Marriage Guide online

Detox nevěsty spojí příjemné s užitečným

Text: Pavla Dočkalová

Dokud bylo datum vašeho sezdání pouze zvýrazněným křížkem v kalendáři, malovaly jste si předsvatební zařizování těmi nejrůžovějšími barvami a vaše představy se možná i chvílemi vznášely ve vzdušných zámcích. S postupujícím časem, když je svatba doslova na spadnutí, přemýšlíte, jak zvolnit tempo, jak se hodit do pohody, jak jednoduše „vypnout“ a ušetřit špetku času jenom pro sebe.

Detox nevěsty spojí příjemné s užitečnýmZobrazit galerii (4)
Foto: unsplash.com

K významnému dni, který nadobro změní váš život a nenávratně vyzmizíkuje z vaší občanky stav „svobodná“, je třeba přistupovat s respektem, odpovědností, ale zároveň se z toho nezbláznit. Bohužel na nevěstu většinou směřuje ten největší tlak, aby vše dopadlo na výbornou, podle představ snoubenců a ke spokojenosti celé rodiny. O tom, že zavděčit se všem mnohdy není úkol snadný, by se daly vyprávět legendy. Výsledkem je k smrti unavená nevěsta, které z prvotního nadšení zbyly jen naivní ideály a oči pro pláč.

Vyvarujte se chyb!

Abyste nesklouzly do stejně „vyjetých kolejí“, přenechte starosti a veškerý dohled nad přípravami stavebnímu koordinátorovi a myslete v první řadě na SEBE. Vdáváte se pouze jednou za život. Právě teď nastává čas, na který budete celý život s nostalgií vzpomínat, a proto by měl být ve vzpomínkách zapsán jako chvíle plné potěšení a rozmazlování se. Jedním ze způsobů, jak ho dosáhnout, je podstoupit takzvaný detox těla.

Detox jako kosmetická kúra

Detox nevěsty spojí příjemné s užitečným
Foto: pexels.com

Přestože v původním významu slova znamená detox očistu, neboli zbavení se jedovatých látek, v kontextu s nevěstou nejde o žádné drastické diety, očistná klyzmata nebo metabolické dopingy, ale o věc mnohem příjemnější - komplexní regeneraci těla na estetické a relaxační bázi. Nevěsta má být hýčkána. Takové motto si vzaly za své osvícené svatební koordinátorky, které každé ženě směřující do svatebních šatů doporučí podstoupit předsvatební wellness beauty. Potřebovat na něj budete zhruba měsíc.

Tělesná kultivace má docílit, abyste se ve svůj svatební den cítila jako znovuzrozená, byla dostatečně odpočatá a nebývale krásná.

Fyzický detox:

  • První předpokladem, jak být fit a v kondici, je dostatečně spát - hluboký spánek je elexírem, který dělá zázraky a žádné technické ani medicínské vymoženosti mu neumí konkurovat. Dejte si závazek, že denně naspíte nejméně devět hodin, a to nejlépe v době kolem půlnoci, kdy je spánek nejhlubší.
  • Eliminujte toxiny v těle zdravým stravováním - nebojte se obohatit jídelníček zeleninou, upozadit červené maso, omezit cukry, tuky, vyřadit kofein a alkohol. Jeden měsíc v životě to vydržíte a výsledek za to určitě stojí. Upraví se vám zažívání a vaše pleť i vlasy se projasní k nepoznání.
  • Začněte užívat jablečný ocet - je jedinečným přírodním pomocníkem, který v těle pomáhá zpracovávat tuky a aktivuje metabolismus k lepšímu spalování.

Dva týdny před konáním svatby se svěřte do péče kosmetického salónu. Odborníci na péči o pleť obvykle nevěstám nabídnou speciální balíčky, které již obsahují komplexní služby, šité přímo na míru. Pakliže se spokojíte pouze s částečnými individuálními procedurami, rozhodně nezapomeňte na:

Estetický detox:

Detox nevěsty spojí příjemné s užitečným
Foto: unsplash.com
  • Peeling celého těla - očistí drobné nečistoty, zvláční pokožku a uvolní napětí. Jeho aplikace je pocitově příjemná a pakliže je spojen se svalovou relaxační masáží, jde o úžasný prožitek, který zabere zhruba dvě hodiny vašeho času.
  • Regenerační masku obličeje - cílený ošetřující zákrok vyčistí zanesené póry, zregeneruje unavenou pleť a vhodnou aplikací krémů s kolagenem a kyselinou hyaluronovou dojde k minimalizaci počínajících vrásek nebo dekorativnímu skrytí nepopulárních pavoučkových vlásečnic, které se objevují v okolí kořenu nosu, na tvářích nebo v dekoltu.
  • Zvláčňující facelift (zábal) z mořských řas pro tělo, ale i vaše vlasy - i ty si totiž zaslouží být krásné, pevné, v plné síle a z vizuálního hlediska bez třepení a absence lesku.

V neposlední řadě je třeba myslet i na stránku psychickou. Co by bylo platné, kdyby nevěsta byla jako „ze škatulky“ a nezářila přitom štěstím. Stav mysli je zároveň i fyzickým odrazem. Jsou to dvě spojené nádoby.

Duševní detox:

  • Zajděte si na jógu - koordinovaný pohyb s příjemnou hudbou zapůsobí na vaši mysl jako balzám na nervy. Na lekce jógy se dá docházet v každém okresním městě a jsou dostupné i finančně.
  • Naučte se meditovat - ideálním začátkem jsou chvilky usebrání se v prostředí, kde budeme naprosto nerušeni. Zaujmeme polohu v sedě nebo leže a soustříme mysl na přítomný okamžik. Snažíme se vyhnat z hlavy myšlenky, které jsou neustále v pohybu a utíkají nám do minulosti nebo budoucnosti. Vedeme se sebou skrytý monolog o filozofických otázkách bytí.
  • Zažijte předsvatební hypnózu s terapeutem - netradiční pohled do minulosti vám pomůže osvěžit paměť, vynořit z mlhy a poukázat na situace, které formovaly váš vztah k rodičům, vztahy partnerské i vztahy, jaké budete mít k vlastním dětem.
Detox nevěsty spojí příjemné s užitečným
Foto: pexels.com

Zahrnout detoxifikaci do předsvatebních příprav přinese okamžitý užitek nejen vaší osobě, ale v širší časové posloupnosti i nejbližšímu okolí. Myslete na to.

 
 

Přečtěte si více