrý nebo v bílé barvě s modrými doplňky. Ve vodě ve sklenicích s kamínky mohou plavat romantické vonné svíčky. Jmenovky pro zasedací pořádek zajistěte oblázkem a mušličkami nezapomeňte doplnit i svatební kytici či účes nevěsty.

Nebojte se dekorací v mořském stylu: Majáky, rybářské pruty, lana, kotvy, mořské hvězdice, kormidlo či nově natřená loď (ve které se mohou všichni svatebčané fotit) budou skvělé. Krásnou atmosféru vytvoří i zapálené svíčky a zajímavé umělé osvětlení. Ve večerních hodinách můžete nechat svíčky plout po vodní ploše.

Svatby u rybníka jsou snadnou příležitostí ke vzniku krásných a velmi romantických fotografií – např. se stopami v písku. Máte-li svatbu na pláži, obstarejte pro nejmenší svatební hosty lopatky a bábovky. Děti můžete zabavit i tím, že na svatbu zajistíte akvárium s rybami.

Tiskoviny

Na své svatební oznámení můžete použít jakýkoliv z mořských nebo vodních motivů: od mořských koníků až po dvě lodičky. Kromě blankytně modré můžete sáhnout ještě po královské modré nebo po motivu bílých srdíček (či jiných motivů) na tmavě modré.

Svatební dort a laskominy

Téma vody či darů moře se může promítnout i na svatební dort. Kromě modré barvy či imitace písku budou krásné marcipánové škebličky a mušle. Pro výzdobu můžeme využít i vodní rostliny – např. lekníny.

 
 

Přečtěte si více