Marriage Guide online

Tipy na svatební líčení podle nejnovějších trendů

Text: Michaela Vadová

Máte vybrané šaty, účes, prstýnky a muže svých snů. Teď ale přichází na řadu dodat vám a vašemu dokonalému vzhledu pomyslnou, ale velice důležitou třešničku na dortu. Svatební líčení. Podtrhne vaše krásné oči, zvýrazní okouzlující úsměv a rozzáří vaši pleť. Ve všech těch barvách, tónech, odstínech, linkách a konturách se však skrývá mnoho umění a alchymie. Líčení by mělo ladit nejen s vaším účesem a svatebními šaty, ale i stylem, do kterého chcete zapadnout.

Tipy na svatební líčení podle nejnovějších trendů

Ve svatební den musí také vaše líčení přečkat veškeré polibky příbuzných, slzy dojetí, ale i večerní a noční oslavy. Nechcete se ráno probudit vedle svého drahého jako nová členka kapely Kiss. Základem je tedy voděodolná maskara a kvalitní make up. V ideálním případě byste se měla do rukou vložit odborné vizážistce, která už bude znát váš promyšlený svatební účes a přizpůsobí mu tak i líčení. Cena se samozřejmě odráží od kvality vizážistky, za její služby můžete zaplatit od pár stokorun až po částku kolem tří tisíc, ale zato včetně zkoušky. Ta je mimochodem stejně tak důležitá, jako zkouška svatebního účesu. Bez té si nemůžete být jistá, jestli se vizážistka nenechává inspirovat make upem Lady Gagy, ačkoliv vy jste spíš prototypem éterické víly.

Nemusíte se však bát, decentně a vkusně podtrhnout vaše rysy zvládnete pomocí kvalitní kosmetiky i sama. Poradíme vám pár triků, jak snadno dosáhnout dokonalého výsledku a jaké jsou tedy aktuální trendy ve svatebním líčení? A kterým chybám se naopak vyvarovat?

Make up

Základem pro jakýkoliv make up by měla být čistá, zářivá a hydratovaná pleť. Několik týdnů před svatbou tedy svoji pokožku řádně hýčkejte a hlavně čistěte. Pozor však na přehnanou péči a experimenty s nevyzkoušenými přípravky. Vyrážka či alergická reakce by na svatebních fotografiích určitě nevypadala hezky.

Trpíte-li ale přece jen drobnými nedokonalostmi pleti, pak sáhněte po kvalitním korektoru. Ten zamaskuje i kruhy pod očima způsobené předsvatebním stresem. Nepřežeňte to s ním ale, ať nevypadáte jak panda. Make up zvolte lehký, stabilní a v tónu vaší pleti. Základní pravidlo je ho rozetřít do ztracena až na krk, abyste zamezila efektu – mrkvový obličej na bílém krku.

Pudr

Matující pudr je prakticky alfa omega vašeho líčení. Pod září reflektorů a blesky fotoaparátů se vaše pleť nesmí lesknout a musí neustále vypadat měkce a sametově. V průběhu svatebního dne a následně i večera byste ho proto stále měla mít po ruce. Mimochodem, pokud si budete potřebovat alespoň na chviličku odpočinout od milovaných příbuzných, svatebčanů a přátel, není lepší výmluva, než že si musíte odskočit jít přepudrovat nos. Pudr je tedy první věc, co byste si měla přihodit do té miniaturní kabelky, do které se samozřejmě nic nevejde. Pudr tam však nacpěte za každou cenu. Vyplatí se vám to.

Oční stíny

Pokud máte ráda výraznější oční stíny a ráda si hrajete s tóny a barvami, tak tuto sezónu se můžete vyřádit. V kurzu jsou opět kouřové oči, které perfektně ladí se svatebním drdolem a pouze průzračným leskem na rty. Tento poměr je důležitý. K výrazně namalovaným očím byste nikdy neměla mít nalíčené rty ve stejné intenzitě. Takže buď výrazné oči, nebo výrazné rty. Tečka.

Oční linky

Nejste-li fanynkou očních omalovánek a dáváte přednost jednoduššímu líčení, tak správnou variantou pro vás jsou tekuté oční linky. Díky nim si doslova vykreslíte kočičí oči. Chce to ale trochu tréninku, abyste si byla schopná rovnou a přesnou linku nalíčit. Nebojte se linku protáhnout i za vnější koutek oka. Nechceme, abyste vypadala jako následnice Amy Winehouse, ale správně nalíčené „vlaštovky“ s vaším pohledem udělají divy.

Řasenka

Ve svůj svatební den si konečně může dovolit vypadat trochu jako mrkací panenka. Pokud sama nejste obdařená dlouhými a krásnými řasami, nebojte se vyzkoušet ty jemné nalepovací. Mějte však jistotu, že se za žádnou cenu neodlepí. Musí vydržet slzy, mrkání do fotoaparátů i divoké grimasy. Raději je přetřete voděodolnou řasenkou, která vše zafixuje a ochrání.

Rtěnka

Správně zvolený odstín rtěnky z vás dokáže v mžiku udělat sexy vamp divu, něžnou krásku, decentní dámu či roztomilou slečnu. Odstínů rtěnek jsou stovky, tak si udělejte radost a několik z nich řádně vyzkoušejte, jako když jste byla malá holka a mamince vlezla do šminek. Nezapomínejte na už zmiňovaný poměr mezi očima a rty, ať to v zápalu zkrášlování s barvami a jejich výrazností nepřeženete. Zlaté pravidlo je, že méně je někdy více. Hitem letošních svateb jsou sice temné, až fialové rtěnky, ale vždy k nim musíte mít skoro až neznatelně nalíčené oči.

Tip!

I když vás to možná svádí být na svůj velký den dost výrazně nalíčená a ráda byste vyzkoušela make up, který u vás není až tolik obvyklý, raději zadržte. Nejdůležitější je, abyste se cítila přirozeně, neustále nemusela kontrolovat stav vašeho make upu a zkrátka si svůj svatební den pořádně vychutnala. V decentním líčení a průzračném lesku na rty se tak možná budete cítit lépe a o to více se budete moci radostí smát a třeba i dojetím plakat.

 
 

Přečtěte si více