Marriage Guide online

Jaké šperky se hodí na svatbu?

Text: Pavla Růžičková

Svatební den je pro každou dívku velmi významný, ze slečny se rázem stane paní. Každá z nás si tento den tajně představuje již od dětství a přesně ví, jak by měl asi tento nezapomenutelný den vypadat. Pokud i vás čeká svatba v nejbližší době, jistě máte už všechno pečlivě naplánované a zbývají vám vyřešit už jen drobnosti, ke kterým patří výběr šperků. Nepochybně je velmi důležité, aby se šperky hodily přímo k vámi vybraným svatebním šatům a celkové vizáži. Pokud jste si vybrala šaty bohatě zdobené, zvolte si k nim velmi decentní šperky. Jsou-li vaše svatební šaty zdobené třpytkami, hodí se k nim štrasové ozdoby.

Jaké šperky se hodí na svatbu?

Ideální šperk jsou perly

U výběru šperků se vždy držte letitého a pravdivého pravidla, kdy méně znamená více. Zvolte buď pouze jeden výrazný šperk a k tomu další nenápadné doplňky, nebo vše v jemném stylu. Kombinace dvou velmi výrazných šperků nikdy nevypadá dobře. Stejně tak to nepřežeňte s počtem šperků. Ve svůj svatební den máte být něžná a křehká nevěsta. Perly jsou klasikou, která se ještě stále nosí. Objevují se ve výzdobě jak na svatebních šatech, v doplňcích ve vlasech, ale i v podobě náhrdelníků a náušnic.

Perly v různých barvách

Nejznámější a nejpoužívanější jsou bílé perly, ale můžete si vybrat i perly s jemnými odstíny blankytné modré, šedé, růžové nebo žluté. Podle staré tradice by si perly žena neměla nikdy pořizovat sama, jinak přináší neštěstí. Pokud si volíte štrasové náušnice, vybírejte si pouze mezi drobnými a jemnými šperky. Výrazné náušnice se pro tuto příležitost nehodí. Nechte vyniknout šaty a zejména sebe. Jste tím nejdůležitějším člověkem na svatbě.

Dopřejte si jemný luxus

Ve svůj nejkrásnější den si klidně dopřejte jemný luxus a proměňte svůj sen ve skutečnost. Zvolte klidně brilianty anebo si šperky nechte udělat na zakázku podle vlastního návrhu. Nevolíte-li zlaté a drobné náušnice s brilianty, nahraďte je zirkony. Zeptejte se svých blízkých na názor, ale nakonec dejte na své pocity, ať se cítíte dobře. Vaši blízcí vědí sice nejlépe, co vám sluší, přesto se vaše představy nemusí shodovat. Šperky jsou opravdovou třešničkou na dortu a velmi dobře přispějí ke krásné svatební atmosféře plné lásky.

Vynechte prstýnky kromě toho snubního

Určitě ze svatební soupravy šperků pro nevěstu úplně vynechejte prstýnky, protože přece ten nejkrásnější a nejdůležitější prstýnek dostanete při obřadu od vašeho milého. Dbejte na to, ať vám svatební šperky ladí se snubními prsteny. Pokud je snubní prsten ze žlutého zlata, neberte si ostatní šperky z platiny a obráceně. Záleží na tom, jakou barvu zlata jste zvolili. Obvykle se dnes prstýnky vyrábějí z bílého zlata. Hodí se velmi dobře ke svatebním šatům. Ať si zvolíte jakýkoliv typ šperků, váš instinkt vám poradí úplně nejlíp.

 
 

Přečtěte si více