Marriage Guide online

Jak se vyrábí netradiční snubní prsteny

Text: Kredum.cz

PR text S chutí dělat věci jinak, aneb jak se vyrábí netradiční prsteny. Pokusím se Vám popsat, jak vznikají naše ručně vyráběné snubní prsteny.

Jak se vyrábí netradiční snubní prstenyZobrazit galerii (11)
Foto: Kredum.cz

Základem pro návrh snubních prstenů není hmota, ale myšlenka. Vyrobit krásný prsten, prsteny vzešlé z inspirace staré jako svět sám. Takové snubní prsteny, které budou protikladem dnešnímu přetechnizovanému světu, uniformitě sériové produkce a spěch.

Prsteny od KREDUM budou stejně nedokonalé jako větvička stromu, jako vodní hladina lesního rybníčku, jako vítr ve vlasech. A zároveň v nedokonalosti tvaru tkví i jejich neochvějná krása. Nejsou dokonale vyražené jako kapoty aut, symetricky zdobené se strojařskou přesností, ani rafinovaně kombinované, jako výklady nákupních center. Ale jsou stvořeny každému na míru jeho naturelu. Šperky jsou vyrobeny živými lidmi pro živé lidi.

Jak se vyrábí netradiční snubní prsteny
Foto: Kredum.cz

Prsteny vyrábíme z různých materiálů. Základ tvoří „chirurgická“ nerezová ocel, strukturovaná nerezová ocel damasteel, titan, stříbro a nově také zlato. Každý z materiálů nese různé klady, stejně jako každý z nás potřebuje k životu jiné podmínky.

  • Ocel je pevná a hladká s jasnou podobou.
  • Damasteel v sobě spojuje vlastnosti oceli a obohacuje ji o strukturu, která se nikdy neopakuje.
  • Titan je lehký jako pírko, tvárný jako ocel. Je vhodný pro alergiky.
  • Stříbro vnímám jako krásný čistý materiál s citem pro jemný detail.
  • Zlato v sobě nese velkou sílu drahého kovu, která i léčí. Jas slunce, které dává život.
Jak se vyrábí netradiční snubní prsteny
Foto: Kredum.cz

Po výběru materiálu, který je vám blízký, je důležitá volba tvaru a povrchové úpravy. Prsteny tak mohou být kované či tepané, kdy svým povrchem jsou nejblíže zemi, ze které vzešly. Ručně broušené do mnohostěnu podobného amorfnímu krystalu nebo hladkého povrchu podoby stébla trávy.

A stejně jako v ranní louce jiskří rosa, můžeme prsteny doplnit přírodním kamínkem. Vtisknout mu kousek vám blízkého minerálu z nedaleké hory nebo najít způsob, jak prsteny více spojit s vaší vizí.

Jak se vyrábí netradiční snubní prsteny
Foto: Kredum.cz

Podobenství je zde mnoho a lze je hledat v nekonečné pokladnici přírody. Tím jsem odhalil pravdu mého poslání. Ano já, Hynek Kalista, se přiznávám. Nejsem autorem našich šperků. Jsem pouhý plagiátor a napodobitel, který si vybírá ze studnice přírody.

Když budete vybírat snubní prsteny, zkuste chvíli vnímat, jak na vás působí ten který materiál, tvar, struktura. Co vystihuje vás? Co vystihuje toho druhého? Každý je originál a stejně tak originální bude i váš prsten. Prsten, který se stane částí nejen Vašeho sebe sama, ale také vás spojí s milovanou osobou po dlouhý čas, který nám je zde dán.

Pokud vás naše myšlenka oslovila, přijeďte si prsteny navrhnout nebo se podívejte na náš web www.kredum.cz.

Hynek Kalista a tým KREDUM CZ s.r.o.

 
 
Jak se vyrábí netradiční snubní prstenyJak se vyrábí netradiční snubní prstenyJak se vyrábí netradiční snubní prstenyJak se vyrábí netradiční snubní prstenyJak se vyrábí netradiční snubní prstenyJak se vyrábí netradiční snubní prstenyJak se vyrábí netradiční snubní prsteny

Přečtěte si více