Marriage Guide online

Snubní prsteny podle Feng-šuej

Text: Anna Marešová, Foto: Facebook, MARRY ME by Halada

Víte, proč se snubní prsteny nosí na prsteníčku? Z jakého důvodu patří snubní prsteny zrovna na čtvrtý prst vaší levé ruky? A proč byste měli věnovat právě výběru snubních prstenů dostatečnou pozornost?

Tajemství snubních prstenů odkrývá tradiční čínské učení feng-šuej, které tu existuje již od čtvrtého století před Kristem a které se podrobně zabývá všemi stránkami našeho života, jež musí být navzájem v souladu, abychom byli v našem životě šťastní.

Jedna z legend tohoto učení odkrývá také tajemství snubních prstenů.

Legenda o snubních prstenech dle feng-šuej

Abyste tuto legendu pochopili, spojte své ruce, dejte dlaň na dlaň, a poté skrčte prostředníky, aby se dotýkaly klouby navzájem. Prostředníky představují vaší podstatu, tedy vás. Nyní od sebe zkuste oddálit palce, které zastupují ve vašem životě vaše rodiče. Všimněte si, jak jednoduše s nimi můžete pohybovat, jak snadno jdou tzv. otevřít. A to z toho důvodu, jelikož rodiče nejsou předurčeni žít s vámi až do konce života. Dále od sebe zkuste oddělit ukazováčky, které zastupují vaše sourozence. Tyto prsty jdou od sebe také lehce oddělit, jelikož vaši sourozenci s vámi žijí pouze v dětství, poté se vaše cesty navzájem rozdělují. Stejně tak jdou od sebe lehce oddělit prsty malíčku, které reprezentují vaše potomky. Vaše děti totiž vyrostou, v dospělosti poté opustí domov a půjdou v životě svou vlastní cestou. Nakonec zbývají prsteníky, které představují partnerský svazek. Budete překvapeni, tyto prsty od sebe totiž oddělit nejdou. A to proto, že manželský pár je předurčen k tomu, být jednotný až do posledního dne života. A právě proto patří snubní prsten na tento čtvrtý prst vaší ruky.

Snubní prsteny podle Feng-šuej
Foto: Kolekce snubních prstenů MARRY ME by HALADA

A proč se snubní prsten nosí zrovna na levé ruce? Odpověď je snadná. Levá ruka je srdci blíže než ruka pravá.

Snubní prsteny podle Feng-šuej
Foto: Prodejna MARRY ME na pražských Příkopech

Výběru snubních prstenů byste měli věnovat dostatečnou pozornost a vybrat si právě takové, které budete nosit rádi po celý život. Dobrou volbou jsou například prsteny s diamantem, jelikož diamant je věčný. Je to tedy dokonalý symbol věčné lásky. Navíc je diamant nadčasový, nikdy nevyjde z módy.

 
 

Přečtěte si více