Marriage Guide online

Krásná – nejen do svatby

Text: Michaela Vadová

Milé budoucí nevěsty, máme pro vás skvělý svatební plánovač, díky kterému si snadno naplánujete všechny zkrášlující procedury. Kroky, které je třeba zařídit, jsme rozdělili do několika bodů, které můžete plnit po celý rok. Pokud se chcete na svatbu připravit dříve – např. do půl roku, seskupte si praktické body podle svojí potřeby. Získáte orientační plán, který vám zpříjemní předsvatební starosti nevěsty.

Krásná – nejen do svatby

Příprava svatby je velká věc a i když budete jistě spoustu věcí konzultovat se svým budoucím manželem a s rodinami, zbyde mnoho věcí, které budou na vás. Přípravu na svatební den můžete navíc pojmout jako výzvu pro získávání skvělých návyků a péče o sebe, abyste se skvěle cítila nejen ve svůj svatební den, ale pokud možno ještě déle.

Na začátku

Brzy po zásnubách se zaměřte na svoje ruce. Jestli se budete všude chlubit třpytivým zásnubním prstenem, krásná manikúra je úkol číslo jedna. Pečujte o své ruce a dopřejte si zkoušení nových barev laků, které se vám mohou hodit ve svatební den. Nezapomeňte na hydratační péči o své ruce, aby nevypadaly upraveně pouze nehty, ale aby pěstěný vzhled měly celé ruce.

Shromažďování

Na začátku, kdy máte ještě dost času a relativní klid, je ideální doba pro shromažďování nejrůznějších obrázků a nápadů, fotek, tipů a moudrých rad co se týče svatebních účesů a make upu. Na webu si můžete založit svou malou svatební fotogalerii, kam budete postupně vkládat své oblíbené obrázky. Věřte nám, dostatek inspirace se vám bude hodit. Některé nevěsty si zakládají speciální notýsek, kam si píší své nápady a poznámky a uchovávají si jej jako památku nebo jako pomocníka pro své další kamarádky – které se budou vdávat.

Své nápady sdílejte, ptejte se přátel na osobní zkušenosti a na jejich doporučení. A zároveň -nebojte se hledat i zkoušet zcela nové věci!

Dokonalá silueta

V krásných svatebních šatech by měla vynikat dokonalá silueta. Některé nevěsty jednoduše pokračují ve svých pravidelných cvičebních hodinách, pro někoho je vlastní svatba naopak prvotní impuls, aby na své postavě začal pracovat. Těm, kdo již cvičí, odborníci doporučují prověřit správně provedení a efektivnost prováděných cviků, aby formování postavy probíhalo správně a rychle. Odborníci také doporučují stanovit si jasné cíle – na které části těla se přesně chcete zaměřit a o kolik centimetrů v které části těla chcete zhubnout. Pro předsvatební fitness se zaměřte na zpevnění paží, oblasti ramen a zad.

Pro nově cvičící dívky a ženy je zapojení fitness programu do svého života dobrým krokem, a pokud pravidelné cvičení z předsvatebních příprav zapojí i do svého běžného života vdaných žen – bude to jedině ku prospěchu.

Doktoři a odborníci

Pokud máte nějaké problémy – např. kožní apod., neváhejte a včas navštivte dermatologa. Případné skvrny na těle nebo na obličeji či krku – které by vás navždy mrzely na svatebních fotografiích – se často dají odstranit laserovými zákroky nebo jinou léčbou. Kdy jindy vyřešit své drobné nedostatky, než právě před svatbou? Někdy i dlouho odkládané problémy dokáže předsvatební energie vyřešit.

Nejste-li spokojená s barvou svých zubů, začněte včas s jejich bělením. Pro nevěsty závislé na kávě doporučujeme předsvatební energii využít právě na lehké omezení příjmu kofeinu.

Podobně je tomu s laserovým odstraňováním chloupků.

Vytrháváte si obočí? Aby stihlo nadměrně vytrhané obočí dorůst do správného tvaru, nezapomeňte na včasnou návštěvu kosmetičky, která vám s ideálním přirozeně působícím tvarem poradí.

S plánováním svatby se pojí i určitý stres. Proto si rozplánujte pravidelnou návštěvu relaxačních masáží a nepodceňujte účinky wellness programů. Zpříjemní vám přípravy a odpočinete si.

Pitný režim, zdravá strava, spánek

Dehydratace a nedostatek energie, stres – to vše neprospívá zdraví. Proto dalším návykem, který se v předsvatebním období doporučuje a který by měl pokud možno přetrvat napořád, je dostatečný příjem tekutin. Každý den se má vypít alespoň šest sklenic čisté pitné vody denně. Výsledkem bude nejen pozitivní dopad na celý organismus a na podporu trávení, ale také budete mít krásnější pleť, vlasy apod.

Co se týče zdravé stravy – samozřejmě se doporučuje méně soli, více zeleniny a ovoce. Máte-li chuť změnit svůj životní styl, opět se poraďte s odborníkem.

Dostatek spánku je dalším zaručeným receptem, jak prospět svému tělu odpočinkem. Ideální je osmihodinový spánek – pomůžete předejít tmavým kruhům pod očima.

Focení

Pokud chystáte zásnubní party, dejte si záležet na make upu. Na fotografiích si potom ověříte, jak make up působí a co by se případně dalo změnit a vylepšit.

Pozor na opalování

Máte-li svatbu v létě, nepřehánějte to s opalováním. Vsaďte na kvalitní SPF ochranu a dejte pozor při opalování – aby neopálená ramínka nevynikla ve svatebních šatech. Spáleniny by vám mohly také letní svatbu znepříjemnit.

Kosmetická a kadeřnická péče

Asi půl roku před svatbou byste měla začít s pravidelnou kosmetickou a vlasovou péčí. Pravidelné čištění pleti a vlasové pečující masky budou to pravé. Vlasy si většina nevěst nechává dorůst, aby se ve svatební den dal vytvořit zajímavý účes.

Domácí péče

Asi čtyři měsíce před svatbou byste měla začít s pravidelnou péčí. Kvalitní peeling dopřejte svým pažím, ramenům i oblasti zad. Intezivní pečující kůru si zaslouží vaše rty – aby byly k zulíbání. Chcete-li poupravovat odstín kůže samoopalovacím krémem, máte nejvyšší čas začít s testováním různých výrobků.

Pokud se chcete pustit do domácího bělení zubů – máte nejvhodnější čas.

Svatební vůně

Do svatby zbývá pár měsíců a vy se můžete odreagovat nákupní pochůzkou s jasným cílem: vybrat si svůj svatební parfém. Nespěchejte a nezapomeňte, že tato vůně vám bude symbolizovat váš den D po celý život.

Výsledky

Po několika měsíčním hýčkání a rozmazlování by měla být vaše pokožka i vlasy v top stavu. Vyvarujte se testování nové kosmetiky a také zapomeňte na testování nové barvy apod.

Případný stres vám pomůže odplavit sportovní aktivita, běhání nebo aktivní pobyt v přírodě.

Nezapomeňte hodně odpočívat, relaxovat, ideální je jóga nebo alespoň pár cviků s hlubokým nádechem a výdechem. K většímu uvolnění a meditaci vám pomůže relaxační hudba. Ideální jsou i koupele s vůní levandule a využití dalších aromaterapeutických uklidňujících vůní.

Vše připraveno

Asi měsíc před svatbou byste měla mít již vše domluveno. Vyhraďte si jedno odpoledne, kdy obvoláte a překontrolujete všechny termíny – od květin až po kadeřníka a svatební dort. Budete mít klidnější spaní a nebude na vás čekat žádné nepříjemné překvapení.

 
 

Přečtěte si více